Dziennik Wschodni

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dziennik Wschodni
Ilustracja
Częstotliwość dziennik
Państwo Polska
Wydawca Corner Media Sp. z o.o. w Lublinie[1]
Rodzaj czasopisma regionalny
Pierwsze wydanie 1993
Redaktor naczelny Krzysztof Wiejak[2]
Średni nakład 8 161 egz.
Średnia sprzedaż (I półrocze 2019) 4 090[3] egz.
Strona internetowa

Dziennik Wschodni — lokalna gazeta codzienna obejmująca zasięgiem obszar województwa lubelskiego oraz część województwa mazowieckiego. Założona w 1993 roku pod nazwą Dziennik z Dziennika Lubelskiego. Dziennik ukazuje się od poniedziałku do piątku. Od połowy 2005 roku w piątki w powiecie puławskim dołączany jest także dodatek lokalny — Tygodnik Puławski. W poniedziałki do wszystkich numerów dołączany jest dodatek Sport.

Pierwszy numer Dziennika ukazał się na początku lat 90. Zajmuje się głównie sprawami politycznymi i społecznymi, a także interwencyjnymi. Codziennie do gazety dołączane są także dodatki tematyczne: Sport, Oferta, Dom, Moto, Edukacja i Praca oraz Zdrowie (wcześniej ukazywał się także dodatek komputerowy BitMan). W piątki ukazuje się wydanie magazynowe z programem telewizyjnym.

Wydawcą były Media Regionalne Sp. z o.o. Oddział w Lublinie. Od 1 maja 2014 właścicielem gazety jest lubelska spółka Corner Media.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Media / Tytuły płatne / Dziennik Wschodni. Corner Media. [dostęp 2014-06-03].
  2. Dziennik Wschodni, redakcja [dostęp 2019-02-08] (pol.).
  3. „Gazeta Pomorska” liderem sprzedaży w I półroczu, „Dziennik Zachodni” najbardziej w dół, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2019-08-29] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]