I liga paragwajska w piłce nożnej (2006)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Primera División 2006
96 edycja pierwszej ligi paragwajskiej
72 edycja zawodowej pierwszej ligi paragwajskiej
2005 2007
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Paragwaj
Termin 27 stycznia10 grudnia
Mistrz Paragwaju Libertad Asunción
Liczba meczów 222
Bramki 634 (2,86 na mecz)

Mistrzem Paragwaju został klub Libertad Asunción, natomiast wicemistrzem Paragwaju – Cerro Porteño Asunción. Sezon podzielony został na dwa turnieje – Apertura i Clausura. Zwycięzcy obu turniejów zmierzyli się o mistrzostwo kraju, a zwycięzca zdobył tytuł mistrza, natomiast przegrany tytuł wicemistrza Paragwaju.

Do turniejów międzynarodowych zakwalifikowały się następujące kluby:

Do drugiej ligi spadł ostatni w tabeli sumarycznej klub Fernando de la Mora. Na jego miejsce z drugiej ligi awansowały dwa kluby: Sportivo Trinidense Asunción i Sol de América Asunción. Pierwsza liga w sezonie 2007 powiększona została do 12 klubów.

Torneo Apertura 2006[edytuj]

Apertura 1[edytuj]

Data Mecz
27 stycznia 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroFernando de la Mora 0:0
27 stycznia 2006 Nacional AsunciónCerro Porteño Asunción 1:1
Óscar Cardozo 87 – Pedro Irala 48
28 stycznia 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteLibertad Asunción 0:3
Hernán Rodrigo López 23, 91k, Roberto Gamarra 88
28 stycznia 2006 Sportivo Luqueño LuqueTacuary Asunción 1:1
Alejandro Ormos 72 – Carlos Ruiz Peralta 93
29 stycznia 2006 12 de Octubre ItauguaOlimpia Asunción 1:0
Diego Miranda 72

Apertura 2[edytuj]

Data Mecz
3 lutego 2006 Olimpia Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 2:0
Edgardo Simovic 6, José Montiel 33
4 lutego 2006 Libertad AsunciónNacional Asunción 3:1
Nelson Romero 1, Osvaldo Martínez 47, Rodrigo López 60 – Julio Irrazábal 19
5 lutego 2006 Tacuary Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 3:2
Alcides Rodas 68, Gilberto Palacios 70, Celso González 89 – Juan Ortiz 4, Blas López 47
5 lutego 2006 Cerro Porteño Asunción12 de Octubre Itaugua 3:0
Alejandro da Silva 16, Erwin Ávalos 83, Mario Grana 89
5 lutego 2006 Fernando de la MoraGuaraní Asunción 1:2
Gustavo Ramírez 25 – Hernán Barcos 16, 48

Apertura 3[edytuj]

Data Mecz
10 lutego 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroCerro Porteño Asunción 2:3
Ricardo Ortiz 6, Edison Giménez 28 – Walter Fretes 68k, Domingo Salcedo 67, Erwin Ávalos 86
11 lutego 2006 12 de Octubre ItauguaLibertad Asunción 1:0
Richard Leite 62
11 lutego 2006 Nacional AsunciónTacuary Asunción 2:0
Óscar Cardozo 9, Inca 57k
11 lutego 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteSportivo Luqueño Luque 2:0
Eder Godoy 21, Pablo Caballero Cáceres 89
12 lutego 2006 Guaraní AsunciónOlimpia Asunción 1:1
Pedro Chávez 24 – José Montiel 9

Apertura 4[edytuj]

Data Mecz
17 lutego 2006 Sportivo Luqueño LuqueNacional Asunción 2:1
Pablo Aguilar 16, Javier González 48 – Óscar Cardozo 35
18 lutego 2006 Tacuary Asunción12 de Octubre Itaugua 0:0
18 lutego 2006 Olimpia AsunciónFernando de la Mora 2:2
Walter Ribonetto 6, Osvaldo Mackenzie 19 – Héctor Mario Núñez 33, Maximiliano Biancuchi 41
19 lutego 2006 Libertad Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 0:1
Julio Martínez 79
19 lutego 2006 Cerro Porteño AsunciónGuaraní Asunción 1:1
Erwin Ávalos 81 – Hernán Barcos 35

Apertura 5[edytuj]

Data Mecz
24 lutego 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroTacuary Asunción 3:3
Juan Ortiz 1, 56, Julio Martínez 46 – Patrocinio Samudio 9, 19, Raúl Román 66
25 lutego 2006 12 de Octubre ItauguaSportivo Luqueño Luque 1:1
Juan Angel Paredes 66 – Jorge Daniel Núñez 57
26 lutego 2006 Guaraní AsunciónLibertad Asunción 2:4
Diego Balbuena 81, Miguel Almirón 87 – Rodrigo López 3k, 51, 75, Raúl Damiani 6
26 lutego 2006 Nacional Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 5:2
Rodrigo Cantero 12, 35, Carlos González 16, 47, Ariel Bogado 25 – Nery Quintana 41, 58
27 lutego 2006 Fernando de la MoraCerro Porteño Asunción 0:1
Pedro Benítez 12

Apertura 6[edytuj]

