Dyskusja wikiprojektu:Warszawa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Artykuł o Warszawie Portal:Warszawa Wikiprojekt:Warszawa Dyskusja projektu Kategoria:Warszawa


Filing cabinet icon.svg Przeglądasz archiwum dyskusji wikiprojektu Warszawa - numer1, 2, 3

Muzeum Historii Żydów Polskich[edytuj]

Czy to czas, by przenieść artykuł pod Polin - Muzeum Historii Żydów Polskich ([http://jewishmuseum.org.pl/pl/aktualnosci/2014/09/08/relacja-muzeum-polin-rozbrzmiewalo-legendami zmiana nazwy odbyła się w weekend), czy należałoby raczej zrobić przekierowanie? Bonvol zostaw wiadomość 18:35, 8 wrz 2014 (CEST)

Zaskoczyłeś mnie tą informacją. Czy jednak do zmiany nazwy nie powinna istnieć jakaś podstawa prawna organu założycielskiego tej placówki? Na przykład MPW ma statut i nazwę nadaną uchwałą Rady m.st. Warszawy, tak odbyła się zmiana nazwy Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Zmiany nazw Zamku Królewskiego czy Wilanowa wymagały z kolei zarządzeń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkie musiały zostać opublikowane w odpowiednich dziennikach urzędowych. Jutro sprawdzę w LEX-ie:) Boston9 (dyskusja) 19:44, 8 wrz 2014 (CEST)
W LEX brak informacji o zmianie nazwy – ostatnim aktem prawnym dotyczącym (wzmiankującym) Muzeum jest Obwieszczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 13 lutego 2014 r. w sprawie wykazu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub przez niego nadzorowanych. Musimy jednak poczekać na podstawę prawną z MKiDN. Boston9 (dyskusja) 08:45, 9 wrz 2014 (CEST)

Rzeźby[edytuj]

Zobaczcie Wikipedysta:Agaradz/brudnopis. Moim zdaniem kilkanaście rzeźb mało znanych autorów, pokłosie pleneru nie stanowią bytu encyklopedycznego. Może jednak....Ciacho5 (dyskusja) 12:20, 5 sty 2015 (CET)

Myślę, że pojedynczo nie są. Natomiast jeśli autorzy są encyklopedyczni (może w ogóle lepiej najpierw zrobić hasła o nich), a o tym zespole rzeźb da się znaleźć jakieś informacje w zewnętrznych źródłach, to warto spróbować. Tak samo np. o kompozycjach metalowych na Kasprzaka, a jak będą źródła, to także o rzeźbach na Międzynarodowej, Ateńskiej i w okolicach czy na Witolinie. Tylko trzeba mieć źródła, żeby zrobić to dobrze. TR (dyskusja) 13:29, 5 sty 2015 (CET)
  • A skąd założenie, że są encyklopedyczni? A co, jeśli połowa z nich jest, a druga nie jest encyklopedyczna? Ciacho5 (dyskusja) 14:11, 5 sty 2015 (CET)
    • Nic nie zakładałem, bo nie sprawdzałem. Teraz rzuciłem okiem. Edmund Majkowski i Marek Jerzy Moszyński już mają swoje hasła. Ryszard Stryjecki to współautor tego pomnika, można więc domyślać się, że encyklopedyczny jest. O pani Janinie Mireckiej informacje znaleźć można np. tutaj, a tu potwierdzenie, że także inne jej prace zostały zrealizowane w przestrzeni publicznej. Zatem również zakładam encyklopedyczność. Także mamy już większość. TR (dyskusja) 18:37, 5 sty 2015 (CET)

Aglomeracja warszawska[edytuj]

Dane GUS do 2008 roku, źródła niedostępne (błąd 404).Xx236 (dyskusja) 08:35, 9 sty 2017 (CET)