EXID

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
EXID
이엑스아이디
Ilustracja
EXID w 2019
Od lewej: Hyelin, LE, Jeonghwa, Solji, Hani
Rok założenia

2012

Pochodzenie

 Korea Południowa Seul

Gatunek

K-pop, trip hop, R&B

Aktywność

od 2012

Wydawnictwo

Banana Culture (Korea Południowa)
Tokuma Japan (Japonia)

Powiązania

Shinsadong Tiger, Bestie

Skład
Solji
LE
Hani
Hyelin
Jeonghwa
Byli członkowie
Kang Hye-yeon (Dami)
Jung Yoo-ji
Na Hae-ryung

EXID (kor. 이엑스아이디, skrót od „Exceed in Dreaming”) – południowokoreański girlsband założony w 2012 roku przez Banana Culture. W skład zespołu wchodzą: Solji, LE, Hani, Hyelin oraz Jeonghwa. EXID oficjalnie zadebiutowały 16 lutego 2012 roku, wydając single album Holla z głównym utworem pt. „Whoz That Girl”[1]. Choć płyta zdobyła trochę uwagi, dopiero w 2014 roku grupa nieoczekiwanie zyskała popularność dzięki cyfrowemu singlowi „Up & Down”, który osiągnął pierwsze miejsce na Gaon Singles Chart kilka miesięcy po wydaniu dzięki fanowskiemu nagraniu z występu grupy na żywo[2].

Historia[edytuj | edytuj kod]

2011–2012: Powstanie i debiut, zmiany w składzie[edytuj | edytuj kod]

W maju 2011 roku producent Shinsadong Tiger i AB Entertainment zwerbowali kilka stażystek z JYP Entertainment, z zamiarem utworzenia nowego girlsbandu. Yooji była pierwszą, która dołączyła do zespołu, po tym jak girlsband planowany przez JYP nie zdołał zadebiutować. Yooji skontaktowała się ze stażystkami Hani, Haeryeong i Junghwa, i razem udały się na przesłuchanie na przesłuchanie do AB – wszystkie zostały przyjęte do agencji. Do zespołu dołączyła piąta członkini, gdy Shinsadong Tiger odkrył LE, undergroundową raperkę i autorkę piosenek, która występowała pod pseudonimem Elly. Dami, która była już stażystką AB, została szóstą i ostatnią członkinią dodaną do zespołu[3]. Pierwotnie nazwana „WT” (skrót od „Who’s That”), grupa zmieniła nazwę na EXID na kilka miesięcy przed swoim debiutem[4]. W grudniu 2011 roku LE pojawiła się na singlu Huh Gak „Whenever You Play That Song” (kor. 그 노래를 틀때마다)[5], który był notowany na koreańskich listach przebojów[6]. EXID miały zadebiutować w styczniu 2012 roku, ale ich debiut został opóźniony do lutego, kiedy LE doznała kontuzji nogi podczas próby[7].

3 lutego AB Entertainment ogłosiło, że EXID zadebiutują z singlem Holla, który zawierań dwie piosenki: główną Whoz That Girl” oraz „I Do”[1]. Zwiastuny wideo z solowymi występami członkiń zostały następnie opublikowane online[8]. Płyta ukazała się 16 lutego 2012 roku, pierwszy występ odbył się w programie M Countdown tego samego dnia[9], a następnie w programach Show! Music Core i Inkigayo[10]. Ich debiutancki utwór uplasował się na 36 pozycji listy Gaon Singles Chart i ostatecznie sprzedał się w liczbie 840 tys. kopii cyfrowych.

EXID w październiku 2013

W kwietniu AB Entertainment oficjalnie poinformowało o odejściu członków Yooji, Dami i Haeryeong informując, że Yooji i Dami opuściły grupę, aby skupić się na swoich studiach, podczas gdy Haeryeong chciała skupić się na karierze aktorskiej[11]. Zostały one zastąpione przez Solji, byłą członkinię duetu wokalnego 2NB, oraz Hyelin, która pierwotnie była brana pod uwagę do pierwotnego składu EXID, zanim została odrzucona[12]. W nowym składzie zespół powrócił w sierpniu wydając pierwszy minialbum Hippity Hop, wraz z singlem „I Feel Good”[13]. Hippity Hop zadebiutował na 13 miejscu listy Gaon Albums Chart. 2 października ukazał się drugi single album pt. Maeilbam (kor. 매일밤, ang. Every Night)[14]. Utwór tytułowy to alternatywna wersja napisanej przez LE piosenki „Jeonhwabel” (kor. 전화벨), która została wydana na pierwszym minialbumie[15].

