MOT – Monstrualny Oryginalny Twór

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
MOT - Monstrualny Oryginalny Twór
Mot
Gatunek serial animowany
Kraj produkcji  Francja
Liczba odcinków 26
Produkcja
Czas trwania odcinka 22 minuty
Pierwsza emisja
Data premiery Ziemia 1996
Polska 9 stycznia 1996
Stacja telewizyjna Canal+
MiniMax

MOT - Monstrualny Oryginalny Twór (tytuł oryg. Mot, 1996) – francuski serial animowany.

Światowa premiera serialu miała miejsce w 1996 roku. W Polsce premiera serialu odbyła się 9 stycznia 1996 roku na antenie Canal+. Emisja serialu zakończyła się 13 lutego 1996 roku. W późniejszym czasie serial powtarzano na nieistniejącym kanale MiniMax. W latach 1996–97 MOT emitowany był także w Stanach Zjednoczonych oraz Australii.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Podczas podróży w czasie i przestrzeni, potwór Mot niespodziewanie znajduje drzwi do świata ludzi, gdzie poznaje chłopaka o imieniu Leo. Za każdym razem, gdy Mot odwiedza jego pokój, razem przeżywają niezwykłe przygody.

Główni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Logo tytułowe serialu
  • Mot - fioletowy potwór należący do gatunku Monstrualnych Oryginalnych Tworów (oryg. Monstruosus Organicus Telluricus), który teleportuje się do szafy Leo.
  • Leo - główna postać ludzka. Bierze udział w przygodach Mota i jest jego najlepszym przyjacielem, pomimo iż często razem wpadają w kłopoty.
  • Diana - dziewczyna Leo. Jest nieświadoma obecności Mota, choć często podejrzewa, że Leo coś przed nią ukrywa. Diana parokrotnie jest bliska odkrycia Mota.
  • Rodzice Leo - są ekscentryczni. Podobnie jak Diana nie wiedzą o Mocie, ale często oskarżają Leo o rzeczy, których przyczyną był Mot.
  • Ciotka Zelda - sąsiadka Leo. Stara się odkryć jego sekret i szpieguje jego, oraz Mota za pomocą lornetki, a także chowając się za żywopłotami i koszami na śmieci. Ze względu na bezpodstawne skargi, policja nie traktuje jej telefonów poważnie, co wychodzi na korzyść Leo i Mota.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie i udźwiękowienie: PAANFILM STUDIO WARSZAWA
Reżyseria i dialogi: Dariusz Dunowski
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Organizacja produkcji: Lidia Masiak
Wystąpili:

oraz: