Kelleys Island

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kelleys Island
ilustracja
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Ohio
Hrabstwo Erie
Populacja (2012)
• liczba ludności

313
Kod pocztowy 43438
Położenie na mapie Ohio
Mapa lokalizacyjna Ohio
Kelleys Island
Kelleys Island
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Kelleys Island
Kelleys Island
Ziemia41°36′05″N 82°41′51″W/41,601389 -82,697500
Portal Portal Stany Zjednoczone

Kelleys Island – wieś w USA, w hrabstwie Erie, w stanie Ohio, położona na wyspie o tej samej nazwie na jeziorze Erie. Pierwotnie była znana jako Wyspa Numer 6, a następnie Wyspa Cunningham. Obecną nazwę wyspa przyjęła w 1840 roku na cześć braci - Datusa i Irada Kelley - którzy w dużej mierze byli odpowiedzialni za kultywowanie przemysłu kopalnianego i winiarskiego na wyspie.

Początkowo wyspa, zamieszkiwana przez rdzennych Amerykanów, była wykorzystywana przez armię amerykańską jako miejsce zbiórek w wojnie z 1812 roku. Na początku XIX wieku, kilka różnych grup dokonało na Kelleys Island nieudanej próby wydobycia zasobów wapienia. Żadna z owych prób nie była udana, aż do 1830 roku, kiedy to dokonali tego bracia Kelleys.

Według danych z 2000 roku wieś miała 367 mieszkańców.

Obecnie, Kelleys Island jest przede wszystkim miejscem odpoczynku i destynacją wakacyjną dla Amerykanów. Każdego roku wyspę w czasie sezonu odwiedza tysiące turystów. W sezonie, kilka promów zapewnia regularny transport na wyspę. Oprócz promów odpływających z Marblehead na których jest możliwość transportu pojazdów silnikowych, na Kelleys Island można dostać się również z Sandusky na pokładzie Jet Express. Ponadto, na wyspie znajduje się wiele przystani, gdzie bez problemu można przycumować, a także małe lotnisko dla prywatnych samolotów, które jest głównym środkiem komunikacji z czasie zimy dla mieszkańców. Kelleys Island jest największą amerykańską wyspą na jeziorze Erie.

Zdjęcie wyspy Kelleys z lotu ptaka