Cloudflare

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z CloudFlare)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Cloudflare
Założyciel(e) Matthew Prince
Lee Holloway
Michelle Zatlyn
Data założenia lipiec 2009
Państwo  Stany Zjednoczone
Lokalizacja San Francisco, Kalifornia
Branża Internet
Produkty CloudFlare
brak współrzędnych
Strona internetowa

Cloudflare – amerykańska firma informatyczna, będąca dostawcą usług dostarczania treści (CDN) oraz serwerów nazw (DNS).

Historia[edytuj | edytuj kod]

Cloudflare została założona w roku 2009 przez Matthew Prince'a, Lee Holloway'a oraz Michelle Zatlyn[1][2]. Oficjalne uruchomienie nastąpiło we wrześniu 2010 roku podczas konferencji TechCrunch Disrupt[1][2]. Cloudflare przyciągnęło uwagę mediów w czerwcu 2011 roku, po tym jak zajęli się poprawą bezpieczeństwa witryny LulzSec[2][3]. W październiku 2011 roku firma uzyskała tytuł najbardziej innowacyjnej firmy z branży IT ("Most Innovative Network & Internet Technology Company of 2011") przyznany przez The Wall Street Journal[4]. Światowe Forum Ekonomiczne w swoim raporcie Technology Pioneers 2012 odnotowało algorytmy używane przez Cloudflare oraz zdolność do adaptacji jako warte uznania[5][6].

Produkt[edytuj | edytuj kod]

Cloudflare oferuje zarówno bezpłatne jak i płatne wersje swoich usług. Klienci korzystający z możliwości Cloudflare to między innymi rząd Turcji[2] oraz zespół Metallica[7]. Cloudflare korzysta ze zmodyfikowanej wersji Nginx[8]. Posiada serwery w 46 centrach danych na całym świecie[9] [10].

Krytyka[edytuj | edytuj kod]

13 lutego 2013 roku ukazał się raport opublikowany przez Zero Science Lab z którego wynika, że zabezpieczenia Cloudflare ustępują tym oferowanym przez ModSecurity oraz Incapsula[11].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]