Przejdź do zawartości

Gorzka zemsta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Gorzka zemsta
Pasión De Gavilanes
ilustracja
Gatunek

telenowela

Kraj produkcji

Kolumbia

Oryginalny język

hiszpański

Twórcy

Julio Jimenez

Główne role

Danna García,
Mario Cimarro,
Paola Andrea Rey,
Juan A. Baptista,
Natasha Klauss,
Michel Brown

Muzyka tytułowa

„Fiera Inquieta” – Angela Maria Forero

Liczba odcinków

188

Produkcja
Produkcja

Telemundo Television Studios, RTI Producciones, Caracol

Reżyseria

Rodrigo Triana

Narracja

Mirosław Utta (TVN)

Muzyka

Nicolás Uribe

Zdjęcia

Eduardo Carreño

Czas trwania odcinka

45 min

Pierwsza emisja
Data premiery

21 października 2003

Stacja telewizyjna

Telemundo
Caracol

Pierwsza emisja

21.10.2003 – 14.09.2004

Lata emisji

2003-2004

Gorzka zemsta (hiszp. Pasión de Gavilanes) – kolumbijska telenowela z 2003 roku.

Serial został wyemitowany m.in. w Kolumbii przez „Caracol TV”.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

W Polsce telenowela była emitowana w telewizji TVN i TVN 7. Opracowaniem wersji polskiej dla TVN zajęło się ITI Film Studio. Autorką tekstu była Barbara Włodarek. Lektorem serialu był Mirosław Utta.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Telenowela opowiada o losach trzech ubogich, bardzo zgranych braci: Juana, Oscara i Franca, ich siostry Libii oraz trzech sióstr: Normy, Jimeny i Sary. Siedemnastoletnia Libia spotyka się ze znacznie starszym, bogatym mężczyzną, Bernardem Elizondo, który obiecuje jej ślub. Nie mówi jednak, że ma żonę i trzy córki, Normę, Jimenę i Sarę, które chce zostawić dla dziewczyny. Kilka dni przed ślubem ginie w wypadku. Jego kochanka dowiaduje się o tragedii z artykułu w gazecie, w którym znajduje się także mowa o rodziny zmarłego. Poczuwszy się oszukana skacze z mostu. Zrozpaczeni bracia postanawiają zemścić się na rodzinie miliardera za samobójstwo ich jedynej siostrzyczki, uwodząc i potem porzucając jego córki. W tym celu udają murarzy, którzy mieli za zadanie zbudować dom dla jednej z nich, Normy, i jej ówczesnego męża, Fernanda. Jednak z zemsty nic nie wychodzi gdy Juan, Oscar i Franco powoli zakochują się w dziewczętach. Na drodze do ich szczęścia staje córka znajomych wdowy – Dinorah Rosales.

Główni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Juan Reyes – najstarszy z braci. Przystojny, silny, twardo stąpający po ziemi realista. Czuje się odpowiedzialny za rodzeństwo po śmierci rodziców. Oscar i Franco wiedzą, że mogą zawsze na niego liczyć. Zakochany z wzajemnością w Normie, z którą ma syna – Juana Davida. Jego związek z Normą napotka wiele kłopotów, ale w końcu będą szczęśliwi.

Oscar Reyes – zawsze zależało mu na bogactwie. Jednak nie dążył do celu po trupach, dla niego zawsze najważniejsza była rodzina. Zakochany z wzajemnością w Jimenie Elizondo.

Franco Reyes – najmłodszy z braci. Jest z nich również najprzystojniejszy i przeszedł przez wiele toksycznych związków, przez co ma opinię kobieciarza. Jednak na końcu zakochuje się na zabój w Saricie Elizondo, z którą bez żadnych przeszkód bierze ślub.

Norma Elizondo – elegancka i wyrafinowana. Została zgwałcona, przez co trudno jej było zbliżyć się do któregokolwiek z mężczyzn, nawet swego męża Fernanda do czasu gdy poznała Juana Reyesa. Jak wszystkie pozostałe siostry jest bardzo wierna swemu dziadkowi, zwierza mu się ze swoich tajemnic i kocha nad życie. Jest gotowa poświęcić swoje życie by bronić Sary i Jimeny.

Jimena Elizondo – roztropna, wesoła, nieco lekkomyślna. Niezwykle ufna. Miewa bardzo szalone pomysły. Po tym, jak zostaje oszukana przez Franca wiąże się z Oscarem i bierze z nim potajemny ślub. Są niezwykle szaloną parą

Sara Elizondo – z początku skrywała swoje uczucia i była najpoważniejsza z sióstr. Tuż po poznaniu braci najbardziej znienawidziła Franca Reyesa. Jako jedyna nie była postrzegana przez mężczyzn jako obiekt westchnień. Jednak postanowiła się zmienić, gdy najmłodszy z braci wyrzucił jej podczas jednej z wielu kłótni, odbywających się na początku znajomości, że jest brzydka i nie ma za grosz wdzięku. Zawsze była wierna, lojalna wobec swojej matki dopóki nie zakochała się we Francu z wzajemnością. Związek z chłopakiem odmienił jej życie, charakter.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]