Długie Jezioro (powiat włocławski)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Długie Jezioro
Jezioro Długie, Długie
Położenie
Państwo

 Polska

Region

Pojezierze Kujawskie

Wysokość lustra

103[1] m n.p.m.

Położenie na mapie gminy Izbica Kujawska
Mapa konturowa gminy Izbica Kujawska, blisko centrum po lewej na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Długie Jezioro”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, w centrum znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Długie Jezioro”
Położenie na mapie województwa kujawsko-pomorskiego
Mapa konturowa województwa kujawsko-pomorskiego, blisko dolnej krawiędzi znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Długie Jezioro”
Położenie na mapie powiatu włocławskiego
Mapa konturowa powiatu włocławskiego, na dole po lewej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Długie Jezioro”
Ziemia52°22′37″N 18°45′13″E/52,376944 18,753611

Długie Jezioro[2]jezioro położone na Pojezierzu Kujawskim, w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie włocławskim, w gminie Izbica Kujawska.

Jezioro polodowcowe, rynnowe, położone w rejonie wsi Długie, Gaj oraz Psary. Wraz z Jeziorem Modzerowskim tworzą połączone jezioro Modzerowskie-Długie. Długość jeziora wynosi ponad 5 km[3]. Brzegi jeziora częściowo zalesione.

Jezioro znajduje się pod zarządem Państwowego Gospodarstwa Rybackiego z siedzibą w Szpetalu Górnym koło Włocławka.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Izbica Kujawska Online (pol.). [dostęp 2014-01-08].
  2. Nazewnictwo Geograficzne Polski, Tom I: Hydronimy, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Warszawa 2006, s. 58 (06.01.2014)
  3. Długie (gm. Izbica Kujawska, pow. włocławski), www.nasze.kujawsko-pomorskie.pl [dostęp 2017-11-17] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-04] (ang.).