11 października wydały piosenkę „Hey Boy” jako część ścieżki dźwiękowej do serialu Cheon beonjjae namja[16]. Piosenka jest żeńską wersją piosenki „Hey Girl” zespołu B1A4. Producent Shinsadong Tiger przestawił piosenkę na „styl reggae”, aby stworzyć inne podejście niż oryginalna wersja B1A4[17]. 30 listopada ujawniono, że EXID, Big Star i D-Unit, wydadzą wspólnie album oraz wystąpią wspólnie na scenie[18]. 22 grudnia w V-Hall w dzielnicy Hongdae w Seulu odbył się koncert The Bugs Show Vol. 1[19]. 6 grudnia EXID zdobyły nagrodę debiutanta podczas 20th Korea Culture & Entertainment Awards[20].

W lutym 2013 roku grupa wydała singiel „Up & Down” ze ścieżki dźwiękowej serialu Don-ui hwasin[21]. Wkrótce ogłoszono, że członkinie Hani i Solji utworzą podgrupę „Dasoni”[22]. Duet wydał 15 lutego swój debiutancki singel „Good Bye”, B-Side „Said So Often” (kor. 아주 흔한 말)[23].

2014–2015: Przełom z „Up & Down”[edytuj | edytuj kod]

W czerwcu 2014 roku ogłoszono, że EXID podpisały umowę na wyłączność z Yedang Entertainment i przygotowywały się do comebacku we współpracy z Shinsadong Tigerem[24]. 24 sierpnia odbył się showcase w Ilchi Art Hall, podczas którego wykonały nową piosenkę „Up & Down”[25]. Piosenka została wydana 27 sierpnia jako singel[26] i początkowo była nisko notowana – nie zdołała się znaleźć na liście 100 najlepszych piosenek wg Gaon Chart (choć osiągnął 94. pozycję na krajowej licie)[27]. Jednak powoli zyskiwała popularność od początku października po tym, jak nagrany przez fana film Hani wykonującej piosenkę stał się hitem na koreańskich portalach społecznościowych[28]. Doprowadziło to do tego, że piosenka zaczęła wspinać się na listy przebojów, dostając się do pierwszej dziesiątki na wykresach w czasie rzeczywistym i plasując się na szczycie listy Gaon Chart. Ze względu na sukces fancamu, EXID zostały zaproszone z powrotem na scenę w celu promocji, mimo że te skończyły się kilka miesięcy wcześniej[29][30][31]. Piosenka została następnie nominowana do nagrody w programach Show! Music Core, Inkigayo oraz M Countdown, w którym 8 stycznia zdobyły pierwszą wygraną[32][33][34]. Wygrały też kolejno w programach Music Bank (9 stycznia)[35] i Inkigayo (11 stycznia)[36].

W lutym 2015 roku Solji wzięła udział w pilotażowym odcinku talent show King of Mask Singer. Została pierwszym zwycięzcą programu, który przyciągnął wiele uwagi do EXID[37]. 13 kwietnia ukazał się teledysk do utworu tytułowego „Ah Yeah” z drugiego minialbumu[38]. Grupa zdobyła pierwsze miejsce dzięki piosence w programach Inkigayo (26 kwietnia[39] i 3 maja[40], a także w Show Champion (29 kwietnia i 6 maja).

W maju grupa wystąpiła po raz pierwszy w Ameryce na Korean Music Festival w Los Angeles, w Kalifornii. W lipcu miał swoją premierę pierwszy własny reality show zespołu[41].

7 listopada EXID zdobyły nagrodę MBC Music Star Award podczas 2015 MelOn Music Awards[42]. 17 listopada ukazał się teledysk do piosenki „Hot Pink”[43]. Pierwsze zwycięstwo zdobyła 25 listopada w programie Show Champion, a kolejne – 6 grudnia w Inkigayo.

