Hakuōki Shinsengumi Kitan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hakuōki Shinsegumi Kitan
薄桜鬼 〜新選組奇譚〜
(Hakuōki ~Shinsengumi Kitan~)
Gatunek romans
Telewizyjny serial anime
Hakuōki Shinsengumi Kitan
Reżyser Osamu Yamazaki
Studio Studio DEEN
Stacja telewizyjna Japonia TV Kanagawa, Chiba TV, TV Saitama, KBS Kyoto, Sun TV, AT-X, Tokyo MX TV, TV Aichi
Premierowa emisja 4 kwietnia 201020 czerwca 2010
Liczba odcinków 12
OVA
Hakuōki Summary
Reżyser Osamu Yamasaki
Studio Studio Deen
Data wydania 3 października 2010
Telewizyjny serial anime
Hakuōki Hekketsuroku
Reżyser Osamu Yamazaki
Studio Studio DEEN
Stacja telewizyjna Japonia TVK
Premierowa emisja 3 października 201012 grudnia 2010
Liczba odcinków 10

Hakuōki ~Shinsegumi Kitan~ (jap. 薄桜鬼 〜新選組奇譚〜 Hakuōki ~Shinsegumi Kitan~) – 12-odcinkowe anime stworzone przez Studio DEEN na podstawie gry.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Chizuru Yukimura, młoda dziewczyna i zarazem główna bohaterka anime, w przebraniu chłopca wyrusza z Edo do Kioto na poszukiwanie swojego ojca. W trakcie podróży zostaje zaatakowana przez rozbójników i okropne stwory. Z opresji ratują ją członkowie Shinsengumi, ale ponieważ jest świadkiem podejrzanego morderstwa, zostaje przez nich wzięta w niewolę.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

Chizuru Yukimura (jap. 雪村千鶴 Yukimura Chizuru)

Seiyū: Hōko Kuwashima
Chizuru Yukimura jest główną bohaterką anime. Rusza do Kioto w poszukiwaniu swojego zaginionego ojca: Kōdō Yukimury (雪村綱道 Yukimura Kōdō), wykształconego doktora specjalizującego się w zachodniej medycynie. Jej ojciec, z rozkazu siogunatu, stworzył Ochimizu - napój o czerwonej barwie, który zwiększa zdolność samoregeneracji, szybkość i siłę osoby, która go wypiła. Jednak eliksir ma również skutek uboczny: zmienia człowieka w bezmyślnego potwora żywiącego się krwią i niepotrafiącego się kontrolować (Rasetsu). Dziewczyna zostaje pojmana przez członków Shinsengumi. Później dowiadujemy się, że Chizuru również ma swój sekret, a mianowicie jest demonem.

Toshizō Hijikata (jap. 土方歳三 Hijikata Toshizō)

Seiyū: Shin’ichirō Miki
Toshizo Hijikata jest zastępcą dowódcy Shinsengumi. Podejmuje większość decyzji, jest szanowany przez pozostałych członków oddziału. Kondō często nazywa go "Toshim". Wraz z niektórymi wojownikami przyprowadził Chizuru do siedziby Shinsengumi. Choć nierzadko pokazany jest jako surowy i bezwzględny, tak naprawdę troszczy się o bezpieczeństwo Yukimury. Pod koniec pierwszej serii staje się Rasetsu. Jego postać oparta jest na historycznym Hijikacie.
Isami Kondō (近藤勇 Kondō Isami)
Isami Kondou jest dowódcą Shinsengumi. Jest wrażliwy i łatwo daje ponieść się emocjom. Mimo to jest obdarzony dużym zaufaniem i lojalnością przez członków Shinsengumi. Zostaje postrzelony. Jego postać oparta jest na historycznym Kondō.
Keisuke Yamanami (山南敬助 Yamanami Keisuke)
Keisuke Yamanami, znany również jako "Sannan-san", jest noszącym okulary kapitanem Shinsengumi. Jest miłym i życzliwym mężczyzną, uczonym, ale i bezlitosnym taktykiem. Po zranieniu sobie ręki podczas walki, stał się zimny i bardziej podejrzliwy. Ponieważ istniała nadzieja, że po wypiciu Ochimizu, będzie mógł znów walczyć, postanawia wypić eliksir. Niestety staje się rasetsu i nawet próbuje zabić Chizuru. Próbuje udoskonalić napój. Jego postać oparta jest na historycznym Yamanamim.
Shinpachi Nagakura (永倉新八 Nagakura Shinpachi)
Shinpachi Nagakura jest dowódcą drugiej jednostki Shinsengumi. Z natury jest bardzo radosny, w szczególności, gdy otaczają go jego towarzysze. Jest bliskim przyjacielem Harady (często razem dokuczają Heisuke). Bardzo dobrze posługuje się mieczem. Jedną z jego wad jest alkoholizm. Jego postać oparta jest na historycznym Nagakurze.
Sōji Okita (沖田総司 Okita Sōji)
Sōji Okita jest dowódcą pierwszej jednostki Shinsengumi. Doskonale włada mieczem. Jest chory na gruźlicę. Pewnej nocy przychodzi do niego Kaoru Nagumo i daje mu Ochimizu, które Okita postanawia wypić. Jego postać oparta jest na historycznym Okicie.
Sanosuke Harada (原田左之助 Harada Sanosuke)
Sanosuke Harada jest dowódcą dziesiątej jednostki Shinsengumi. Woli walczyć włócznią niż mieczem. Jest bliskim przyjacielem Nagakury. Jego postać oparta jest na historycznym Haradzie.
Heisuke Tōdō (藤堂平助 Tōdō Heisuke)
Heisuke Tōdō to młody członek Shinsengumi. Jest mniej więcej w tym samym wieku co Chizuru. Najpóźniej opuszcza Shinsengumi. Wypija Ochimizu, aby uleczyć swoje rany. Jego postać oparta jest na historycznym Tōdō.
Hajime Saitō (斎藤 Saitō Hajime)
Hajime Saitō jest dowódcą trzeciej jednostki Shinsengumi i mistrzem w leworęcznym pchnięciu mieczem. Jest cichy i małomówny, ale również bardzo lojalny, uprzejmy i rozsądny. Często analizuje sytuację zanim zaatakuje, aby zrozumieć, które działania są konieczne. Jego postać oparta jest na historycznym Saitō.
Kaoru Nagumo (南雲薫 Nagumo Kaoru)
Po raz pierwszy widzimy go przebranego za piękną młodą dziewczynę, łudząco podobną do Chizuru. Później okazuje się, że jest on bratem bliźniakiem Yukimury (byli jednak odseparowani od siebie w czasach ich dzieciństwa). Za wszelką cenę pragnie sprawić ból Chizuru, gdyż po rozdzieleniu trafił do rodziny, w której bardzo źle go traktowano za to, że nie jest dziewczyną.
Chikage Kazama (風間千景 Kazama Chikage)
Członek Bakumatsu, wrogów Shinsengumi. Jest demonem z klanu Oni.

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

Muzyka z anime:

Seria 1:

Seria 2:

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]