Computer and Video Games

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Computer and Video Games
CVG Presents
Częstotliwość

dwumiesięcznik

Państwo

 Wielka Brytania

Wydawca

Future plc

Tematyka

gry komputerowe

Pierwszy numer

listopad 1981

Redaktor naczelny

Steven Williams

ISSN

0261-3697

OCLC

224384257

Strona internetowa

Computer and Video Games (w skrócie CVG lub C+VG) – magazyn o grach komputerowych publikowany w Wielkiej Brytanii prowadzący stronę internetową poświęconą tej tematyce.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Magazyn powstał w listopadzie 1981 roku i pierwotnie ukazywał się co miesiąc. Była to jedna z pierwszych publikacji poświęconych grom komputerowym na domowe komputery, chociaż zawierała również informacje o grach na automaty. W połowie lat dziewięćdziesiątych pismo skupiło się wyłącznie na platformach do gier.

W 2004 roku magazyn został zawieszony po tym, jak Future plc wykupiło go od Dennis Publishing (wraz z magazynem PC Zone). Od tego momentu pismo funkcjonowało jedynie w internecie[1]. Wydawca zdecydował się promować własne czasopismo – GamesMaster – zamiast wznowić wydawanie Computer and Video Games.

Magazyn powrócił 16 kwietnia 2008 roku. Otrzymał nowy tytuł – CVG Presents – i został wydany jako dwumiesięcznik[2]. Od tego momentu magazyn koncentrował się w danym numerze na jednym zagadnieniu; pierwszy egzemplarz nowego wydania został poświęcony serii gier komputerowych Grand Theft Auto. W międzyczasie rozbudowano stronę internetową, do której włączono wiele publikacji o grach komputerowych, które nie ukazały się wcześniej w cyfrowej formie, na przykład z magazynu PC Gamer.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Computer & Video Games returns to the newsstand. Future Publishing, 2008-04-04. [dostęp 2015-05-22]. (ang.).
  2. CVG Magazine returns!. Computer and Video Games, 2008-04-03. [dostęp 2011-09-26]. (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]