Ginx eSports TV

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ginx eSports TV
Data startu  Rumunia - sierpień 2008
 Polska - 3 grudnia 2012
Format obrazu 16:9 1080i (HDTV)
Właściciel Ginx TV Ltd.
Kraj nadawania  Wielka Brytania
Poprzednia nazwa Ginx TV
Slogan Ready to play
Strona internetowa

Ginx eSports TV – międzynarodowy kanał telewizyjny w całości poświęcony grom komputerowym, grom video oraz aplikacjom mobilnym. Stacja emituje informacje, recenzje i trailery ze świata gier oraz pokazy przedpremierowe zapowiedzi i relacje z targów (m.in. E3 i Gamescom).

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Kanał rozpoczął nadawanie pod nazwą Ginx TV. Dostępny jest w 26 krajach i dociera do 3 milionów widzów na świecie. Kanał nadaje w 10 językach, od 3 grudnia 2012 także w języku polskim. Kanał w Polsce pojawił się początkowo w sieci kablowej Toya[1]. Natomiast 1 sierpnia 2013 r. uruchomiono polską wersję HDTV, która pojawiła się od początku w sieci Vectra[2].

1 października 2013 Ginx TV pojawił się w miejscu The Player Channel, który zakończył nadawanie w Europie. Ta zmiana dotyczyła również polskich sieci kablowych, gdzie dotąd dostępna była ta stacja (m.in. UPC Polska). Została jednak udostępniona anglojęzyczna wersja kanału, która różni się ramówką od polskiej wersji kanału[3]. Przykładowo w sieci Elsat i Vectra znajdują się obie wersje kanału.

23 czerwca 2016 stacja zmieniła nazwę na Ginx eSports TV.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]