Data Mecz
3 marca 2006 Tacuary AsunciónGuaraní Asunción 2:1
Líder Mármol 2s, Alcides Rodas 19 – Gilberto Velázquez 78k
4 marca 2006 3 de Febrero Ciudad del Este12 de Octubre Itaugua 2:0
Carlos Alberto Pérez 39, 55
4 marca 2006 Sportivo Luqueño Luque2 de Mayo Pedro Juan Caballero 6:1
Javier González 50k, 81, Jorge Núñez 55, 71, Juan Hermosilla 79, Derlis Florentín 88 – Miguel Larrosa 46
5 marca 2006 Libertad AsunciónFernando de la Mora 5:1
Rodrigo López 35, 71, Edgar Robles 37, Cristian Riveros 61, Nelson Romero 76 – Pedro Talavera 21
5 marca 2006 Cerro Porteño AsunciónOlimpia Asunción 1:0
Erwin Ávalos 9

Apertura 7[edytuj]

Data Mecz
5 marca 2006 Olimpia AsunciónLibertad Asunción 1:2
Osvaldo Mackenzie 88 – Rodrigo López 75, 81k
5 marca 2006 Fernando de la MoraTacuary Asunción 0:1
Diego Caneza 83
5 marca 2006 Guaraní AsunciónSportivo Luqueño Luque 0:1
Derlis Florentín 16
5 marca 2006 2 de Mayo Pedro Juan Caballero3 de Febrero Ciudad del Este 1:0
Salustiano Candia 50
5 marca 2006 12 de Octubre ItauguaNacional Asunción 4:2
Elvis Marecos 43, Osvaldo Hobecker 55, Juan Angel Paredes 61, Gustavo Noguera 76 – Óscar Cardozo 87, Fernando Giménez 92

Apertura 8[edytuj]

Data Mecz
11 marca 2006 Nacional Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 5:6
Óscar Cardozo 39, 42, 90, Ariel Bogado 55, Edgar Gamarra 61- Miguel Larrosa 5, Julio Martínez 37, 49, Ricardo Ortiz 50, Edison Giménez 52, 71
11 marca 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteGuaraní Asunción 2:2
Pablo Caballero Cáceres 47, Blas López 86 – Felipe Giménez 39, Miguel Acosta 83
11 marca 2006 Libertad AsunciónCerro Porteño Asunción 0:2
Pablo Giménez 56k, Erwin Ávalos 86
12 marca 2006 Sportivo Luqueño LuqueFernando de la Mora 2:3
Derlis Florentín 12, Alejandro Ormos 52 – Maximiliano Biancucchi 15, Héctor Mario Núñez 66, Carlos Romero 93
12 marca 2006 Tacuary AsunciónOlimpia Asunción 2:3
Alcides Rodas 12, Gilberto Palacios 65 – Martín Adrián García 9, Guido Alvarenga 39, Ralf Escher 74

Apertura 9[edytuj]

Data Mecz
17 marca 2006 Guaraní AsunciónNacional Asunción 1:5
Diego Balbuena 67 – Pánfilo Escobar 8, Carlos Alberto González 24, Óscar Cardozo 42, 73, José Burgos 85
17 marca 2006 2 de Mayo Pedro Juan Caballero12 de Octubre Itaugua 1:0
Julio Martínez 54
18 marca 2006 Cerro Porteño AsunciónTacuary Asunción 1:3
Erwin Ávalos 40 – Raúl Román 7, David Villalba 21, Celso González 57
19 marca 2006 Olimpia AsunciónSportivo Luqueño Luque 1:2
Edgardo Símovic 73 – Diego Martínez Ortigoza 24, Javier González 65
19 marca 2006 Fernando de la Mora3 de Febrero Ciudad del Este 1:2
Maximiliano Biancuchi 79k – Pablo Caballero Cáceres 24, Milton Benítez 76

Apertura 10[edytuj]

Data Mecz
25 marca 2006 12 de Octubre ItauguaGuaraní Asunción 1:1
Osvaldo Hobecker 59 – Pedro Chávez 70
25 marca 2006 Nacional AsunciónFernando de la Mora 3:0
Óscar Cardozo 68, 90, Edgar Gamarra 77
25 marca 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteOlimpia Asunción 1:3
Armando Ovelar 77 – Walter Ribonetto 4, Martín Adrián García 88, José Montiel 91
26 marca 2006 Tacuary AsunciónLibertad Asunción 2:1
Emilio Ibarra 37, Lorenzo Silva 83 – Raúl Damiani 31
28 marca 2006 Sportivo Luqueño LuqueCerro Porteño Asunción 2:2
Alejandro Ormos 31, Diego Martínez Ortigoza 72 – Erwin Ávalos 29, José Devaca 43

Apertura 11[edytuj]

Data Mecz
1 kwietnia 2006 Cerro Porteño Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 4:1
Pablo Daniel Escobar 10, 57, Roberto Ovelar 45, Nelson David Cabrera 67 – Milton Benítez 48k
2 kwietnia 2006 Olimpia AsunciónNacional Asunción 3:1
Martín Adrián García 10, 79, César Daniel Cáceres 65 – Troadio Duarte 38
2 kwietnia 2006 2 de Mayo Pedro Juan Caballero12 de Octubre Itaugua 0:2
Juan Ángel Paredes 24, Osvaldo Hobecker 91
2 kwietnia 2006 Guaraní Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 2:1
Julián Benítez 40, Miguel Paniagua 51 – Ricardo Ortiz 88
3 kwietnia 2006 Libertad AsunciónSportivo Luqueño Luque 1:1
Rodrigo López 90 – Jorge Núñez 12

