Jezioro Gatne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Jezioro Gatne
Jezioro Gacne
Położenie
Państwo

 Polska

Województwo

 podlaskie

Miejscowości nadbrzeżne

Matłak

Region

Pojezierze Zachodniosuwalskie

Morfometria
Powierzchnia

7,72 ha

Położenie na mapie gminy Filipów
Mapa konturowa gminy Filipów, blisko dolnej krawiędzi znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Gatne”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry po prawej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Gatne”
Położenie na mapie województwa podlaskiego
Mapa konturowa województwa podlaskiego, u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Gatne”
Położenie na mapie powiatu suwalskiego
Mapa konturowa powiatu suwalskiego, po lewej znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Jezioro Gatne”
Ziemia54°07′38″N 22°38′23″E/54,127222 22,639722

Jezioro Gatne (także Jezioro Gacne) – jezioro rynnowe znajdujące się na terenie gminy Filipów, powiat suwalski, województwo podlaskie. Powierzchnia tego jeziora wynosi 7,72 ha[1].

Południowy brzeg jeziora jest granicą między gminą Filipów, a gminą Bakałarzewo.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tabela 18. Zbiorniki wodne znajdujące się na terenie gminy Filipów. W: Program ochrony środowiska dla gminy Filipów. 2004, seria: Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XI/75/04 Rady Gminy Filipów z dnia 6 września 2004 r..