Demotywatory.pl

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Demotywatory
serwis rozrywkowy
Logo serwisu
Logo serwisu
Komercyjna nie
Właściciel Mariusz Składanowski
Rejestracja opcjonalnie
Wersje językowe Polski
Miejsce w Alexa 3227[1]
Strona internetowa

Demotywatory.plstrona rozrywkowa, prezentująca obszerny zbiór demotywatorów, czyli obrazków, krótkich filmów lub gifów z demotywującymi lub motywującymi podpisami. Użytkownicy mogą zgłaszać, oceniać i komentować obrazki. Obecnie[kiedy?] tematem wiodącym na demotywatorach jest polityka z konserwatywnego punktu widzenia[potrzebny przypis].

Demotywatory.pl mają 31. miejsce w polskim, a 2655. miejsce w globalnym rankingu Alexa[2]. W marcu 2011 oraz 2012 roku były najpopularniejszą polską witryną z treściami humorystycznymi (według badań Megapanel PBI/Gemius)[3].

Działanie serwisu[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie nowe demotywatory utworzone przez zarejestrowanych użytkowników serwisu trafiają do tzw. poczekalni. Tam inni użytkownicy dokonują wstępnej selekcji, oceniając prace. Początkowo te demotywatory, które zostały najlepiej oceniane, trafiały automatycznie na główną. Obecnie moderatorzy sami wybierają obrazki z poczekalni, czasem najlepiej ocenione, a czasami te, które im się spodobają. Jeśli praca została nisko oceniona, jest przenoszona do archiwum, które grupuje też inne archiwalne demotywatory[4].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. How popular is demotywatory.pl? (ang.). alexa.com. [dostęp 2015-11-25].
  2. demotywatory.pl Site info (alexa.com) (ang.). alexa.com. [dostęp 2011-03-03].
  3. Polski e-humor: Demotywatory rządzą, skok w górę Kwejka, Komixxów i Mistrzów. WirtualneMedia.pl. [dostęp 2012-07-24].
  4. Zasady. Demotywatory.pl. [dostęp 2012-07-24].