Keith Mann

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Keith Mannbrytyjski obrońca praw zwierząt i pisarz, przez policję uważany za osobę będącą "na szczycie Animal Liberation Front"[1]. Jest autorem książki "From Dusk 'til Dawn: An Insider's View of the Growth of the Animal Liberation Movement" wydanej w 2007 roku i opatrzonej przedmową Benjamina Zephaniaha. Dorastał w Rochdale w Wielkim Manchesterze.

Przyjął rolę rzecznika ALF, zdobył wsparcie sławnych osób takich jak Carla Lane i modelka Celia Hammond[2] na rzecz praw zwierząt. Po raz pierwszy zainteresowały się nim media w 1994, gdy w wieku 28 lat został skazany na 14 lat więzienia (zredukowane do 11 lat) za 21 przestępstw[3], m.in. spalenie samochodów ciężarowych do przewożenia mięsa i ucieczkę z aresztu. W październiku 2005 opuścił więzienie. Kontynuował protesty przeciwko testom na zwierzętach w imieniu Stop Huntingdon Animal Cruelty (SHAC), co uważał za "najważniejszą kampanię" w ruchu wyzwolenia zwierząt.

W wywiadzie dla The Guardian udzielonym w 2005 opowiadał się za ekstremizmem i działaniami bezpośrednimi, argumentując, iż taki rodzaj taktyki jest bardziej wydajny; stwierdził jednocześnie, że chciałby zmienić stan rzeczy za pomocą legalnych metod.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]