Bedhead

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bedhead
Gatunek fantasy
komediowy
krótkometrażowy
Rok produkcji 1991
Data premiery Ziemia 19 kwietnia 1991
Stany Zjednoczone 19 kwietnia 1991
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Czas trwania 8 min

Bedheadamerykański film krótkometrażowy z 1991 roku. Pierwszy film Roberta Rodrigueza nakręcony przez niego jeszcze jako studenta University of Texas w Austin. Film został nagrodzony na wielu festiwalach filmowych[1][2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Anna Archer: Największe hobby Tarantino i Rodrigueza na www.filmowo.net (pol.). [dostęp 2013-10-03].  Cytat: Podobnie jak w przypadku Quentina Tarantino, miłość Rodrigueza do kina ma swój początek w jego wczesnym dzieciństwie. Od najmłodszych lat, zakupioną przez ojca amatorską kamerą video, kręcił krótkie fabularne filmiki, w których role aktorów i ekipy technicznej pełnili jego braci i siostry. Już jako student University of Texas w Austin, jeden z takich filmów („Bedhead”, z udziałem najmłodszej trójki z dziesięciorga rodzeństwa) zarejestrował na taśmie 16 mm i uzyskał za niego wiele wyróżnień na lokalnych i międzynarodowych festiwalach.
  2. Dagmara Romanowska: Robert Rodriguez na film.onet.pl (pol.). [dostęp 2013-10-03].  Cytat: Na uczelni wyreżyserował swój pierwszy film na taśmie 16 mm – "Bedhead" (1991). 8-minutowa historia dziewczynki, która odkrywa w sobie zdolności telekinetyczne i wykorzystuje je, aby zemścić się na swoim bracie, dostrzeżona i wyróżniona została na 14 festiwalach filmowych.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]