Kapitan Pazur

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kapitan Pazur
Claw
Producent Takarajimasha[1]
Wydawca Monolith Productions
Dystrybutor PL: Techland
Aktualna wersja 1.30
Data wydania 30 września 1997
PL: 12 maja 1998[1]
Gatunek platformowa
Tryby gry jedno- i wieloosobowa[1]
Wymagania sprzętowe
Platforma Microsoft Windows[1]
Nośniki 1 CD[1]
Wymagania

procesor Pentium, 32 MB RAM, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 5, 150 MB HDD, CD-ROM 8x, Windows 95 lub nowszy

Kontrolery mysz, klawiatura

Kapitan Pazur (ang. Claw) – komputerowa gra platformowa wydana przez Monolith Productions 30 września 1997[2]. Wersja polska została wydana 12 maja 1998 przez Techland. Jej bohaterem jest antropomorficzny kot w stroju pirata, który odkrywa tajemnicę Amuletu Dziewięciu Istnień[1].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Jest XVII wiek i statek Pazura zostaje zatopiony przez admirała La Rauxe, który ma zamiar go zlikwidować. Sam bohater zostaje umieszczony w więziennej celi w zamku La Roca. Pazur, czekając na egzekucję, znajduje list Edwarda Tobina opisujący Amulet Dziewięciu Istnień, medalion, który będzie własnością tego, kto go znajdzie. Nasz bohater nie waha się ani chwili i ucieka z więzienia w poszukiwaniu opisanego w liście medalionu.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Celem gry jest zbieranie znajdującego się po drodze skarbu i pokonanie wszelkiego rodzaju wrogów stojących na przeszkodzie. Zaś zadaniem gracza jest zebranie wszystkich kawałków mapy i zdobycie dziewięciu klejnotów Amuletu Dziewięciu Istnień.

Tryb jednoosobowy[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywkę prowadzi jeden gracz, sam wybiera poziom i miejsce od którego chce zagrać (używając wczytywania gry). Można też grać we własne poziomy lub poziomy innych użytkowników przygotowane w edytorze.

Tryb wieloosobowy[edytuj | edytuj kod]

W jednej grze bierze udział kilka osób, a maksymalna liczba uczestników wynosi 64. Jedna osoba pełni rolę hosta, a reszta do niej dołącza. Zwykle gra się w jeden poziom, zawsze od początku. W grze występują klątwy, które raz zebrane nie pojawiają się innym graczom. Każdy gracz ma swoje skarby, tzn, to co zbierze jeden, ma prawo zebrać drugi.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f Kapitan Pazur, Captain Claw (PC). Gry-Online. [dostęp 2018-08-20].
  2. Claw (ang.). IGN. [dostęp 2018-08-20].