Hacjenda La Tormenta

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hacjenda La Tormenta
La Tormenta
Gatunek serialu telenowela
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
 Kolumbia
Oryginalny język hiszpański
Twórcy Humberto "Kico" Olivieri
Główne role Natalia Streignard,
Christian Meier,
Natasha Klauss,
Marcelo Buquet,
Aura Cristina Geithner
Muzyka tytułowa "Ay amor" - Ricardo Torres
Liczba odcinków 216
Produkcja
Produkcja Telemundo Television Studios,
RTI Producciones
Reżyseria Mauricio Cruz,
Agustín Restrepo
Muzyka Oliver Camargo,
Nicolás Uribe
Zdjęcia Eduardo Carreño,
Alfredo Zamudio
Czas trwania odcinka 45 min.
Emisja
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone Telemundo
Kolumbia Canal Caracol
Polska TV Puls
Format obrazu SDTV 480i
Lata emisji 2005-2006
Pierwsza emisja Stany Zjednoczone
19 września 2005
24 lipca 2006
Polska
29 października 2007
31 sierpnia 2008
Chronologia
Poprzednik Po prostu miłość
Kontynuacja Wdowa w bieli

Hacjenda La Tormenta (hiszp. La Tormenta) – telenowela wyprodukowana przez Telewizję Telemundo w USA i Kolumbii w 2005 roku. Obecnie telenowela emitowana jest w Telewizji Puls o godzinie 16:30. Serial ma 216 odcinków. W rolach głównych występują Natalia Streignard jako Maria Teresa Montiya, Christian Meier jako Santos Torrealba oraz Natasha Klauss jako Izabella.

Hacjenda la Tormenta,czyli po polsku Burza jest jedną z najpiękniejszych w regionie.To nie tylko dom ale także malownicze pola i rozległy telen.Wiele osób chciałoby ją dostać ale prawnie należy ona do Ernesto Montilli.Jego córka,piękna Maria Teresa przyjeżdża aby zająć się majątkiem ojca.Zastaje tam ubogiego robotnika,Santosa Torrealbę,w którym zakochuje się mimo iż jest ona panienką z miasta a on prostym wieśniakiem.Ich miłość napotyka jednak sporo przeszkód.Hacjenda la Tormenta,którą oboje zamieszkują,znajduje się w okolicach wioski Puerto Bravo a nie wszystkim mieszkańcom będzie na rękę związek tej pary...

Niedługo potem sprawy znacznie się skomplikują.Maria Teresa wyjdzie za mąż za swojego przyjaciela,Enrique a Santos poślubi wieśniaczkę Valentinę.Nagła śmierć Ernesta,ojca Marii Teresy sprawi,że zainteresowanie piękną hacjendą jeszcze wzrośnie.Wciąż zakochani w sobie panienka Montilla i Santos Torrealba zaczną się wzajemnie o wszystko oskarżać,zaczną wyjawiać się także różne sekrety i tajemnice sympatycznych oraz mniej sympatycznych mieszkańców Puerto Bravo.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Krótkie opisy niektórych postaci[edytuj | edytuj kod]

  • Maria Teresa Montilla to główna bohaterka.Dumna,niezależna,nauczona podporządkowywać sobie każdego.Wychowana wśród miejskich wygód,nie jest przyzwyczajona do trudnego,wiejskiego życia.Takie życie oferuje jej Hacienda la Tormenta oraz zapuszczone Puerto Bravo,nie bez powodu nazywane "Końcem Świata". W miarę upływu czasu bohaterka zmieni się.Z delikatnej "panienki" stanie się silną,kochającą i oddaną kobietą.Zmieni ją głównie miłość do Santosa Torrealby,która na zawsze odmieni jej życie,zwyczaje i sposób patrzenia na świat.
  • Santos Torrealba jest inny.Można rzec nawet że to dość dziki,nieokrzesany,zdolny do wielu poświęceń mężczyzna.Jest sierotą,wychowywany na ziemiach Tormenty od maleńkości.W Puerto Bravo uchodzi za kobieciarza ale miłość do Marii Teresy Montilli (Można powiedzieć,że od pierwszego wejrzenia:) zmienia go.Staje się mężczyzną przede wszystkim odpowiedzialnym i nareszcie prawdziwie kochającym.
  • Isabela Montilla to demoniczna kuzynka Marii Teresy,która od dnia przyjazdu knuje intrygi jak pogrążyć kuzynkę oraz zdobyć haciendę i przystojnego Torrealbę.By osiągnąć cel,nie będzie przebierać w środkach.Jest najbardziej niebezpieczną osobą w Puerto Bravo,która będzie odpowiedzialna za śmierć wielu osób.
  • Simon Guerrero to apodyktyczny,gwałtowny i agresywny mężczyzna.Co ciekawe,uległo mu wiele kobiet w Puerto Bravo.Jest zresztą ojcem Valentiny Ayala.Chciwość i żądza opanowują go tak iż nie widzi największego zagrożenia-ze strony Edelmiry.To bardzo zły człowiek,który będzie częściowo odpowiedzialny za większość intryg w Puerto Bravo.Jednak poznaje swą prawdziwą miłość w osobie Virginii(prostytutki) i pod jej wpływem chce się zmienić ale wtedy już jest za późno...
  • Edelmira Guerrero była niegdyś prostytutką.Nazywana "Czarną Wdową" wzbogacała się po swoich klientach.Ta bezwzględna morderczyni zapałała nie tylko żądzą posiadania pięknej Tormenty ale przede wszystkim miłością na punkcie pasierba Simona.Długo będzie ukrywać uczucie.Gdy w końcu wyjawiła tajemnicę,Simon stanie się jej obsesją.Chorobliwie zazdrosna,będzie likwidować każdą potencjalną rywalkę.Skończy się to tragicznie...
  • Valentina Ayala - prosta,szczera dziewczyna,którą szybko zachwyciła dumna i władcza Maria Teresa Montilla.Jednocześnie kocha się w przystojnym Santosie i będzie szczęśliwa,mogąc za niego wyjść.Jednak jej sielanka szybko się skończy.Najpierw poroni dziecko a potem zostanie przewieziona do szpitala psychiatrycznego.Traumatyczne przeżycia całkowicie ją odmienią.Jednak nowa,atrakcyjna i pewna siebie Valentina nie jest zła-szybko naprawi wyrządzone przez siebie zło by zacząć nowe,zupełnie inne życie.
  • Argimiro Guanipa to lojalny wujek Santosa,który nie raz mu pomoże.Bernarda Ayala jest waleczną matką Valentiny i Trinidad,pełną poświęcenia dla córek.Ta para zakocha się w sobie.
  • Nani-Natividad to wspaniała opiekunka Marii Teresy,która całkowicie poświęci się,opiekując MariTe.Jej dobroć i miłość będą emanować przez cały serial:)

