Jonathan and Charlotte

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Jonathan i Charlotte)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jonathan Antoine (ur. 13 stycznia 1995) i Charlotte Jaconelli (ur. 24 sierpnia 1995), znani razem jako Jonathan and Charlotte, to angielski duet z Essexu śpiewający w stylu klasycznego crossover. W 2012 r. wystąpili w szóstej edycji programu Britain's Got Talent, którą ukończyli na drugim miejscu.[1] Mieli wtedy, odpowiednio, 17 i 16 lat. Mimo że nie zajęli pierwszego miejsca, otrzymali od Simona Cowella kontrakt wartości 1 miliona funtów z jego wytwórnią Syco. Od tego czasu wydali dwa albumy:

  • Together, który zajął 5. miejsce na UK Album Charts; 30 października 2012 r. album wydano w USA i Kanadzie.
  • Perhaps Love, który ukazał się w USA 14 października 2013 r..

Kariera artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Początki[edytuj | edytuj kod]

Oboje byli nieznani przed występem w Britain's Got Talent, ale zaczęli występować razem za radą swojej nauczycielki śpiewu ze szkoły średniej West Hatch High School w Chigwell w Esseksie Jenny Ewington. [2] Ich nauczycielka muzyki, Ginette Tomlinson, wybrała im "The Prayer", w oryginale wykonywaną przez Andreę Bocellego i Celine Dion. Zaśpiewali ją na maturze (GCSE) i na ślubie kościelnym swojej nauczycielki. Zanim zdobyli sławę występem w telewizji, Charlotte była studentką klasy musicalu w Arts Educational Schools w Londynie, a Jonathan uczył się śpiewu klasycznego w Royal Academy of Music jako dochodzący junior.

Lata 2012-2014 Together i Perhaps Love[edytuj | edytuj kod]

Jako duet wydali dwa albumy: Together, który ukazał się 24 września 2012 r. , i Perhaps Love (ukazał się 14 października 2013). 2 listopada 2012 r. ITV pokazała film dokumentalny Jonathan and Charlotte o ich drodze do sławy.

Rozdzielenie[edytuj | edytuj kod]

W lutym 2014 r., Jonathan i Charlotte zdecydowali się rozdzielić - po tym, jak Sony Deals zaoferowało każdemu z nich indywidualny kontrakt. Charlotte planuje wydać swój album w czerwcu 2014, a Jonathan ma wydać swój pierwszy indywidualny album w październiku 2014.[3]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]