Grand Prix Skandynawii na Żużlu 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Skandynawia Grand Prix Skandynawii 2004
FIM Meridian Lifts Scandinavian Speedway Grand Prix
Informacje ogólne
Data 21 sierpnia 2004
Miasto Skandynawia Göteborg
Eliminacja 6 z 9 (67)
Sędzia Polska Marek Wojaczek
Informacje o stadionie
Stadion Ullevi
Pojemność 43 000
Nawierzchnia tor czasowy
Wyniki turnieju
1. miejsce Dania Hans N. Andersen
2. miejsce Australia Jason Crump
3. miejsce Szwecja Tony Rickardsson

Wyniki Grand Prix Skandynawii 2004, szóstej eliminacji Mistrzostw Świata Grand Prix w sezonie 2004.

Były to trzecie zawody o Grand Prix Skandynawii na żużlu.

Lista startowa[edytuj | edytuj kod]

Stawkę 22 stałych uczestników Grand Prix uzupełniło 2 zawodników z dziką kartą (Peter Karlsson i Antonio Lindbäck). W nawiasach podano numery stałe.

  1. (2) Jason Crump (Australia)
  2. (10) Andreas Jonsson (Szwecja)
  3. (5) Greg Hancock (Stany Zjednoczone)
  4. (1) Nicki Pedersen (Dania)
  5. (4) Leigh Adams (Australia)
  6. (7) Scott Nicholls (Wielka Brytania)
  7. (14) Mikael Max (Szwecja)
  8. (15) Bjarne Pedersen (Dania)
  9. (3) Tony Rickardsson (Szwecja)
  10. (22) Jarosław Hampel (Polska)
  11. (17) Hans Andersen (Dania)
  12. (6) Tomasz Gollob (Polska)
  13. (21) Jesper B. Jensen (Dania)
  14. (12) Piotr Protasiewicz (Polska)
  15. (16) Lee Richardson (Wielka Brytania)
  16. (8) Rune Holta (Norwegia)
  17. (9) Ryan Sullivan (Australia)
  18. (19) Kai Laukkanen (Finlandia)
  19. (20) Aleš Dryml (Czechy)
  20. (11) Mark Loram (Wielka Brytania)
  21. (18) Bohumil Brhel (Czechy)
  22. (13) Lukáš Dryml (Czechy)
  23. (23) Peter Karlsson (Szwecja)
  24. (24) Antonio Lindbäck (Szwecja)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Attention niels epting.svg Liczby w tabeli oznaczają miejsce w biegu, a nie punkty. W latach 1998-2004 w Grand Prix występ w następnym biegu zależał od wcześniejszego występu.
Msc Zawodnik Pkt Turniej eliminacyjny Turniej główny Finały
Runda 1 Runda 2 Runda 1 Runda 2 1/2 F
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
1 Dania (17) Hans Andersen 25 1 3 1 2 1 1 1
2 Australia (2) Jason Crump 20 1 1 4 2 2 2
3 Szwecja (3) Tony Rickardsson 18 1 1 2 1 1 3
4 Stany Zjednoczone (5) Greg Hancock 16 3 2 4 2 2 4
5 Dania (1) Nicki Pedersen 13 2 1 2 3
6 Wielka Brytania (7) Scott Nicholls 13 2 2 3 1 3
7 Australia (4) Leigh Adams 11 4 1 3 1 4
8 Polska (6) Tomasz Gollob 11 1 1 1 2 4
9 Szwecja (10) Andreas Jonsson 8 1 3 2 3
10 Dania (15) Bjarne Pedersen 8 3 3 1 3
11 Wielka Brytania (16) Lee Richardson 7 3 1 1 3 1 4
12 Szwecja (23) Peter Karlsson 7 4 1 2 4 2 4
13 Finlandia (19) Kai Laukkanen 6 1 3 2 3 3
14 Polska (22) Jarosław Hampel 6 2 2 4 3
15 Polska (12) Piotr Protasiewicz 5 2 2 4 4
16 Szwecja (14) Mikael Max 5 4 4 4
17 Australia (9) Ryan Sullivan 4 2 4 3
18 Dania (21) Jesper B. Jensen 4 2 4 3
19 Czechy (13) Lukáš Dryml 3 3 2 4
20 Czechy (18) Bohumil Brhel 3 3 2 4
21 Wielka Brytania (11) Mark Loram 2 4 3
22 Szwecja (24) Antonio Lindbäck 2 4 3
23 Norwegia (8) Rune Holta 1 3 4
24 Czechy (20) Aleš Dryml 1 4 4
Msc Zawodnik Pkt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Runda 1 Runda 2 Runda 1 Runda 2 1/2 F
Turniej eliminacyjny Turniej główny Finały