Uwaga! Tu znajduje się zakończenie telenoweli

Maria Teresa i Santos po wypadku i ozdrowieniu MariTe zamieszkają w Tormencie.Rodolfo Santino,szef mafii,która chciała przejąć Tormentę,pójdzie do więzienia.Zginie córka Santino-Ariana,ratując przy tym życie Santosowi,w którym była zakochana.Tatacoa zmieni się,odczaruje ziemie Tormenty i odejdzie razem z Sybillą.Komendant Pedraza oświadczy się Dalili,a ta przyjmie oświadczyny.Pogodzą się też Alirio z Solitą oraz Alesio z Genovevą.

Czarne charaktery jak to zwykle bywa skończą fatalnie.


Simon Guerrero stanie się ofiarą Edelmiry. Macocha postrzeli go w szamotaninie gdy ten będzie usiłował bronić swojej żony Virginii. Rannego Simona nie uratuje Ricardo i Guerrero umrze w 179 odcinku. Później wspólnicy pozbędą się ciała Simona i spalą je.

Edelmira Guerrero zginie w 211 odcinku zjedzono przez krokodyle prosząc jeszcze o wybaczenie Marię Teresę.

Isabela Montilla w 215 odcinku zginie uduszona przez węża do końca próbując uprzykrzyć życie swojej kuzynce.

Enrique Montalvo zostanie zaciągnięty na bagna w 102 odcinku przez Abel Caina w postaci psa i tam zginie.

Cipriano Camacho przeżyje dwa zawały, ale dzięki "pomocy" Tatacoi umrze na trzeci z głową w jedzeniu krótko po rzekomym uzdrowieniu (176 odcinek).

Ricardo Padilla zostanie zaatakowany przez węża i zastrzelony w 185 odcinku przez Santosa próbując wcześniej zabić Marię Teresę.

Abel Cain zmieni się i uratuje życie Marii Teresie i Nany, ale nabawi się groźnej rany i zginie z rąk ludzi Campoeliasa w 203 odcinku.

Rodolfo Santino zostanie aresztowany w 215 odcinku przez komendanta Pedrazę. Wcześniej zabije swoją córkę Arianę.

Cosme zostanie zastrzelony przez Bernardę.

Campoelias Camacho zostanie zabity przez ludzi Santosa w 210 odcinku na chwilę przed tym kiedy próbował zabić Torrealbę.

Tatacoa zmieni się i pogodzi z Sybillą. Uniknie tym samym linczu ze strony mieszkańców wsi. Odejdzie wraz z nią w stronę światła.

El Manco zginie z ręki Marii Teresy w 162 odcinku która tym samym ochroni przed nim Santosa.

Corroncho zostanie zabity przez ludzi Santina strzelających z helikoptera. Wcześniej będzie próbował zabić MT i Santosa.

Sędzia Tajuil skończy w więzieniu aresztowany przez komendanta Pedrazę. Jego dalszy los nie jest znany.

Michelle Cardona zostanie złapana i wywieziona z Puerto Bravo przez Remedios po tym jak zabije Miguelona, Jenny i będzie próbowała zlikwidować Solitę.

Doktor Beatrice Urkiza zostanie zmuszona do samobójstwa przez Isabelę i jej wspólników.

Manuel zostanie zabity przez Isabelę która poderżnie mu gardło.

Niektóre wątki specjalnie są pominięte i nie napisane w zakończeniu.