Droga do Indii (telenowela)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Droga do Indii
Caminho das Índias
Gatunek

telenowela

Kraj produkcji

Brazylia

Oryginalny język

portugalski

Twórcy

Glória Perez

Główne role

Juliana Paes
Márcio Garcia
Rodrigo Lombardi
Letícia Sabatella
Tânia Khallil
Eliane Giardini
Tony Ramos
Lima Duarte
Osmar Prado
Nívea Maria

Muzyka tytułowa

"Beedi Jalaile" Sunidhi Chauhan

Liczba odcinków

203 (160 PL)

Produkcja
Czas trwania odcinka

50-80 min

Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna

Rede Globo

Pierwsza emisja

19 stycznia 2009

Lata emisji

2009-2010

Format obrazu

(HDTV) 1080i - 16:9
(SDTV) 480i - 4:3

Strona internetowa

Droga do Indii (Caminho das Índias, 2009) – brazylijska telenowela z 2009 roku. Serial składa się z 203 odcinków, (w Polsce na eksport ma 160) każdy po 50-80 minut. Serial był emitowany w Polsce przez telewizję Zone Romantica.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Poruszająca historia miłosna, nagrodzona International Emmy Awards 2009 w kategorii najlepsza telenowela. Autorką scenariuszu jest twórczyni sukcesu telenoweli Klon, Gloria Perez.

Raj i Maya są młodymi, bogatymi Hindusami z kasty kupców. Raj zwiedził świat, zarządza dużą firmą i jest rozdarty między wartościami Wschodu i Zachodu. Maya jest samodzielną, spełniającą się w pracy kobietą po studiach, która zawsze uważała, że może sama decydować o swym losie, a już z pewnością o wyborze męża. Raj jest zakochany w Dudzie, nowoczesnej, niezależnej Brazylijce, która cierpi z powodu uprzedzeń, z jakimi spotyka się ze strony rodziny Raja. Maya kocha Bahuana, przedsiębiorczego i wykształconego dalita (pariasa). Bahuan wciąż pamięta upokorzenia, których doznawał od dzieciństwa z powodu swej kastowej przynależności i wciąż walczy, by hinduskie społeczeństwo nie wyrzuciło go poza nawias. Niezdolni do przeciwstawienia się tradycji i presji rodzin Maya i Raj zostają zmuszeni do porzucenia swoich ukochanych. Wkrótce losy dwójki bohaterów splatają się: ich rodziny aranżują ich małżeństwo. Czy Raj i Maya będą w stanie zbudować szczęśliwy związek, czy mają szansę na prawdziwą miłość? Czy rodząca się, krucha więź przetrzyma ujawnienie tajemnic przeszłości i niewygasłych namiętności?

W rolach głównych[edytuj | edytuj kod]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Międzynarodowa nagroda Emmy 2009
  • najlepsza ścieżka dźwiękowa

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]