d - defekt • u - upadek • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma
ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany

tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny
ELIMINATOR - zawodnik z trzeciej i czwartej pozycji odpadają z turnieju biegi rozgrzewkowe dla rozstawionej ósemki
wyznaczają jedynie pola startowe w biegach 13-16

Klasyfikacja przejściowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawodnik Suma Szwecja Czechy Unia Europejska Wielka Brytania Dania Skandynawia Słowenia Polska Norwegia
1 Australia (2) Jason Crump 114 20 25 8 16 25 20      
2 Australia (4) Leigh Adams 91 25 13 11 20 11 11      
3 Stany Zjednoczone (5) Greg Hancock 91 13 11 8 25 18 16      
4 Szwecja (3) Tony Rickardsson 87 18 18 18 8 7 18      
5 Dania (1) Nicki Pedersen 76 13 8 13 13 16 13      
6 Polska (6) Tomasz Gollob 64 16 13 7 11 6 11      
7 Szwecja (10) Andreas Jonsson 60 5 7 7 13 20 8      
8 Dania (15) Bjarne Pedersen 59 8 4 25 6 8 8      
9 Wielka Brytania (16) Lee Richardson 57 11 11 5 18 5 7      
10 Polska (22) Jarosław Hampel 55 3 20 20 6 - 6      
11 Dania (17) Hans Andersen 48 4 6 3 3 7 25      
12 Australia (9) Ryan Sullivan 47 7 16 11 5 4 4      
13 Wielka Brytania (7) Scott Nicholls 44 5 - 4 11 11 13      
14 Polska (12) Piotr Protasiewicz 36 2 1 16 7 5 5      
15 Szwecja (14) Mikael Max 30 6 3 6 2 8 5      
16 Wielka Brytania (11) Mark Loram 29 8 4 6 7 2 2      
17 Dania (21) Jesper B. Jensen 29 11 5 2 1 6 4      
18 Czechy (18) Bohumil Brhel 28 7 7 5 4 2 3      
19 Polska (8) Rune Holta 25 6 8 1 5 4 1      
20 Czechy (13) Lukáš Dryml 17 3 6 2 2 1 3      
21 Finlandia (19) Kai Laukkanen 15 1 1 3 1 3 6      
22 Polska (23) Grzegorz Walasek 13 - - 13 - - -      
23 Dania (23) Niels Kristian Iversen 13 - - - - 13 -      
24 Dania (24) Kenneth Bjerre 13 - - - - 13 -      
25 Czechy (20) Aleš Dryml 12 1 3 1 3 3 1      
26 Wielka Brytania (23) David Norris 8 - - - 8 - -      
27 Szwecja (23) Peter Karlsson 7 - - - - - 7      
28 Polska (27) Rafał Dobrucki 5 - 5 - - - -      
29 Szwecja (24) Fredrik Lindgren 4 4 - - - - -      
30 Polska (24) Wiesław Jaguś 4 - - 4 - - -      
31 Wielka Brytania (24) Chris Louis 4 - - - 4 - -      
32 Szwecja (23) Peter Ljung 2 2 - - - - -      
33 Niemcy (23) Robert Barth 2 - 2 - - - -      
34 Czechy (24) Antonín Šváb 2 - 2 - - - -      
35 Szwecja (24) Antonio Lindbäck 2 - - - - - 2      
36 Wielka Brytania (26) Simon Stead 1 - - - - 1 -      
Lp. Zawodnik Suma Szwecja Czechy Unia Europejska Wielka Brytania Dania Skandynawia Słowenia Polska Norwegia