Przejdź do zawartości

Kościół bł. Annuarity i św. Michała Archanioła w Radomiu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Kościół błogosławionej Annuarity i świętego Michała Archanioła
w Radomiu
kościół parafialny
Ilustracja
widok ogólny
Państwo

 Polska

Miejscowość

Radom

Adres

ul. św. Królowej Jadwigi

Wyznanie

katolickie

Kościół

rzymskokatolicki

Parafia

bł. Annuarity w Radomiu

Wezwanie

bł. Annuarity i św. Michała Archanioła

Wspomnienie liturgiczne

29 września

Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Kościół błogosławionej Annuarity i świętego Michała Archanioław Radomiu”
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa konturowa województwa mazowieckiego, na dole znajduje się punkt z opisem „Kościół błogosławionej Annuarity i świętego Michała Archanioław Radomiu”
Położenie na mapie Radomia
Mapa konturowa Radomia, w centrum znajduje się punkt z opisem „Kościół błogosławionej Annuarity i świętego Michała Archanioław Radomiu”
Ziemia51°25′46,9″N 21°09′25,1″E/51,429694 21,156972

Kościół błogosławionej Annuarity i świętego Michała Archanioła w Radomiurzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii bł. Annuarity w Radomiu (dekanat Radom-Północ diecezji radomskiej).

Budowa świątyni została rozpoczęta w 1991 roku według projektu architekta Marka Stanika i konstruktora Ryszarda Stępnia, dzięki staraniom księdza Stanisława Barańskiego. Prace były kontynuowane od 2000 roku przez księdza Kazimierza Marchewkę. Świątynia dolna została oddana do użytku w 1993 roku, natomiast górna w 2006 roku. Dedykacji kościoła dokonał biskup Zygmunt Zimowski w dniu 29 września 2006 roku. W tym dniu zostało nadane świątyni drugie wezwanie: św. Michała Archanioła. Budowla jest murowana, wzniesiona z czerwonej cegły, dwupoziomowa[1].

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Radom – Parafia pw. bł. Annuarity i św. Michała Archanioła. Diecezja radomska. [dostęp 2021-08-19].