Gigabyte Technology

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gigabyte Technology CO.,LTD
Gigabyte Technology CO.,LTD
Data założenia 1986
Lokalizacja Republika Chińska Tajpej, Tajwan
Prezes Yeh Pei-Cheng
Branża sprzęt komputerowy, elektronika
Produkty płyty główne, karty graficzne, laptopy, telefony komórkowe i inne
Strona internetowa
Płyta główna Gigabyte

Gigabyte Technology Co., Ltd.tajwańska firma produkująca sprzęt komputerowy.

Firma powstała w 1986, jej obecnym prezesem jest Yeh Pei-Cheng. Gigabyte jest wytwórcą sprzętu komputerowego znanym głównie z produkcji płyt głównych i kart graficznych bazujących na GPU firm Nvidia i ATI. Gigabyte produkuje ponadto urządzenia peryferyjne do komputerów osobistych, notebooków i serwerów oraz urządzenia sieciowe.

Produkty firmy Gigabyte są uznawane na świecie za jedne z najlepszych ze względu na wykorzystanie materiałów wysokiej jakości. Wypadają one również bardzo korzystnie w testach porównawczych, zarówno amatorskich jak również profesjonalnych. W sprzedaży znajdują się płyty główne Gigabyte o bardzo dobrych możliwościach podkręcania fabrycznych parametrów – tzw. overclocking. Za osiągnięcia w swojej dziedzinie firma Gigabyte została nagrodzona Tajwańskim Symbolem Doskonałości.

Polski oddział Gigabyte mieści się we Wrocławiu i zatrudnia obecnie 42 osoby. Ośmioosobowy zespół pracuje tutaj nad rozwojem marki oraz promocją brandu płyt głównych i kart graficznych w Polsce, krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz na Ukrainie. Strukturę wrocławskiego biura tworzą działy sprzedaży, dział marketingu i PR oraz pomoc techniczna.

We Wrocławiu mieści się również najnowocześniejsze w Europie centrum serwisowe Gigabyte.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]