Howard Roffman

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Howard Roffman (ur. w 1955 r. w Filadelfii) – amerykański prawnik i fotograf.

Ukończył Uniwersytet w Pensylwanii. W 1977 r. uzyskał tytuł prawnika po ukończeniu Wydziału Prawa na Stanowym Uniwersytecie Florydy. Początkową praktykę prawniczą odbywał w Sądzie Apelacyjnym Piątego Okręgu. Pracował w kancelarii prawniczej „Morgan, Lewis & Bockius” w Waszyngtonie. W 1980 rozpoczął współpracę z wytwórnią filmową Lucasfilm jako radca prawny. Kolejno zatrudniany był w różnych działach wytwórni: marketingu, efektów specjalnych, obróbki końcowej, aż w 1986 otrzymał stanowisko wiceprezesa wytwórni.

Mieszka na stałe w San Francisco, wraz ze swoim wieloletnim partnerem, Duane'm Watersem[1][2]. Karierę fotografa traktuje jako życiowe hobby. Publikuje głównie akty męskie. Publikację swoich zdjęć rozpoczynał w 1991 r. od wydawania widokówek i kalendarzy o tematyce homoerotycznej. Później opublikował kilkanaście albumów fotograficznych o tematyce gejowskiej, prezentujących pary i grupy młodych ludzi, zarówno ubranych jak i rozebranych. Modeli do swoich prac werbuje poprzez osobiste rozdawnictwo ulotek i wizytówek w miejscach publicznych: ulica, restauracje, dyskoteki. Współpracuje z niemieckimi wydawcami albumów o tematyce gejowskiej, Michaelem Taubenheimem i wydawnictwem Bruno Gmünder Verlag. Modeli do swoich zdjęć zwerbował również w Niemczech, Czechach i na Słowacji.

Od 1999 r. jest prezesem spółki „Lucas Licensing”, odpowiedzialnej za marketing, dystrybucję i ochronę praw autorskich wytwórni „Lucasfilm” (w tym takich filmów jak „Star Wars” czy „Indiana Jones”).

Wybrane publikacje albumowe[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Źródło: strona internetowa H. Roffmana (sekcja „About Howard”). Dostęp: 30 sierpnia 2009 r. (ang.)
  2. „Meet Howard Roffman: Licenser Of Lightsabers, Photographer Of Naked Boys”. Defamer. Dostęp: 30 sierpnia 2009 r.