Przejdź do zawartości

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Siedziba

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (Centrum RZL, CRZL) – polska instytucja powołana przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej 5 marca 2007 roku. Głównym zadaniem jest pośredniczenie w procesie realizacji części projektów dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Podstawowym dokumentem dla działalności jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki (PO KL).

Kierownictwo Centrum RZL:

  • dr Dariusz Kapusta, Dyrektor Centrum RZL

Zadania Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich to m.in. monitorowanie, rozliczanie i kontrola projektów realizowanych przez beneficjentów Europejskiego Funduszu Społecznego:

Centrum jako Instytucja Wdrażająca (IW) jest odpowiedzialna za wdrożenie następujących Działań w ramach Priorytetu I Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Zatrudnienie i integracja społeczna”:

  • Działanie 1.1 Wsparcie systemowe instytucji rynku pracy
  • Działanie 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej
  • Część Działania 1.3 Ogólnopolskie programy integracji i aktywizacji zawodowej (Poddziałania: 1.3.3, 1.3.4, 1.3.5, 1.3.6, 1.3.7)

Szczegółowe zadania CRZL określają:

  • porozumienie zawarte między Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej a Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (IP - IP2)
  • szczegółowy opis priorytetów.

19 lutego 2009 r. Minister pracy i polityki społecznej powierzył także Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich obsługę części działań związanych z realizacją Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w latach 2009-2010. Szczegółowe zadania CRZL jako Instytucji Wdrażającej PO FIO zostały określone w odpowiednim Porozumieniu. Nadzór nad jego realizacją wykonuje Departament Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Zarządzeniem nr 46 Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, z dnia 30 grudnia 2015 r., Centrum zostanie zlikwidowane z datą 30 czerwca 2016 r.

Ministerstwa, z którymi współpracuje CRZL:


Bibliografia

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]