Kathleen Van Brempt

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kathleen Van Brempt
Kathleen van Brempt.jpg
Data i miejsce urodzenia 18 listopada 1969
Wilrijk
Przynależność polityczna Partia Socjalistyczna

Kathleen Van Brempt (ur. 18 listopada 1969 w Wilrijku) – belgijska i flamandzka polityk, urzędnik państwowy, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1991 ukończyła studia licencjackie z zakresu socjologii na Uniwersytecie Katolickim w Leuven. Została etatowym pracownikiem flamandzkiej Partii Socjalistycznej (sp.a). Od 1999 była zastępczynią szefa gabinetu regionalnego ministra ds. zatrudnienia.

W 2000 po raz pierwszy objęła mandat posłanki Parlamentu Europejskiego, rok później została wybrana do rady miejskiej Antwerpii. Zrezygnowała z mandatu eurodeputowanej w 2003, obejmując stanowisko sekretarza stanu ds. pracy w belgijskim rządzie federalnym. Po wyborach w 2004, w wyniku których została posłanką do Parlamentu Flamandzkiego, powołano ją na urząd ministra ds. mobilności, gospodarki społecznej i równouprawnienia w regionalnym rządzie.

W wyborach w 2009 ponownie uzyskała mandat posłanki do Europarlamentu. Przystąpiła do grupy socjalistycznej oraz do Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. W 2014 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję w wyborach europejskich.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]