Przejdź do zawartości

FSE M

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
FSE M
Ilustracja
FSE M
Producent

FSE

Zaprezentowany

Październik 2019

Okres produkcji

2019

Miejsce produkcji

Polska Bielsko-Biała

Dane techniczne
Segment

dostawcze segmentu C

Typy nadwozia

5-drzwiowy furgon

Napęd

przedni

Długość

4756 mm

Szerokość

1832 mm

Wysokość

1880 mm

Rozstaw osi

3105 mm

Liczba miejsc

3

Ładowność

600 kg

Dane dodatkowe
Modele
bliźniacze

Fiat Doblo

FSE Melektryczny samochód dostawczy klasy kompaktowej wyprodukowany pod polską marką FSE w 2019 roku.

Historia i opis modelu

[edytuj | edytuj kod]
FSE M[a] - tył

24 października 2019 roku FSE zaprezentowało drugi model samochodu, pod postacią samochodu dostawczego. Model M został opracowany ponownie w ramach konwersji spalinowego modelu Fiata, jako bazę adaptując model Doblo[1]. Zakres modyfikacji wizualnych został ograniczony jedynie do zmiany wypełnienia emblematów, a także zamontowania przełączników do wyboru trybu jazdy w kabinie pasażerskiej i podwyższonej podłogi w przedziale transportowym z powodu umieszczenia pod nią baterii[2]. Prace nad samochodem trwały około 2,5 roku[3]. Projekt kosztował 10 milionów złotych[4].

Producent zamierza uzupełniać ofertę samochodu do różnych wersji nadwoziowych. W tym celu poszukuje inwestora, którego planuje pozyskać w ramach crowdfundingu[3].

Samochód ma zostać wyposażony w innowacyjne funkcje, takie jak m.in.: złącze ładowania umieszczone w podwoziu, które będzie wpinane automatycznie, panele fotowoltaiczne na dachu służące do uzupełniania energii w baterii, dwukierunkowy system ładowania (aby auto mogło posłużyć jako awaryjne źródło energii w firmie) czy też stała łączność online polegająca na śledzeniu pojazdu w trasie oraz regularnym przeliczaniu kosztów eksploatacji[4].

Sprzedaż

[edytuj | edytuj kod]

FSE M miał trafić do produkcji w 2020 roku, docelowo pojawiając się w sprzedaży na większości rynków europejskich do końca 2021 roku[5].

Dane techniczne

[edytuj | edytuj kod]

FSE M jest samochodem elektrycznym, który tworzy bateria o pojemności 33,2 kWh. Pozwala to osiągnąć moc 116 KM i 250 Nm maksyalnego momentu obrotowego. Zasięg pojazdu wynosi ok. 130 kilometrów na jednym ładowaniu[6].

Przestrzeń ładunkowa pojazdu ma oscylować w granicach od 3,4 do 4,6 metra sześciennego, a ładowność wynosić maksymalnie 600 kg[4].


  1. Obrazowe zdjęcie bliźniaczego modelu Rama

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]