Computer and Video Games

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Computer and Video Games
CVG Presents
Częstotliwość

dwumiesięcznik

Państwo

 Wielka Brytania

Wydawca

Future plc

Tematyka

gry komputerowe

Pierwszy numer

listopad 1981

Redaktor naczelny

Steven Williams

ISSN

0261-3697

OCLC

224384257

Strona internetowa

Computer and Video Games (w skrócie CVG lub C+VG) – magazyn o grach komputerowych publikowany w Wielkiej Brytanii prowadzący stronę internetową poświęconą tej tematyce.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Magazyn powstał w listopadzie 1981 roku i pierwotnie ukazywał się co miesiąc. Była to jedna z pierwszych publikacji poświęconych grom komputerowym na domowe komputery, chociaż zawierała również informacje o grach na automaty. W połowie lat dziewięćdziesiątych pismo skupiło się wyłącznie na platformach do gier.

W 2004 roku magazyn został zawieszony po tym, jak Future plc wykupiło go od Dennis Publishing (wraz z magazynem PC Zone). Od tego momentu pismo funkcjonowało jedynie w internecie[1]. Wydawca zdecydował się promować własne czasopismo – GamesMaster – zamiast wznowić wydawanie Computer and Video Games.

Magazyn powrócił 16 kwietnia 2008 roku. Otrzymał nowy tytuł – CVG Presents – i został wydany jako dwumiesięcznik[2]. Od tego momentu magazyn koncentrował się w danym numerze na jednym zagadnieniu; pierwszy egzemplarz nowego wydania został poświęcony serii gier komputerowych Grand Theft Auto. W międzyczasie rozbudowano stronę internetową, do której włączono wiele publikacji o grach komputerowych, które nie ukazały się wcześniej w cyfrowej formie, na przykład z magazynu PC Gamer.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Computer & Video Games returns to the newsstand. Future Publishing, 2008-04-04. [dostęp 2015-05-22]. (ang.).
  2. CVG Magazine returns!. Computer and Video Games, 2008-04-03. [dostęp 2011-09-26]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]