Konin Gospel Choir

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Konin Gospel Choir
Państwo

 Polska

Miasto

Konin

Rok założenia

2003

Strona internetowa

Konin Gospel Choir – chór założony w Koninie z inicjatywy franciszkanina, ojca Lecha Dorobczyńskiego. Funkcjonuje od 12 października 2003 i skupia w sobie ludzi pragnących wykonywać muzykę gospel oraz inne gatunki muzyczne związane z tym nurtem. Od 2006 roku dyrektorem i dyrygentem chóru jest Beata Stanisławska-Królikiewicz. Opiekę nad chórem sprawuje Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel.

Chór miał okazję występować z wielkimi osobistościami świata gospel, m.in. z Norrisem Garnerem z USA, Ruth Lynch z Wielkiej Brytanii oraz chórem The People’s Christian Fellowship Choir, również z Wielkiej Brytanii. Chór miał także przyjemność występować z Przemyskim Chórem Gospel, również założonym wcześniej przez ojca Lecha Dorobczyńskiego.

Co roku wiosną Chór jest gospodarzem Festiwalu Gospel nad Wartą, na który zapraszane są światowe i polskie gwiazdy muzyki gospel. Gośćmi Festiwalu byli m.in.: Norris Garner, Sylstea C. Sledge, Dr Clarence Eggleton, Sean Simmonds, Ruth Lynch, David Daniel, Big Stars i Mieczysław Szcześniak.

Festiwalowe koncerty prowadzili: Zbigniew Dziduch, Ewa Gorzelak, Marek Sierocki i Lech Dorobczyński.

Chór śpiewał również z Ewą Urygą, Grażyną Łobaszewską, Peterem Francisem.

W 2006 roku jako dodatek do gazety „Przegląd Koniński” ukazała się płyta „Kolędy Gospel” , czyli składanka unowocześnionych, tradycyjnych polskich kolęd.

[potrzebny przypis]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]