Apertura 12[edytuj]

Data Mecz
7 kwietnia 2006 Libertad Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 1:0
Cristian Riveros 59
8 kwietnia 2006 Olimpia Asunción12 de Octubre Itaugua 1:0
Martín Adrián García 53
8 kwietnia 2006 Tacuary AsunciónSportivo Luqueño Luque 2:2
David Villalba 44, Pablo Aguilar 66 – Pablo Aguilar 16, Luis Romero 46
9 kwietnia 2006 Cerro Porteño AsunciónNacional Asunción 4:3
Nelson David Cabrera 20k, Ernesto Cristaldo 38, 42, Alejandro da Silva 90 – Enrique Meza 11, Óscar Cardozo 18, Inca 69k
9 kwietnia 2006 Fernando de la Mora2 de Mayo Pedro Juan Caballero 2:1
Maximiliano Biancuchi 46, Héctor Mario Núñez 72k – Ricardo Ortiz 89

Apertura 13[edytuj]

Data Mecz
15 kwietnia 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroOlimpia Asunción 3:0
Edison Giménez 25, 56k, 60
16 kwietnia 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteTacuary Asunción 3:4
Fidencio Oviedo 25, Pablo Caballero Cáceres 77, Eder Godoy 91 – Celso González 29, Gilberto Palacios 39, 83, David Villalba 59
16 kwietnia 2006 Guaraní AsunciónFernando de la Mora 5:1
Jaime Hinterleitner 21, Julián Benítez 30, 71, Osvaldo Díaz 57k, Paulo Centurión 69 – Gilberto Velázquez 74s
16 kwietnia 2006 Nacional AsunciónLibertad Asunción 2:2
Heber Arriola 2, 24 – Rodrigo López 49, Carlos Bonet 87
17 kwietnia 2006 12 de Octubre ItauguaCerro Porteño Asunción 2:1
Elvis Marecos 14, Sixto Rojas 58 – Jorge Achucarro 11

Apertura 14[edytuj]

Data Mecz
22 kwietnia 2006 Tacuary AsunciónNacional Asunción 1:0
Raúl Román 90k
22 kwietnia 2006 Olimpia AsunciónGuaraní Asunción 3:2
Martín Adrián García 61, 65, Edgardo Símovic 71 – Diego Balbuena 49, Carlos Recalde 82
23 kwietnia 2006 Sportivo Luqueño Luque3 de Febrero Ciudad del Este 2:0
Miguel Benítez 46, 92
23 kwietnia 2006 Cerro Porteño Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 1:1
Erwin Ávalos 72 – Edison Giménez 41
23 kwietnia 2006 Libertad Asunción12 de Octubre Itaugua 5:1
Rodrigo López 22, 39, Osvaldo Martínez 15, Adalberto Román 44, Roberto Gamarra 85 – Ignacio Schneider 67

Apertura 20[edytuj]

Data Mecz
23 kwietnia 2006 Tacuary AsunciónCerro Porteño Asunción 1:0
Alcides Rodas 64
23 kwietnia 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteFernando de la Mora 3:4
Eder Godoy 31, 84, Armando Ovelar 91 – Pablo Noguera 15, Maximiliano Biancucchi 26, 62, Abel Valdez 71
23 kwietnia 2006 12 de Octubre Itaugua2 de Mayo Pedro Juan Caballero 2:0
Elvis Marecos 55, Ignacio Schneider 90
23 kwietnia 2006 Nacional AsunciónGuaraní Asunción 2:2
Ariel Bogado 22, Hebert Arriola 40 – Diego Balbuena 17, Julián Benítez 66
23 kwietnia 2006 Sportivo Luqueño LuqueOlimpia Asunción 2:1
Jorge Núñez 36, Juan Hermosilla 68 – Edgardo Simovic 5

Apertura 15[edytuj]

Data Mecz
29 kwietnia 2006 Nacional AsunciónSportivo Luqueño Luque 5:1
Óscar Cardozo 16, 92, Hebert Arriola 36, 63, Rodrigo Cantero 83 – Javier González 90
29 kwietnia 2006 Guaraní AsunciónCerro Porteño Asunción 1:4
Julián Benítez 60 – Jorge Achucarro 10, Edgar González 21, Pablo Daniel Escobar 34, 46
30 kwietnia 2006 12 de Octubre ItauguaTacuary Asunción 2:1
Juan Angel Paredes 19, Elvis Marecos 58k – Gilberto Palacios 26
30 kwietnia 2006 Fernando de la MoraOlimpia Asunción 1:3
Héctor Mario Núñez 90 – Martín Adrián García 3, 20, 92
17 maja 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroLibertad Asunción 0:0

Apertura 16[edytuj]

