Foreign Policy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Foreign Policy
Kraj Stany Zjednoczone
Wydawca The Washington Post Company
Redaktor naczelny Susan Glasser
Średni nakład 108 479 (grudzień 2009) egz.
ISSN 00157228
Strona internetowa czasopisma

Foreign Policyamerykański dwumiesięcznik założony w 1970 przez Samuela Huntingtona i Warrena Manshela.

Początkowo czasopismo wydawano co kwartał. Jego cechą charakterystyczną był nietypowy format, strony drukowano w rozmiarze 4 na 11 cali, w wytrzymałej, ale nie twardej okładce.

Moisés Naím, redaktor naczelny w latach (1996–2010), przekształcił „Foreign Policy” z akademickiego kwartalnika lat dziewięćdziesiątych 20. wieku w dwumiesięcznik, który wygrał National Magazine Awards w latach 2003, 2007 i 2009 w kategorii General Excellence.

Tematyka obejmuje globalną politykę, ekonomię, integrację i idee. 29 września 2008, The Washington Post Company ogłosiła, że zakupiła „Foreign Policy” od Carnegie Endowment for International Peace[1].

Do współpracowników „Foreign Policy” zaliczają się m.in. Tom Ricks (reporter wojenny, zdobywca Nagrody Pulitzera) i Philip Zelikow (przewodniczący komisji badającej przebieg, okoliczności i przyczyny dojścia do zamachu z 11 września 2001).

„Foreign Policy” publikuje coroczny Indeks Globalizacji i Failed States Index (badający państwa upadłe). Coroczny raport „Inside the Ivory Tower” stanowi wyczerpujący ranking szkół zawodowych kształcących w dziedzinie stosunków międzynarodowych.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]