Przejdź do zawartości

Jamie-Lynn Sigler

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Jamie-Lynn Sigler
Ilustracja
Jamie-Lynn Sigler (2007)
Data i miejsce urodzenia

15 maja 1981
Nowy Jork

Jamie-Lynn Sigler (ur. 15 maja 1981) – amerykańska aktorka. Występowała jako Meadow Soprano w serialu Rodzina Soprano.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Urodziła się w Nowym Jorku. jest córką amerykańskiego Żyda, Steve’a (którego rodzice pochodzili z Grecji i Rumunii) i Kubanki, Connie. Sigler zaczęła występować i śpiewać w wieku siedmiu lat. W 1999 roku wygrała casting na rolę w serialu Rodzina Soprano. Zagrała w nim rolę córki głównego bohatera, Tony’ego Soprano.

W 2001 roku wydała album popowy zatytułowany „Here to Heaven”, który promował singel „Cry Baby”. Album sprzedawał się bardzo słabo. W 2007 Sigler powiedziała, że jest zażenowana tym albumem i żałuje, że go wydała. W 2002 jako współautorka wydała autobiografię Wise Girl: What I've Learned About Life, Love, and Loss. Pojawiła się także w dwóch teledyskach: do piosenki „Through the Rain” znanej piosenkarki Mariah Carey oraz „Jizz In My Pants” z debiutanckiego albumu grupy The Lonely Island.

Przez pięć miesięcy w latach 2002-2003 grała w sztukach na Broadwayu. Zagrała m.in. rolę Pięknej w adaptacji Pięknej i bestii. Grała również samą siebie w innym serialu HBOEntourage (Ekipa), gdzie występowała jako gwiazda filmowa i jednocześnie dziewczyna jednego z głównych bohaterów, Turtle'a (Sala).

W lipcu 2003 roku poślubiła swojego agenta A.J. DiScala i przyjęła nazwisko Jamie-Lynn DiScala. Zawsze szanowała tradycję i nie miała żadnych wątpliwości, czy powinna przejąć nazwisko męża po ślubie. Jednak we wrześniu 2005 roku, po zaledwie dwóch latach małżeństwa, Sigler i DiScala ogłosili separację. Po rozwodzie aktorka wróciła do starego nazwiska[1].

Sigler mówi biegle po hiszpańsku, którego nauczyła się od swojej babci, Kubanki, nie mówiącej po angielsku.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. AOL Products and Services – Access, Download & Activate Tools and Services [online], people.aol.com [dostęp 2017-11-24] [zarchiwizowane z adresu 2012-07-06] (ang.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]