Data Mecz
5 maja 2006 Sportivo Luqueño Luque12 de Octubre Itaugua 5:0
Juan Abente 5, Javier González 19k, 78, 82, 87
6 maja 2006 Tacuary Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 3:1
Patrocinio Samudio, Grégor Aguayo, Carlos LeiteEdison Giménez k
7 maja 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteNacional Asunción 1:0
Milton Benítez 53
7 maja 2006 Libertad AsunciónGuaraní Asunción 3:2
Adalberto Román 4, Edgar Benítez 23, Osvaldo Martínez 31 – Osvaldo Díaz 35, 80
7 maja 2006 Cerro Porteño AsunciónFernando de la Mora 2:1
Walter Fretes 2k, 37 – Héctor Mario Núñez 16k

Apertura 17[edytuj]

Data Mecz
12 maja 2006 Sportivo Luqueño Luque2 de Mayo Pedro Juan Caballero 2:2
Juan Abente 72, 83 – Edison Giménez 17, Miguel Larrosa 28
13 maja 2006 Guaraní AsunciónTacuary Asunción 3:2
Francisco Esteche 8, Osvaldo Díaz 21, Derlis Soto 70 – Raúl Román 52, Celso González 81
13 maja 2006 Cerro Porteño AsunciónOlimpia Asunción 1:0
Erwin Ávalos 30
14 maja 2006 12 de Octubre Itaugua3 de Febrero Ciudad del Este 1:1
Julio César Enciso 54 – Eder Godoy 8
14 maja 2006 Libertad AsunciónFernando de la Mora 2:0
Carlos Romero 28s, Pedro Sarabia 58k

Apertura 18[edytuj]

Data Mecz
19 maja 2006 Sportivo Luqueño LuqueGuaraní Asunción 2:1
Javier González 10, Jorge Núñez 93 – Julián Benítez 28
20 maja 2006 Tacuary AsunciónFernando de la Mora 1:0
David Villalba 38
20 maja 2006 Nacional Asunción12 de Octubre Itaugua 1:0
Fabio Ramos 56
21 maja 2006 3 de Febrero Ciudad del Este2 de Mayo Pedro Juan Caballero 2:2
Armando Ovelar 15, Milton Benítez 69 – Julio Martínez 17, Prisciliano González 72
21 maja 2006 Libertad AsunciónOlimpia Asunción 3:1
Rodrigo López 24, Javier Villarreal 76, Juan Samudio 90 – Edgardo Simovic 70

Apertura 19[edytuj]

Data Mecz
24 maja 2006 Guaraní Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 1:1
Víctor Cabrera 18 – Miguel Paniagua 40
24 maja 2006 Cerro Porteño AsunciónLibertad Asunción 0:2
Roberto Gamarra 26, Rodrigo López 81
24 maja 2006 Fernando de la MoraSportivo Luqueño Luque 0:4
Luis Núñez 26, Pablo Aguilar 34, Javier González 37k, Jorge Núñez 91
24 maja 2006 Olimpia AsunciónTacuary Asunción 6:1
César Daniel Cáceres 34, 68, Víctor Ortiz 52, Josías Cardozo 57, 66, Cristian Ledesma 59 – Alcides Rodas 46
25 maja 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroNacional Asunción 0:0

Apertura 21[edytuj]

Data Mecz
27 maja 2006 Olimpia Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 2:3
Martín Adrián García 67, Cristian Ledesma 84 – Gustavo Cañete 45, Milton Benítez 73, Amado Ovelar 75
27 maja 2006 Cerro Porteño AsunciónSportivo Luqueño Luque 2:0
Walter Fretes 30, Rubén Benítez 89
28 maja 2006 Guaraní Asunción12 de Octubre Itaugua 4:3
Derlis Soto 2, Hernán Barcos 25, 49, Francisco Esteche 44 – Sixto Rojas 53, Juan Ángel Paredes 83, 87
28 maja 2006 Libertad AsunciónTacuary Asunción 2:1
Rodrigo López 28k, Nelson Romero 88 – Raúl Román 41
29 maja 2006 Fernando de la MoraNacional Asunción 2:2
Héctor Mario Núñez 51k, 60 – Fabio Ramos 22, Hebert Arriola 80

Apertura 22[edytuj]

Data Mecz
2 czerwca 2006 Nacional AsunciónOlimpia Asunción 1:1
Óscar Cardozo 88 – Josías Cardozo 14
2 czerwca 2006 12 de Octubre ItauguaFernando de la Mora 4:2
Héctor Sosa 46, Julio Enciso 50, Hugo Notario 78, Juan Angel Paredes 92 – Badayco Maciel 12, Alejandro Vitola 69
2 czerwca 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroGuaraní Asunción 3:0
Miguel Larrosa 20, Ricardo Ortiz 68k, Rubén Aguilera 92
3 czerwca 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteCerro Porteño Asunción 1:2
Armando Ovelar 29 – Wilson Méndez 72s, José Devaca 80
3 czerwca 2006 Sportivo Luqueño LuqueLibertad Asunción 1:3
Luis Núñez 72 – Rodrigo López 28, 89, Roberto Gamarra 44