2016: Debiut w Chinach, Street i przerwa w aktywności Solji[edytuj | edytuj kod]

EXID w lipcu 2016

11 stycznia 2016 roku EXID podpisały kontrakt z chińską firmą rozrywkową Banana Project, w celu rozszerzenia swojej popularności poza Koreę[44]. Wywołało to dyskusje na temat przyszłej działalności EXID w Korei Południowej, jednak dyrektor generalny Banana Culture Music, Wang Sicong, zapewnił fanów, że kolejny album, w który zainwestowała firma, zostanie wydany jednocześnie w Chinach i Korei Południowej[45].

2 marca wytwórnia płytowa zespołu, Yedang Entertainment, zmienia nazwę na Banana Culture i otworzyła spółkę joint venture z Banana Project w Seulu[46]. 18 marca odbyło się pierwsze spotkanie z fanami w Chinach pt. „EXID's LEGGO Show in Shanghai”[47].

1 czerwca ukazał się ich pierwszy album studyjny zatytułowany Street z tytułowym utworem „L.I.E”[48]. Album zawiera 12 utworów, z których wiele zostało napisanych lub skomponowanych przez LE. Zawierał również „Hello” – solową piosenkę głównej wokalistki Hani i „3%” – solową piosenkę w wykonaniu Solji.

Album znalazł się na drugim miejscu na liście Gaon Album Chart w Korei[49], podczas gdy „L.I.E” zajął siódme miejsce na liście Gaon Digital Chart[50]. 8 czerwca EXID dzięki singlowi zdobyły pierwsze miejsce w programie Show Champion[51], a wkrótce potem również w Inkigayo[52] i The Show[53].

20 grudnia EXID wydały swój pierwszy chiński singel „Cream” przez QQ Music i YinYueTai, który osiągnął szóste miejsce na liście Billboard China V[54]. Jednak dzień później Banana Culture ogłosiło, że u Solji zdiagnozowano nadczynność tarczycy i że wstrzyma aktywności w zespole na sezon rozdania nagród 2016-17[55].

2017: Eclipse, trasa EXID Asia Tour 2017 i Full Moon[edytuj | edytuj kod]

10 stycznia 2017 roku grupa wydała swój drugi chiński singel „Up & Down” (chiń. 上下)[56]. Tego samego dnia został wydany teledysk do piosenki[57].

Z powodu problemów zdrowotnych Solji comeback zespołu został opóźniony do kwietnia. Ich agencja ogłosiła w marcu, że EXID powrócą w czteroosobowym składzie[58]. 10 kwietnia EXID oficjalnie wydały trzeci minialbum Eclipse i tytułową piosenkę „Night Rather Than Day” (kor. 낮보다는 밤)[59]. Płyta zadebiutowała na czwartym miejscu na liście Billboard World Albums, stając się jak dotąd najlepiej notowanym albumem grupy, a także pierwszym w pierwszej piątce albumów z listy[60]. 25 kwietnia dzięki singlowi zespół zdobył pierwsze miejsce w programie The Show[61], a następnie także w Show Champion (26 kwietnia) i The Show (2 maja).

12 maja Banana Culture Entertainment ogłosiło, że EXID wyruszą latem w promocyjną trasę koncertową po Azji. W trakcie EXID Asia Tour 2017 grupa odwiedziła kilka krajów, zaczynając od Hongkongu i Singapuru. Pierwotnie planowano także koncert w Tajwanie 30 lipca, a następnie ostatni koncert w Seulu 12 sierpnia; jednak ze względu na obawy o bezpieczeństwo związane z zagrożeniem tajfunem Nesat. Tajwański koncert został przełożony na 26 sierpnia[62]. Trasa po Azji zakończyła się koncertem w Taipei 26 sierpnia[63].

Czwarty minialbum, zatytułowany Full Moon, został wydany 7 listopada. Wydawnictwo promował utwór „DDD” (kor.덜덜덜 )[64]. Solji uczestniczyła tylko w procesie nagrywania płyty, ale nie brała udziału w promocjach i kręceniu teledysku do głównego singla. 21 listopada grupa zajęła pierwsze miejsce w programie The Show z piosenką „DDD”[65].

