Bedhead

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bedhead
Gatunek fantasy
komedia
krótkometrażowy
Rok produkcji 1991
Data premiery Ziemia 19 kwietnia 1991
Stany Zjednoczone 19 kwietnia 1991
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Czas trwania 8 min

Bedheadamerykański film krótkometrażowy z 1991 roku. Pierwszy film Roberta Rodrigueza nakręcony przez niego jeszcze jako studenta University of Texas w Austin. Film został nagrodzony na wielu festiwalach filmowych[1][2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Anna Archer: Największe hobby Tarantino i Rodrigueza na www.filmowo.net (pol.). [dostęp 2013-10-03]. Cytat: Podobnie jak w przypadku Quentina Tarantino, miłość Rodrigueza do kina ma swój początek w jego wczesnym dzieciństwie. Od najmłodszych lat, zakupioną przez ojca amatorską kamerą video, kręcił krótkie fabularne filmiki, w których role aktorów i ekipy technicznej pełnili jego braci i siostry. Już jako student University of Texas w Austin, jeden z takich filmów („Bedhead”, z udziałem najmłodszej trójki z dziesięciorga rodzeństwa) zarejestrował na taśmie 16 mm i uzyskał za niego wiele wyróżnień na lokalnych i międzynarodowych festiwalach.
  2. Dagmara Romanowska: Robert Rodriguez na film.onet.pl (pol.). [dostęp 2013-10-03]. Cytat: Na uczelni wyreżyserował swój pierwszy film na taśmie 16 mm – "Bedhead" (1991). 8-minutowa historia dziewczynki, która odkrywa w sobie zdolności telekinetyczne i wykorzystuje je, aby zemścić się na swoim bracie, dostrzeżona i wyróżniona została na 14 festiwalach filmowych.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]