Tabela końcowa Apertura 2006[edytuj]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Libertad Asunción 20 13 3 4 42 42 20
2 Cerro Porteño Asunción 20 12 4 4 40 36 22
3 Tacuary Asunción 20 10 4 6 34 34 33
4 Sportivo Luqueño Luque 20 9 6 5 33 39 29
5 12 de Octubre Itaugua 20 8 4 8 28 25 31
6 Olimpia Asunción 20 8 3 9 27 34 30
7 2 de Mayo Pedro Juan Caballero 20 6 7 7 25 29 33
8 Nacional Asunción 20 6 6 8 24 42 36
9 Guaraní Asunción 20 5 6 9 21 34 43
10 3 de Febrero Ciudad del Este 20 5 4 11 19 29 41
11 Fernando de la Mora 20 3 3 14 12 21 47
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Klasyfikacja strzelców Turnieju Apertura 2006[edytuj]

Gole Piłkarz Klub
19 Hernán Rodrigo López Libertad Asunción
15 Óscar Cardozo Nacional Asunción
12 Javier González Sportivo Luqueño Luque
16 Martín Adrián García Olimpia Asunción

Torneo Clausura 2006[edytuj]

Clausura 1[edytuj]

Data Mecz
14 lipca 2006 Tacuary Asunción12 de Octubre Itaugua 1:1
Hugo Luzardi 62 – Sixto Rojas 33
15 lipca 2006 Sportivo Luqueño Luque2 de Mayo Pedro Juan Caballero 0:0
16 lipca 2006 Guaraní Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 1:0
Derlis Soto 62
16 lipca 2006 Nacional AsunciónCerro Porteño Asunción 0:1
Erwin Ávalos 20
9 sierpnia 2006 Libertad AsunciónOlimpia Asunción 0:0

Clausura 2[edytuj]

Data Mecz
21 lipca 2006 12 de Octubre ItauguaNacional Asunción 1:4
Juan Angel Paredes 53 – Fabio Escobar 39, Óscar Cardozo 42, 48, Blás López 46
21 lipca 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroTacuary Asunción 2:2
Marcos Lazaga 23, Ricardo Ortiz 79k – Emilio Ibarra 15, 54
22 lipca 2006 Cerro Porteño AsunciónFernando de la Mora 3:1
Jorge Achucarro 20, 67, Erwin Ávalos 49 – Badayco Maciel 63
22 lipca 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteLibertad Asunción 0:1
Víctor Cáceres 75
23 lipca 2006 Olimpia AsunciónSportivo Luqueño Luque 4:2
Inca 32, 54k, Martín Adrián García 48, Heber Arriola 82 – Jorge Núñez 27, Sergio Fernández 93k

Clausura 3[edytuj]

Data Mecz
28 lipca 2006 Fernando de la Mora12 de Octubre Itaugua 0:1
Cristian Cardozo 26
28 lipca 2006 Nacional Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 0:3
Marcos Lazaga 14, 75, Ricardo Ortiz 69
29 lipca 2006 Libertad AsunciónGuaraní Asunción 1:1
Pedro Benítez 41 – Líder Mármol 7
30 lipca 2006 Sportivo Luqueño Luque3 de Febrero Ciudad del Este 0:0
30 lipca 2006 Tacuary AsunciónOlimpia Asunción 2:2
Gilberto Palacios 16, 59 – Heber Arriola 10, 48

Clausura 4[edytuj]

Data Mecz
4 sierpnia 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroFernando de la Mora 0:1
Héctor Mario Núñez 26
5 sierpnia 2006 Guaraní AsunciónSportivo Luqueño Luque 1:1
Francisco Esteche 56 – Iván Barrios 52
5 sierpnia 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteTacuary Asunción 0:2
Emilio Ibarra 9, David Villalba 21
5 sierpnia 2006 12 de Octubre ItauguaCerro Porteño Asunción 0:1
Walter Fretes 74k
6 sierpnia 2006 Olimpia AsunciónNacional Asunción 1:0
Inca 25k

Clausura 5[edytuj]

Data Mecz
12 sierpnia 2006 Tacuary AsunciónGuaraní Asunción 1:0
Celso González 2
12 sierpnia 2006 Sportivo Luqueño LuqueLibertad Asunción 2:3
Derlis Cardozo 72, Cristian Andersen 84 – Osvaldo Martínez 19, Juan Samudio 60, Pedro Benítez 71
13 sierpnia 2006 Nacional Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 0:1
Eder Godoy 89
13 sierpnia 2006 Cerro Porteño Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 3:1
Erwin Ávalos 21, 76, Jorge Achucarro 32 – Edison Jiménez 57
13 sierpnia 2006 Fernando de la MoraOlimpia Asunción 0:1
Justo Meza 8

Clausura 6[edytuj]

Data Mecz
18 sierpnia 2006 Guaraní AsunciónNacional Asunción 2:2
Julián Benítez 20, Derlis Soto 32 – Cristian Bogado 12, Fabio Ramos 74
19 sierpnia 2006 Libertad AsunciónTacuary Asunción 2:0
Roberto Gamarra 35, 75
19 sierpnia 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteFernando de la Mora 1:2
Milton Benítez 28 – Juan Pablo González 75, Fernando Olivera 92
19 sierpnia 2006 2 de Mayo Pedro Juan Caballero12 de Octubre Itaugua 3:2
Edison Giménez 11, Herminio Miranda 31, Sergio Jiménez 66 – Cristian Estigarribia 91, Juan Angel Paredes 93
20 sierpnia 2006 Olimpia AsunciónCerro Porteño Asunción 1:1
Justo Rolando Meza 26 – Domingo Salcedo 70