Członkinie[edytuj | edytuj kod]

Pseudonim Prawdziwe imię Data urodzenia Pozycja
Latynizacja Hangul Latynizacja Hangul
Solji 솔지 Heo Sol-ji 허솔지 1989-01-10 10 stycznia 1989(dts) główny wokal, liderka
LE 엘리 Ahn Hyo-jin 안효진 1991-12-10 10 grudnia 1991(dts) główna raperka
Hani 하니 Ahn Hee-yeon 안희연 1992-05-01T00:00:00.001 1 maja 1992(dts) wokal prowadzący, tancerka
Hyelin 혜린 Seo Hye-lin 서혜린 1993-08-23 23 sierpnia 1993(dts) wokal prowadzący
Jeonghwa 정화 Park Jeong-hwa 박정화 1995-05-08 8 maja 1995(dts) prowadząca tancerka, wokal, prowadząca raperka, maknae

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy studyjne[edytuj | edytuj kod]

Rok Dane dot. albumu Najwyższa pozycja Sprzedaż
KOR US World JPN
Koreańskie
2016 Street
 • Wydany: 1 czerwca 2016
 • Wytwórnia: Banana Culture
 • Format: CD, digital download
2[66] 9[67]
Japońskie
2019 Trouble
 • Wydany: 3 kwietnia 2019
 • Wytwórnia: Tokuma Japan
 • Format: CD, digital download
12[69]
2020 B.L.E.S.S.E.D
 • Wydany: 19 sierpnia 2020
 • Wytwórnia: Tokuma Japan
 • Format: CD, digital download
16[71]
„–” oznacza, że wydawnictwo nie było notowane.

Minialbumy[edytuj | edytuj kod]

Rok Dane dot. albumu Najwyższa pozycja Sprzedaż
KOR US World
Koreańskie
2012 Hippity Hop
 • Wydany: 13 sierpnia 2016
 • Wytwórnia: AB Entertainment
 • Format: CD, digital download
13[72]
2015 Ah Yeah
 • Wydany: 13 kwietnia 2015
 • Wytwórnia: Yedang Entertainment
 • Format: CD, digital download
5[74] 12[67]
2017 Eclipse
 • Wydany: 10 kwietnia 2017
 • Wytwórnia: Banana Culture
 • Format: CD, digital download
5[76] 4[67]
Full Moon
 • Wydany: 7 listopada 2017
 • Wytwórnia: Banana Culture
 • Format: CD, digital download
7[78] 6[67]
2019 We
 • Wydany: 15 maja 2019
 • Wytwórnia: Banana Culture
 • Format: CD, digital download
3[80] 8[67]
„–” oznacza, że wydawnictwo nie było notowane.

CD single[edytuj | edytuj kod]

