Dyskusja wikiprojektu:Warszawa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Artykuł o Warszawie Portal:Warszawa Wikiprojekt:Warszawa Dyskusja projektu Kategoria:Warszawa


Filing cabinet icon.svg Przeglądasz archiwum dyskusji wikiprojektu Warszawa - numer1, 2, 3

Muzeum Historii Żydów Polskich[edytuj]

Czy to czas, by przenieść artykuł pod Polin - Muzeum Historii Żydów Polskich ([http://jewishmuseum.org.pl/pl/aktualnosci/2014/09/08/relacja-muzeum-polin-rozbrzmiewalo-legendami zmiana nazwy odbyła się w weekend), czy należałoby raczej zrobić przekierowanie? Bonvol zostaw wiadomość 18:35, 8 wrz 2014 (CEST)

Zaskoczyłeś mnie tą informacją. Czy jednak do zmiany nazwy nie powinna istnieć jakaś podstawa prawna organu założycielskiego tej placówki? Na przykład MPW ma statut i nazwę nadaną uchwałą Rady m.st. Warszawy, tak odbyła się zmiana nazwy Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Zmiany nazw Zamku Królewskiego czy Wilanowa wymagały z kolei zarządzeń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie musiały zostać opublikowane w odpowiednich dziennikach urzędowych. Jutro sprawdzę w LEX-ie:) Boston9 (dyskusja) 19:44, 8 wrz 2014 (CEST)
W LEX brak informacji o zmianie nazwy – ostatnim aktem prawnym dotyczącym (wzmiankującym) Muzeum jest Obwieszczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 13 lutego 2014 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych. Musimy jednak poczekać na podstawę prawną z MKiDN. Boston9 (dyskusja) 08:45, 9 wrz 2014 (CEST)

Rzeźby[edytuj]

Zobaczcie Wikipedysta:Agaradz/brudnopis. Moim zdaniem kilkanaście rzeźb mało znanych autorów, pokłosie pleneru nie stanowią bytu encyklopedycznego. Może jednak....Ciacho5 (dyskusja) 12:20, 5 sty 2015 (CET)

Myślę, że pojedynczo nie są. Natomiast jeśli autorzy są encyklopedyczni (może w ogóle lepiej najpierw zrobić hasła o nich), a o tym zespole rzeźb da się znaleźć jakieś informacje w zewnętrznych źródłach, to warto spróbować. Tak samo np. o kompozycjach metalowych na Kasprzaka, a jak będą źródła, to także o rzeźbach na Międzynarodowej, Ateńskiej i w okolicach czy na Witolinie. Tylko trzeba mieć źródła, żeby zrobić to dobrze. TR (dyskusja) 13:29, 5 sty 2015 (CET)
  • A skąd założenie, że są encyklopedyczni? A co, jeśli połowa z nich jest, a druga nie jest encyklopedyczna? Ciacho5 (dyskusja) 14:11, 5 sty 2015 (CET)
    • Nic nie zakładałem, bo nie sprawdzałem. Teraz rzuciłem okiem. Edmund Majkowski i Marek Jerzy Moszyński już mają swoje hasła. Ryszard Stryjecki to współautor tego pomnika, można więc domyślać się, że encyklopedyczny jest. O pani Janinie Mireckiej informacje znaleźć można np. tutaj, a tu potwierdzenie, że także inne jej prace zostały zrealizowane w przestrzeni publicznej. Zatem również zakładam encyklopedyczność. Także mamy już większość. TR (dyskusja) 18:37, 5 sty 2015 (CET)

Aglomeracja warszawska[edytuj]

Dane GUS do 2008 roku, źródła niedostępne (błąd 404).Xx236 (dyskusja) 08:35, 9 sty 2017 (CET)

Wikipedia:Biblioteka/Geografia/Warszawa[edytuj]

Według zapisu na powyższej stronie tylko 1 aktywna osoba z wikiprojektu posiada publikacje na temat stolicy Polski i jedna aktywna spoza wikiprojektu. @Boston9, @Jadamta, @Rosewood, @TR, @Artur Jemielita, jako jedyni aktywni (poza mastim) uczestnicy projektu, czy możecie sprawdzić co macie na własnych półkach, jeżeli chodzi o Warszawę. Przy okazji przydałoby się jakieś odkurzenie i oznaczenie na stronie wikiprojektu, kto jest aktywny ;) P.S. Jeszcze prywatnie - podobno przy bloku, przy którym kręcono Alternatywy 4 pozostała jeszcze konstrukcja, na której wieszano filmowe napisy "Witami gospodarza..." Jeżeli tak, można by udokumentować fotograficznie :) I jeszcze dom na Fitelberga, gdzie mieszkał Bareja :)) Hedger z Castleton (dyskusja) 10:20, 20 sie 2017 (CEST)

Nie bardzo mam teraz czas, by dopisywać listę książek, którymi dysponuję. Projekt stale obserwuję, stale edytuję różne warszawskie hasła, czasem tworzę też nowe. Do tego robię zdjęcia różnych obiektów w Warszawie. To tak jakby, ktoś miał "weryfikować aktywność". Pozdrawiam. TR (dyskusja) 20:31, 20 sie 2017 (CEST)
Hej, ja mam kilkaset książek dotyczących Warszawy. Cały czas kupuję kolejne, zarówno nowe, jak i te wydawane wcześniej. Wypisanie tego zajęłoby bardzo czasu, który niestety nie do końca mam. Mogę się wpisać jakoś hurtowo:) Boston9 (dyskusja) 09:36, 21 sie 2017 (CEST)