Germanos (sieć sklepów)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy sieci sklepów. Zobacz też: metropolita Patras Herman (oryg. Germanos), postać związana z wojną o niepodległość Grecji.
Germanos
Państwo  Grecja
Siedziba Ateny
Data założenia 1980
Forma prawna spółka akcyjna
brak współrzędnych
Strona internetowa

Germanos – sieć sklepów należąca do grupy Germanos, której obecnym właścicielem jest operator greckiej sieci Cosmote[1]. Sklepy oferują produkty z branży elektronicznej, w szczególności telefonii mobilnej. Sieć ma swoje sklepy w Bułgarii, Macedonii, Grecji, Rumunii, na Cyprze i Ukrainie. Nazwa grupy i sieci sklepów pochodzi od nazwiska ich założyciela, greckiego biznesmena Panosa Germanosa.

Germanos w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Grupa Germanos miała swoje sklepy również i w Polsce. Początkowo jej partnerem była Polska Telefonia Cyfrowa, toteż w placówkach pod szyldem Germanos można było nabywać usługi tego operatora. Po pojawieniu się sieci Play, grupa zaczęła współpracę z P4. 31 stycznia 2007 roku, ówczesny właściciel czwartego polskiego operatora, firma Netia, podpisał umówę inwestycyjną z cypryjską firmą Tollerton Investments, właścicielem polskich sklepów Germanos, kontrolowaną przez Panosa Germanosa. W wyniku wymiany udziałów, Tollerton stał się udziałowcem P4, natomiast operator stał się właścicielem wszystkich sklepów Germanosa w Polsce[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]