Dyskusja wikiprojektu:Piłka nożna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wikiprojekt:Piłka nożna: Zasady i zalecenia pisania artykułów piłkarskichSzablony piłkarskie (Szablon:Futbol w...) • Propozycje artykułów piłkarskich

Dyskusje: WikiprojektuPortalukategoriizasad i zaleceń pisania artykułów piłkarskichszablonów piłkarskich

Pomóż dopracowywać artykuły piłkarskie:Artykuł maja  Ostatnie zmiany:Artykuły w kategorii:Piłka nożna


Wkład[edytuj kod]

Proszę spojrzeć na ten wkład. Niektóre rzeczy od razu kasowałem, niektóre wyglądają na wygłupy, niektóre nie (dla mnie). Jeżeli to wygłupy stanowią większość....Ciacho5 (dyskusja) 21:33, 6 gru 2017 (CET)

Encyklopedyczność zespołów rezerw[edytuj kod]

Czy zespołów rezerw tyczą zwykłe kryteria, czy są jeszcze jakieś obostrzenia. Czy hasło o rezerwach Wisły winno znajdować się pod nazwą: Wisła II Kraków, Wisła Kraków (rezerwy) czy jeszcze gdzie indziej. Z góry dziękuję za odpowiedź. Andrzei111 (dyskusja) 13:37, 19 gru 2017 (CET)

CW[edytuj kod]

Do Czywiesza zgłoszone jest hasło Flemming Serritslev, bezpośrednio związane z wikiprojektem. Brakuje dwóch sprawdzeń, by móc przenieść do ekspozycji całą grupę tematyczną (5 haseł). Będę bardzo wdzięczny za pomoc przy sprawdzeniu tego hasła, wisi już dość długo. Szoltys [Re: ] 13:59, 3 lut 2018 (CET)

  • Przejrzałem i sprawdziłem. Ze swojej strony polecam kolegom moje hasło zgłoszone do Cz-W: Karol Pecze. Andrzei111 (dyskusja) 14:05, 3 lut 2018 (CET)
  • Ekspresowa reakcja, bardzo dziękuję. :) Szoltys [Re: ] 14:07, 3 lut 2018 (CET)

Trenerzy reprezentacji UEFA - osiem biogramów do napisania[edytuj kod]

Ośmiu trenerów reprezentacji zrzeszonych w UEFA nie ma swoich biogramów w polskiej wiki. Jakby ktoś nie wiedział o czym pisać to podrzucam: Szablon:Selekcjonerzy reprezentacji zrzeszonych w UEFA. :) Andrzei111 (dyskusja) 09:46, 27 lut 2018 (CET)

Wikipedysta:Lukasz2/Władysław Matliński[edytuj kod]

O w/w zawodniku Polonii Warszawa udało mi się jedynie znaleźć informację że występował w 1946 roku gdy ten klub zdobył Mistrzostwo Polski.Lukasz2 (dyskusja) 18:31, 17 kwi 2018 (CEST)

Wikipedysta:Lukasz2/Henryk Przepiórka[edytuj kod]

O w/w zawodniku Polonii Warszawa udało mi się jedynie znaleźć podstawowe informacje natomiast pytanie czy do Piłkarz infobox można dodać odznaczenia typu Virtuti Militari OOP itp bo ten zawodnik miał kilka orderów za walkę. Lukasz2 (dyskusja) 00:15, 23 kwi 2018 (CEST)

Dwie szkoły na temat zapisywania wyniku meczu[edytuj kod]

Jakiś czas temu zgłosiłem jako błąd wynik jednego meczu: Wikipedia:Zgłoś_błąd_w_artykule#Mariusz_Kukiełka. W trakcie dyskusji okazało się, że są dwie szkoły na ten temat, i że ten sam wynik może wyglądać 0:2 albo 2:0, przez co nie wiadomo, kto w końcu wygrał. W zależności od tego, którą szkołę wyznawał dany Edytujący. Szczegóły pod wskazanym linkiem. Dyskusja trwała od 22 do 23 kwietnia i umarła. Z pojedynczego wyniku zrobiła się sprawa do gruntownego porządkowania. Czy uczestnicy Wikiprojektu zechcieliby przejąć pałeczkę? Pewnie ta dyskusja stamtąd powinna zniknąć, a tu się pojawić, z tym że nie wiem, kto co skąd kasuje, gdzie przenosi, więc takie formalności też pozostawiam bardziej kompetentnym. 89.66.237.66 (dyskusja) 18:46, 1 maj 2018 (CEST)