Clausura 7[edytuj]

Data Mecz
26 sierpnia 2006 Cerro Porteño Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 1:0
Carlos Báez 23
26 sierpnia 2006 Nacional AsunciónLibertad Asunción 2:1
Blas López 10, Fabio Ramos 24 – Juan Samudio 42
26 sierpnia 2006 Tacuary AsunciónSportivo Luqueño Luque 1:0
David Villaba 45
27 sierpnia 2006 12 de Octubre ItauguaOlimpia Asunción 2:3
Osvaldo Hobecker 25, Juan Angel Paredes 49 – Justo Meza 17, 60, Michel Godoy 45
27 sierpnia 2006 Fernando de la MoraGuaraní Asunción 0:2
Carlos Recalde 63, Derlis Soto 90

Clausura 8[edytuj]

Data Mecz
1 września 2006 Libertad AsunciónFernando de la Mora 2:1
Juan Samudio 60, 84 – Vicente Paciello 20
2 września 2006 Olimpia Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 1:1
Hebert Arriola 30 – Herminio Miranda 2
3 września 2006 Sportivo Luqueño LuqueNacional Asunción 0:4
Cristian Bogado 20, 63, Enrique Meza 49, Francisco Escobar 80
3 września 2006 Guaraní AsunciónCerro Porteño Asunción 0:1
Domingo Salcedo 61
3 września 2006 3 de Febrero Ciudad del Este12 de Octubre Itaugua 1:0
Eder Godoy 26

Clausura 9[edytuj]

Data Mecz
8 września 2006 12 de Octubre ItauguaGuaraní Asunción 0:0
8 września 2006 2 de Mayo Pedro Juan Caballero3 de Febrero Ciudad del Este 1:0
Edison Giménez 24
9 września 2006 Fernando de la MoraSportivo Luqueño Luque 0:0
9 września 2006 Nacional AsunciónTacuary Asunción 3:3
Cristian Bogado 19, Fabio Escobar 35, 44 – Lorenzo Silva 3, Gilberto Palacios 59, Patrocinio Samudio 76
10 września 2006 Cerro Porteño AsunciónLibertad Asunción 1:0
Carlos Báez 61

Clausura 10[edytuj]

Data Mecz
10 września 2006 Tacuary AsunciónFernando de la Mora 1:2
Gilberto Palacios 40k – Néstor Bareiro 57, 66
10 września 2006 Sportivo Luqueño LuqueCerro Porteño Asunción 0:0
10 września 2006 Libertad Asunción12 de Octubre Itaugua 4:0
Pedro Benítez 45, Juan Samudio 54, 67, Carlos Bonet 81
10 września 2006 Guaraní Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 2:0
Edgar Añazco 27, Osvaldo Díaz 92
10 września 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteOlimpia Asunción 1:0
Eder Godoy 18

Clausura 11[edytuj]

Data Mecz
16 września 2006 12 de Octubre ItauguaSportivo Luqueño Luque 2:3
Pedro Irala 42k, Sixto Rojas 44 – Javier González 15, 52, 72
16 września 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroLibertad Asunción 2:2
Miguel Larrosa 20, Marcos Lazaga 46 – Carlos Ruiz Peralta 61, Rodrigo López 85
17 września 2006 Cerro Porteño AsunciónTacuary Asunción 1:1
Raúl Román 31 – Hugo Luzardi 66
17 września 2006 Fernando de la MoraNacional Asunción 1:2
Nelson Figueredo 48 – Cristian Bogado 54, 72
17 września 2006 Olimpia AsunciónGuaraní Asunción 1:1
Arnaldo Alonso 5 – Edgar Añazco 89

Clausura 12[edytuj]

Data Mecz
22 września 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroSportivo Luqueño Luque 1:2
Lidio Benítez 3 – Christian Ardersen 45, Jorge Núñez 84
23 września 2006 12 de Octubre ItauguaTacuary Asunción 0:1
Hugo Luzardi 59
23 września 2006 Olimpia AsunciónLibertad Asunción 0:1
Rodrigo López 25
24 września 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteGuaraní Asunción 3:3
Armando Ovelar 11, 71, Carlos Alberto Pérez 83 – Cristian Martínez 13s, Aureliano Torres 41, Derlis Soto 54
24 września 2006 Cerro Porteño AsunciónNacional Asunción 1:0
Alejandro da Silva 76

Clausura 13[edytuj]

Data Mecz
29 września 2006 Nacional Asunción12 de Octubre Itaugua 1:1
Cristian Cardozo 14s – Juan Angel Paredes 89
29 września 2006 Libertad Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 2:1
Rodrigo López 27k, Juan Samudio 32 – Arturo Aquino 8
30 września 2006 Tacuary Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 0:1
Edison Giménez 58
30 września 2006 Fernando de la MoraCerro Porteño Asunción 1:3
Juan Pablo González 77 – Alejandro da Silva 66, 91, Domingo Salcedo 87
1 października 2006 Sportivo Luqueño LuqueOlimpia Asunción 1:1
Javier González 37 – Miguel Benítez 76

Clausura 14[edytuj]

