Davey Watt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Davey Watt
ilustracja
Data i miejsce
urodzenia
6 stycznia 1978
Townsville
Obecne kluby
Liga polska Stal Rzeszów

David „Davey” Watt (ur. 6 stycznia 1978 w Townsville) – australijski żużlowiec.

Reprezentant australijskiego Queensland na stałe mieszka w Anglii. W I lidze 2006 reprezentował GTŻ Grudziądz (był to jego pierwszy polski klub). Mimo słabej średniej jaką tam uzyskał (1,333), zawodnikiem tym zainteresowała się rzeszowska Stal, w której spędził dwa sezony (2007 i 2008). Po spadku Stali Rzeszów do I ligi związał się kontraktem z WTS Atlas Wrocław. Słaby sezon spędzony we Wrocławiu spowodował,że zawodnik w sezonie 2010 podpisał kontrakt z GTŻ-em Grudziądz, którego był liderem w latach 2010-2012. W sezonie 2013 związał się kontraktem z beniaminkiem ekstraligi – Startem Gniezno. Sezon 2014 spędził w KMŻ Lublin, a po spadku tej drużyny do 2. Polskiej Ligi Żużlowej związał się na sezon 2015 z beniaminkiem Nice PLŻ Speedway Wandą Instal Kraków.

Swoje największe sukcesy odnosił w zawodach drużynowych. Wraz z kolegami z reprezentacji Australii zdobył w roku 2007 brązowy medal Drużynowego Pucharu Świata. Jest też trzykrotnym Drużynowym Mistrzem Wielkiej Brytanii.

Starty w Grand Prix (Indywidualnych Mistrzostwach Świata na żużlu)[edytuj]

Punkty w poszczególnych zawodach Grand Prix[edytuj]

Sezon 2010
GP Europy – Leszno GP Szwecji – Göteborg GP Czech – Praga GP Danii – Kopenhaga GP Polski – Toruń GP Wielkiej Brytanii – Cardiff GP Skandynawii – Målilla GP Chorwacji – Gorican GP Nordyckie – Vojens GP Włoch – Terenzano GP Polski – Bydgoszcz miejsce punkty
6 6 1 6 17 19

Starty w lidze[edytuj]

Starty w lidze polskiej[edytuj]

Starty w lidze brytyjskiej[edytuj]

Starty w lidze szwedzkiej[edytuj]

Największe sukcesy[edytuj]

Przypisy

  1. Davey Watt | Speedway Stal Rzeszów, www.stal.rzeszow.pl [dostęp 2017-05-20] (pol.).

Bibliografia[edytuj]