Kelleys Island

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kelleys Island
Państwo

 Stany Zjednoczone

Stan

 Ohio

Hrabstwo

Erie

Populacja (2012)
• liczba ludności


313

Kod pocztowy

43438

Położenie na mapie Ohio
Mapa konturowa Ohio, u góry znajduje się punkt z opisem „Kelleys Island”
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa konturowa Stanów Zjednoczonych, po prawej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Kelleys Island”
Ziemia41°36′05″N 82°41′51″W/41,601389 -82,697500
Portal Stany Zjednoczone

Kelleys Island – wieś w USA, w hrabstwie Erie, w stanie Ohio, położona na wyspie o tej samej nazwie na jeziorze Erie. Pierwotnie była znana jako Wyspa Numer 6, a następnie Wyspa Cunningham. Obecną nazwę wyspa przyjęła w 1840 roku na cześć braci - Datusa i Irada Kelley - którzy w dużej mierze byli odpowiedzialni za kultywowanie przemysłu kopalnianego i winiarskiego na wyspie.

Początkowo wyspa, zamieszkiwana przez rdzennych Amerykanów, była wykorzystywana przez armię amerykańską jako miejsce zbiórek w wojnie z 1812 roku. Na początku XIX wieku, kilka różnych grup dokonało na Kelleys Island nieudanej próby wydobycia zasobów wapienia. Żadna z owych prób nie była udana, aż do 1830 roku, kiedy to dokonali tego bracia Kelleys.

Według danych z 2000 roku wieś miała 367 mieszkańców.

Obecnie, Kelleys Island jest przede wszystkim miejscem odpoczynku i kierunkiem wakacyjnym dla Amerykanów. Każdego roku wyspę w czasie sezonu odwiedza tysiące turystów. W sezonie, kilka promów zapewnia regularny transport na wyspę. Oprócz promów odpływających z Marblehead na których jest możliwość transportu pojazdów silnikowych, na Kelleys Island można dostać się również z Sandusky na pokładzie Jet Express. Ponadto, na wyspie znajduje się wiele przystani, gdzie bez problemu można przycumować, a także małe lotnisko dla prywatnych samolotów, które jest głównym środkiem komunikacji z czasie zimy dla mieszkańców. Kelleys Island jest największą amerykańską wyspą na jeziorze Erie.

Zdjęcie wyspy Kelleys z lotu ptaka