Data Mecz
6 października 2006 12 de Octubre ItauguaFernando de la Mora 2:2
Daniel Ferreira 86, Richard Estigarribia 89 – Juan Pablo González 45, 74
6 października 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroNacional Asunción 0:0
8 października 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteSportivo Luqueño Luque 4:2
Raúl Méndez 21s, Milton Benítez 48, Nery Quintana 75, Eder Godoy 87 – Javier González 9, Derlis Cardozo 82
8 października 2006 Olimpia AsunciónTacuary Asunción 0:2
Emilio Ibarra 73, Gilberto Palacios 77
25 października 2006 Guaraní AsunciónLibertad Asunción 1:2
Francisco Esteche 40k – Sergio Aquino 9, Juan Samudio 81

Clausura 15[edytuj]

Data Mecz
13 października 2006 Sportivo Luqueño LuqueGuaraní Asunción 3:1
Robert Servín 24, Jorge Núñez 42, Juan Abente 59 – Pedro Chávez 56
14 października 2006 Fernando de la Mora2 de Mayo Pedro Juan Caballero 0:2
Edison Giménez 45, Nicolás Hayr 49
14 października 2006 Tacuary Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 1:0
Gilberto Palacios 55
14 października 2006 Nacional AsunciónOlimpia Asunción 1:0
Fabio Ramos 53
15 października 2006 Cerro Porteño Asunción12 de Octubre Itaugua 1:0
Raúl Román 24

Clausura 16[edytuj]

Data Mecz
20 października 2006 Libertad AsunciónSportivo Luqueño Luque 4:0
Rodrigo López 1, Cristian Riveros 6, 57, Juan Samudio 80
21 października 2006 Guaraní AsunciónTacuary Asunción 1:1
David Mendieta 22 – Gilberto Palacios 57
21 października 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroCerro Porteño Asunción 0:1
Domingo Salcedo 32
22 października 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteNacional Asunción 0:3
Fabio Ramos 24, Julio Irrazábal 72, Blas López 74
22 października 2006 Olimpia AsunciónFernando de la Mora 5:1
Josías Cardozo 5, Justo Meza 9, 36, 37, Iván González 27 – Edgar Gamarra 84

Clausura 17[edytuj]

Data Mecz
27 października 2006 Fernando de la Mora3 de Febrero Ciudad del Este 0:0
27 października 2006 12 de Octubre Itaugua2 de Mayo Pedro Juan Caballero 1:3
Dani Ferreira 11 – Pedro Vera 46, Salustiano Candia 82, Julio Martínez 85
28 października 2006 Nacional AsunciónGuaraní Asunción 2:0
Enrique Meza 2, Cristian Bogado 15
28 października 2006 Tacuary AsunciónLibertad Asunción 1:1
Emilio Ibarra 42 – Rodrigo López 65
29 października 2006 Cerro Porteño AsunciónOlimpia Asunción 1:0
Walter Fretes 74

Clausura 18[edytuj]

Data Mecz
3 listopada 2006 Libertad AsunciónNacional Asunción 2:1
Carlos Bonet 10, Víctor Cáceres 93 – Fabio Escobar 21
3 listopada 2006 Sportivo Luqueño LuqueTacuary Asunción 0:0
4 listopada 2006 3 de Febrero Ciudad del EsteCerro Porteño Asunción 1:1
Arturo Aquino 26 – Arturo Aquino 62s
5 listopada 2006 Olimpia Asunción12 de Octubre Itaugua 0:2
Osvaldo Hobecker 6, Julio Meza 59
5 listopada 2006 Guaraní AsunciónFernando de la Mora 3:1
Aureliano Torres 32, 71, Walter Larrea 40 – Néstor Bareiro 79

Clausura 19[edytuj]

Data Mecz
10 listopada 2006 Fernando de la MoraLibertad Asunción 0:2
Pablo Guińazú 48, Rodrigo López 89
11 listopada 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroOlimpia Asunción 2:1
Marcos Lazaga 70, Salustiano Candia 93 – Iván González 28
11 listopada 2006 Nacional AsunciónSportivo Luqueño Luque 0:0
12 listopada 2006 Cerro Porteño AsunciónGuaraní Asunción 5:1
Raúl Román 24, 48, Domingo Salcedo 58, Ariel Alvarenga 60s, Jorge Achucarro 67 – David Mendieta 81
12 listopada 2006 12 de Octubre Itaugua3 de Febrero Ciudad del Este 3:2
Daniel Ferreira 46, Julio Meza 60, Hugo Notario 66 – Eder Godoy 48, 62

Clausura 20[edytuj]

Data Mecz
17 listopada 2006 Sportivo Luqueño LuqueFernando de la Mora 1:0
Juan Rodolfo Romero 12
18 listopada 2006 3 de Febrero Ciudad del Este2 de Mayo Pedro Juan Caballero 1:2
Eder Godoy 92 – Lidio Benítez 35, Marcos Lazaga 89
18 listopada 2006 Guaraní Asunción12 de Octubre Itaugua 1:1
David Mendieta 40 – Gustavo Cañete 65
18 listopada 2006 Libertad AsunciónCerro Porteño Asunción 1:4
Rodrigo López 61 – Walter Fretes 4, Raúl Román 43, Alejandro da Silva 71, Erwin Ávalos 90
18 listopada 2006 Tacuary AsunciónNacional Asunción 2:1
Gilberto Palacios 29, David Villalba 79 – Fabio Ramos 65