Zasadniczo Miejscowi–Przyjezdni. A w takim przypadku jak przytoczony wyżej przykład, to najpierw podajemy w wyniku gole tej drużyny o której akurat mowa. <anonim> 94.254.254.54 (dyskusja) 13:38, 2 maj 2018 (CEST)
Nie oczekiwałem tego, że ktoś tutaj wytłumaczy jednej osobie, jak się podaje "zasadniczo" (zwłaszcza że z tego, co dotąd napisano, wynika, że akurat ta jedna osoba to wie i niczego tłumaczyć jej nie trzeba). Po prostu uważam, że jeśli nikt nie podejmie się pracochłonnego zadania i nie doprowadzi tabelek do porządku, to Wikipedia w tym względzie nadal będzie do bani. Ja się nie podejmuję, między innymi dlatego, że pomimo zgłoszenia błędu nikt z biorących udziału w dyskusji nie podjął się poprawienia choćby pojedynczego błędu. Obawiam się, że co drugi nawet nie wie, o czym piszę. Otóż w tabelce Mariusza Kukiełki trzeba poprawić albo wynik meczu z San Marino (na 2-0, bo wygrała Polska), albo wynik meczu ze Szwecją (na 3-1, bo wygrali gospodarze). Skoro nie ma takiego odważnego, nie zamierzam nim być i ja. Sądziłem natomiast, że coś, co nazywa się "Wikiprojekt Piłka nożna", jest gwarancją zainteresowania i zaangażowania w to, żeby artykuły z tego tematu były rzetelne i czytelne. A jest co poprawiać. Na przykład w artykule Adam Musiał należy poprawić wynik meczu z Haiti na 0:7. 89.66.237.66 (dyskusja) 19:17, 3 maj 2018 (CEST)
Co tu tłumaczyć - podając ogólnie wynik meczu podajemy Miejscowi–Przyjezdni (np. „W derbach na stadionie Realu padł wynik 2–1”), ale jeśli jest mowa o konkretnej drużynie podajemy wynik od strony tej drużyny (np. „przegrali na wyjeździe 1–2”). Czyli w podanym przez ciebie (@89.66.237.66) przykładzie nie należy zmieniać wyniku na 0–7, gdyż mowa o reprezentacji Polski, która ten mecz wygrała, nie przegrała. --Michczu (piszcie) 12:50, 4 maj 2018 (CEST)
Sami mądrzy od tłumaczenia oczywistości. Pięknie dziękuję! Popraw ten art o Kukiełce (nie będę go linkował po raz trzeci), to się wykażesz czymś naprawdę przydatnym. 89.66.237.66 (dyskusja) 14:30, 4 maj 2018 (CEST)

Problem z nazewnictwem drużyny z wykorzystaniem szablonu Drużyna Fb[edytuj kod]

Witam was, ostatnio przy okazji edycji artykułów o sezonach piłkarskich natknąłem się na pewien problem. Mianowicie szablon drużyny Fb wyświetla zawsze tą samą nazwę drużyny. Czy jest natomiast jakiś sposób, aby tą nazwę zmodyfikować? Ponieważ na przykład drużyna występowała wcześniej pod inną nazwą konkretnie chodzi mi o sezon 2015 na Litwie, gdy drużyna Żaligiris Kowno (nazwa obecna) występowała pod nazwą Spyris Kowno. Jak wy radzicie sobie w takiej sytuacji?

Pozdrawiam,Pyciek (dyskusja) 12:00, 5 maj 2018 (CEST)

Osobny szablon dla dawnej nazwy klubu – np. {{Fb team Zenit Leningrad}} a {{Fb team Zenit Saint Petersburg}}, chyba że jest coś o czym nwm. --Michczu (piszcie) 15:22, 5 maj 2018 (CEST)
No właśnie tak myślałem, że to jedyne rozwiązanie. Może niezbyt idealne, ale chyba najsensowniejsze. Pyciek (dyskusja) 17:12, 5 maj 2018 (CEST)

Czy ency?[edytuj kod]

Krystian Bielik. Spełnia kryteria czy nie? Ciacho5 (dyskusja) 13:47, 6 maj 2018 (CEST)

Czytam, analizuje kryteria encyklopedyczności dla piłkarzy i niestety nie widzę, aby Bielik spełniał którykolwiek z punktów. Do tego mocno nie dopracowany artykuł. Może nie kasowałbym go, ale myślę, że póki co do przeniesienia do brudnopisu. Pozdrawiam, Pyciek (dyskusja) 19:04, 6 maj 2018 (CEST)

Sezony klubowych rozgrywek w Europie[edytuj kod]

Ostatnio dokonałem sporo edycji wśród starszych sezonów ligi islandzkiej i przy okazji dodałem trzy czy cztery szablony drużyn. Szablon z wszystkimi sezonami Úrvalsdeild również istnieje. Brakuje jednak szablonu dla sezonów klubowych rozgrywek w Europie, takiego jak ten. Zaczynają się dopiero od sezonu 2006/07. Chciałbym kiedyś uzupełnić braki, ale widzę, że te sezony podlinkowane są do zbiorczej kategorii, a nie chciałbym zrobić tam kolejnego śmietnika.

Moje pytanie brzmi więc - czy oddzielimy w jakiś sposób te szablony od kategorii? Moją propozycją byłaby oddzielna kategoria o nazwie "Sezony klubowych rozgrywek w piłce nożnej w Europie", która byłaby podkategorią aktualnych dwóch kategorii tych szablonów. Matthew 13 (dyskusja) 10:39, 18 maj 2018 (CEST)

Kamil Grabara[edytuj kod]

Czy spełnia kryteria? Ciacho5 (dyskusja) 00:48, 20 maj 2018 (CEST)

Hm, na pewno nie poprzez piłkę seniorską, tam jeszcze nie ma ani jednego występu. W juniorskiej... Dwa występy w eliminacjach w U-21, trzy mecze towarzyskie w U-18, nie grał też w żadnych mistrzostwach dla U-17. Porównałem z kryteriami i nie ma szans, żeby je teraz spełniał - i raczej jeszcze trochę na encyklopedyczność poczeka. Matthew 13 (dyskusja) 11:20, 20 maj 2018 (CEST)