 • Holla (2012)
 • Maeilbam (kor. 매일밤, ang. Every Night) (2012)
 • Up & Down (kor. 위아래 Wiarae) (2014)
 • HOT PINK (2015)
 • DDD (2017)
 • Naeilhae (kor. 내일해, ang. Lady) (2018)
 • I Love You (kor. 알러뷰) (2018)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b HOLLA. melon.com. [dostęp 2019-06-04]. (kor.).
 2. EXID Release New Version of Breakout Hit 'Up & Down' After Sexy Viral Video Success. billboard.com. [dostęp 2019-06-04]. (ang.).
 3. EXID와 베스티의 분리 과정 정리. pann.nate.com. [dostęp 2019-06-04]. (kor.).
 4. 신사동호랭이, 걸그룹 WT 제작자로 변신..내년 초 전격 데뷔. biz.heraldcorp.com. [dostęp 2019-06-04]. (kor.).
 5. 그 노래를 틀때마다. melon.com. [dostęp 2019-06-04]. (kor.).
 6. EXID LE, 허각과 함께 한 `그 노래를 틀때마다`로 1위 `감격`. edaily.co.kr. [dostęp 2019-06-04]. (kor.).
 7. Shinsadong Horaengi’s new girl group EXID postpone their debut to February, Why?. en.korea.com. [dostęp 2019-06-04]. (ang.).
 8. EXID _ WHOZ THAT GIRL (1st Teaser ) w serwisie YouTube
 9. Exid Drops MV for ‘Whoz That Girl’. mwave.interest.me. [dostęp 2019-06-04]. (ang.).
 10. Exid Drops MV for ‘Whoz That Girl’. mwave.interest.me. [dostęp 2019-06-04]. (ang.).
 11. EXID Loses Three Members and Adds Two More. soompi.com. [dostęp 2019-06-04]. (ang.).
 12. EXID Reveals Two New Members Prior to Comeback. soompi.com. [dostęp 2019-06-04]. (ang.).
 13. Hippity Hop. melon.com. [dostęp 2019-06-04]. (kor.).
 14. 매일밤. melon.com. [dostęp 2019-06-04]. (kor.).
 15. EXID Releases New Digital Single ‘Every Night’. mwave.interest.me. [dostęp 2019-06-04]. (ang.).
 16. 천번째 남자 OST. melon.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 17. EXID. ‘천 번째 남자’ OST 합류…B1A4 ‘Hey Girl’ 女 버전 눈길. hankyung.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 18. 빅스타-디유닛-EXID, 콜라보 음원 발매...'특별 프로젝트'. news.chosun.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 19. Electroboys, Big Star, EXID, Dok2 and Others Come Together for Christmas Show. mwave.interest.me. [dostęp 2019-06-19]. (ang.).
 20. EXID Wins Rookie Award at “20th Korean Culture and Entertainment Awards”. soompi.com. [dostęp 2019-06-19]. (ang.).
 21. 돈의 화신 OST. melon.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 22. EXID 솔지, 무보정 '애플힙' 몸매 공개. star.mt.co.kr. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 23. 다소니 1st Digital Single `GoodBye`. melon.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 24. EXID sign a new management contract with Yedang Entertainment. sg.entertainment.yahoo.com. [dostęp 2019-06-19]. (ang.).
 25. EXID makes you go Up & Down. bntnews.co.uk. [dostęp 2019-06-19]. (ang.).
 26. 위아래. melon.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 27. 2014년 36주차 Digital Chart. Gaon Chart. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 28. Social media gives failing singers another chance. koreajoongangdaily.joins.com. [dostęp 2019-06-19]. (ang.).
 29. 걸그룹 EXID '위아래', 음원차트 역주행 기현상 '벌써 10위권'. news.naver.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 30. EXID '위아래'의 놀라운 역주행. news.chosun.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 31. 2015년 02주차 Digital Chart. Gaon Chart. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 32. '음악중심' EXID '위아래' 1위 후보 퍼포먼스. ytn.co.kr. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 33. '인기가요' 차트 집계 기준 변경으로 1위 후보 'EXID vs 지디태양 vs 엑소'. tenasia.hankyung.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 34. EXID, 데뷔 3년만에 첫 1위 기념 인증샷 공개 "평생 잊지 못할 날". tenasia.hankyung.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 35. '뮤직뱅크' EXID 지상파 첫 1위, 앵콜무대서 연지곤지 탈춤 공약 이행. tenasia.hankyung.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 36. '인기가요' EXID 음악방송 3사 1위…눈물의 소감 들어보니? '울컥'. news.donga.com. [dostęp 2019-06-19]. (kor.).
 37. EXID's Solji cries emotionally on singing competitive program, 'Mask King'. allkpop.com. [dostęp 2019-07-02]. (ang.).
 38. EXID Reveals Censored Teaser Video for “Ah Yeah”. soompi.com. [dostęp 2019-07-02]. (ang.).