Clausura 21[edytuj]

Data Mecz
24 listopada 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroGuaraní Asunción 1:0
Edison Giménez 41
24 listopada 2006 Fernando de la MoraTacuary Asunción 0:2
Fabián Caballero 3, Lorenzo Silva 46
24 listopada 2006 Olimpia Asunción3 de Febrero Ciudad del Este 1:1
Cristian Ledesma 34 – Edgar Miranda 31
25 listopada 2006 12 de Octubre ItauguaLibertad Asunción 1:2
Daniel Ferreira 68 – Pedro Benítez 28, Carlos Bonet 60
26 listopada 2006 Cerro Porteño AsunciónSportivo Luqueño Luque 3:1
Erwin Ávalos 30, Nelson David Cabrera 49k, Ernesto Cristaldo 88 – Derlis Cardozo 32

Clausura 22[edytuj]

Data Mecz
1 grudnia 2006 Libertad Asunción2 de Mayo Pedro Juan Caballero 2:2
Osvaldo Martínez 21, José Ariel Núñez 86 – Edison Giménez 63, 92
1 grudnia 2006 Tacuary AsunciónCerro Porteño Asunción 1:2
Lorenzo Silva 79 – Alejandro da Silva 70, Erwin Ávalos 83
2 grudnia 2006 Guaraní AsunciónOlimpia Asunción 0:0
3 grudnia 2006 Sportivo Luqueño Luque12 de Octubre Itaugua 2:1
Javier González 82k, Óscar Núñez 84 – Juan Angel Paredes 43
3 grudnia 2006 Nacional AsunciónFernando de la Mora 3:1
Fabio Ramos 56, Fabio Escobar 86, José Burgos 91 – Pablo Noguera 19

Tabela końcowa Clausura 2006[edytuj]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Cerro Porteño Asunción 20 16 4 0 52 35 10
2 Libertad Asunción 20 12 5 3 41 35 20
3 2 de Mayo Pedro Juan Caballero 20 9 6 5 33 27 21
4 Tacuary Asunción 20 8 8 4 32 25 19
5 Nacional Asunción 20 8 5 7 29 29 21
6 Olimpia Asunción 20 5 8 7 23 22 22
7 Sportivo Luqueño Luque 20 5 8 7 23 20 30
8 Guaraní Asunción 20 4 9 7 21 21 26
9 3 de Febrero Ciudad del Este 20 4 5 11 17 17 26
10 12 de Octubre Itaugua 20 3 5 12 14 21 35
11 Fernando de la Mora 20 3 3 14 12 14 36
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Campeonato Paraguay 2006[edytuj]

O tytuł mistrza Paragwaju stoczyli pojedynek mistrz turnieju Apertura klub Libertad Asunción z mistrzem turnieju Clausura klubem Cerro Porteño Asunción.

Data Mecz
6 grudnia 2006 Cerro Porteño AsunciónLibertad Asunción 0:0
10 grudnia 2006 Libertad AsunciónCerro Porteño Asunción 2:1
Hernán López 24, Sergio Aquino 28 – Alejandro da Silva 60



Mistrzem Paragwaju w roku 2006 został klub Libertad Asunción, natomiast wicemistrzem Paragwaju – Cerro Porteño Asunción.

Sumaryczna tabela sezonu 2006[edytuj]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Cerro Porteño Asunción 40 28 8 4 92 71 32
2 Libertad Asunción 40 25 8 7 83 77 40
3 Tacuary Asunción 40 18 12 10 66 59 52
4 2 de Mayo Pedro Juan Caballero 40 15 13 12 58 56 54
5 Sportivo Luqueño Luque 40 14 14 12 56 59 59
6 Nacional Asunción 40 14 11 15 53 71 57
7 Olimpia Asunción 40 13 11 16 50 56 52
8 Guaraní Asunción 40 9 15 16 42 55 69
9 12 de Octubre Itaugua 40 11 9 20 42 46 66
10 3 de Febrero Ciudad del Este 40 9 9 22 36 46 67
11 Fernando de la Mora 40 6 6 28 24 35 83
Legenda:
mistrz Paragwaju 2006
kwalifikacje do Copa Sudamericana 2007
spadek

Kwalifikacje do Copa Sudamericana 2007[edytuj]

1/2 finału[edytuj]

Data Mecz
13 grudnia 2006 2 de Mayo Pedro Juan CaballeroTacuary Asunción 1:1
Jorge Valdez 9 – Patrocinio Samudio 69
Klub Tacuary awansował do finału dzięki lepszej pozycji w tabeli sumarycznej sezonu
13 grudnia 2006 Cerro Porteño AsunciónSportivo Luqueño Luque 2:0
Pablo Daniel Escobar 34, Jorge Achucarro 62

Finał[edytuj]

Data Mecz
17 grudnia 2006 Tacuary AsunciónCerro Porteño Asunción 3:2
Hugo Luzardi 6, Gilberto Palacios 73, Lorenzo Silva 87 – Rubén Benítez 62, Roberto Ovelar 92



Klub Tacuary Asunción wraz z mistrzem Paragwaju klubem Libertad Asunción zakwalifikowały się do turnieju Copa Sudamericana 2007.

Linki zewnętrzne[edytuj]