 39. EXID Wins with “Ah Yeah” on “Inkigayo,” Is Overcome with Tears. soompi.com. [dostęp 2019-07-02]. (ang.).
 40. EXID Wins on “Inkigayo,” BIGBANG and BTS Make Hot Comeback Performances. soompi.com. [dostęp 2019-07-02]. (ang.).
 41. EXID is up next for “Showtime” Season 5!. koreaboo.com. [dostęp 2019-07-02]. (ang.).
 42. 2015 Melon Music Awards: BIGBANG, EXO Take Home The Big Prizes. soompi.com. [dostęp 2019-07-02]. (ang.).
 43. EXID, 18일 대망의 싱글 앨범 ‘핫핑크’ 음원/MV 출격!. ajunews.com. [dostęp 2019-07-02]. (kor.).
 44. 中 재벌 왕쓰총, 상하이서 EXID와 계약 선포. naver.com. [dostęp 2022-01-04]. (kor.).
 45. “香蕉计划”再签韩国女团EXID. weibo.com. [dostęp 2022-01-04]. (chiń.).
 46. EXID's Record Label Yedang Entertainment Changes Name To Banana Culture. kpopstarz.com. [dostęp 2022-01-04]. (ang.).
 47. EXID 하니, 데뷔 첫 중국 팬미팅 참석 '활동 재개'. sbs.co.kr. [dostęp 2022-01-04]. (kor.).
 48. Update: EXID Reveals New Image Teaser From MV For Album “Street”. soompi.com. [dostęp 2022-01-04]. (ang.).
 49. 2016년 23주차 Album Chart. Gaon Chart. [dostęp 2022-01-04]. (kor.).
 50. 2016년 24주차 Digital Chart. Gaon Chart. [dostęp 2022-01-04]. (kor.).
 51. EXID take first win for their 'L.I.E' on 'Show Champion'!. allkpop.com. [dostęp 2022-01-04]. (ang.).
 52. '인기가요' EXID 1위, 두 번째 트로피에 '눈물'!. xportsnews.com. [dostęp 2022-01-04]. (kor.).
 53. EXID take another win for 'L.I.E' on 'The Show'. allkpop.com. [dostęp 2022-01-04]. (ang.).
 54. CHINA V CHART, The week of January 7, 2017. billboard.com. [dostęp 2022-01-04]. (ang.).
 55. Solji suffering from hyperthyroidism, EXID to promote as 4. allkpop.com. [dostęp 2022-01-04]. (ang.).
 56. #EXID: Girl Group Drops Chinese Version Of Hit Song “Up & Down”. hype.my. [dostęp 2022-01-05]. (ang.).
 57. EXID - Up & Down (Chinese Version) Official Music Video w serwisie YouTube
 58. EXID to promote as 4 without Solji. allkpop.com. [dostęp 2022-01-05]. (ang.).
 59. Eclipse. melon.com. [dostęp 2022-01-05]. (kor.).
 60. EXID Score First Top 5 Entry on World Albums With ‘Eclipse’ EP. billboard.com. [dostęp 2022-01-05]. (ang.).
 61. EXID, '더쇼' 첫 1위…MC 우신x소미 '눈물로 굿바이'. naver.com. [dostęp 2022-01-05]. (kor.).
 62. 強颱攪局 EXID改8月26日再登台. koreastardaily.com. [dostęp 2022-01-05]. (chiń.).
 63. EXID wraps up Asia tour with Taipei concert. koreaherald.com. [dostęp 2022-01-05]. (ang.).
 64. Full Moon. melon.com. [dostęp 2022-01-05]. (kor.).
 65. EXID take their first win for 'DDD' on 'The Show'. allkpop.com. [dostęp 2022-01-05]. (ang.).
 66. 2016년 23주차 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2019-07-02]. (kor.).
 67. a b c d e WORLD ALBUMS. Billboard. [dostęp 2019-07-02]. (ang.).
 68. 2016년 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2019-07-02]. (kor.).
 69. EXIDの作品. Oricon. [dostęp 2020-01-31]. (jap.).
 70. 週間 アルバムランキング 2019年04月15日付. Gaon Music Chart. [dostęp 2019-03-12]. [zarchiwizowane z tego adresu]. (kor.).
 71. a b 오리콘 위클리 싱글/앨범/DVD/블루레이 차트 1~100위 (갱신완료) 2020.08.25. Oricon. [dostęp 2020-08-26]. [zarchiwizowane z tego adresu]. (jap.).
 72. 2012년 34주차 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. (kor.).
 73. 2012년 08월 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. (kor.).
 74. 2015년 16주차 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. (kor.).
 75. Zbiorcze notowania albumu:
 76. 2017년 15주차 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. (kor.).
 77. 2017년 5월 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. (kor.).
 78. 2017년 45주차 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. (kor.).
 79. 2017년 12월 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. (kor.).
 80. 2019년 20주차 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. (kor.).
 81. 2019년 상반기 Album Chart. Gaon Music Chart. [dostęp 2020-01-31]. [zarchiwizowane z tego adresu]. (kor.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]