Maria Anna Schicklgruber

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Maria Anna Schicklgruber, również Schickelgruber (ur. 15 kwietnia 1795, zm. 7 stycznia 1847) – matka Aloisa Hitlera, babka Adolfa Hitlera.

Okoliczności urodzenia Aloisa Hitlera[edytuj]

Na podstawie dochodzenia zarządzonego przez kanclerza Austrii, Engelberta Dollfussa, sporządzono dla niego tajny dokument o pochodzeniu Hitlera. Z dokumentu wynikało, iż Schickelgruber, tj. jego babka, podczas pobytu w Wiedniu pracowała u barona Salomona Mayera Rothschilda, tam zaszła w ciążę[1]. Salomon Mayer w 1837 roku był jedynym Rothschildem mieszkającym w Wiedniu.

Po wyjściu na jaw, iż Schickelgruber jest brzemienna, Rothshild wyrzucił ją z pracy[2][3][4].

7 czerwca 1837 w miejscowości Strones urodziła ojca Adolfa Hitlera – Aloisa. W księdze urodzin prowadzonej w parafii Döllersheim, w rubryce imię ojca pozostawiono imię i nazwisko Johann Georg Hüttler (Hütler lub Hiedler, zależnie od pisowni)[5]

Dane na ten temat zostały umieszczone w notatce służbowej oficera Gestapo niejakiego Hansjurgena Koehlera[4], w dopisku do notatki zapisał (Raport dla Dollfußa w naszych szeregach) spowodował takie spustoszenie, jak żadne akta na świecie nigdy wcześniej.[4]

Dalsze życie[edytuj]

Pięć lat później, w 1842 roku, Maria Anna Schicklgruber poślubiła pomocnika młynarza nazwiskiem Johann Georg Hiedler, jeszcze w tym samym roku oddała dziecko na wychowanie bratu męża, gospodarzowi nazwiskiem Johann von Nepomuk (vel Hütler). Obaj bracia wymieniani byli jako domniemani ojcowie Aloisa. W 1876 roku, tj. 29 lat po śmierci matki i 19 lat po śmierci domniemanego ojca Aloisa, zjawił się w domu parafialnym w Dölersheim brat męża M.A. Schicklgruber, Johann Nepomuk Hütler, aby zaświadczyć, że ojcem prawie 40-letniego Aloisa jest jego zmarły brat Johann Georg Hiedler. Proboszcz poprawił rubrykę z "dziecko pozamałżeńskie" na "dziecko małżeńskie", a poświadczyli to trzej inni świadkowie. Jednakże proboszcz przekręcił nazwisko ojca i zamiast dotychczasowego imienia i nazwiska: Alois Schicklgruber (nazwisko rodowe matki) wpisał w styczniu 1876Alois Hitler[6].

Inna wersja (David Lewis, Człowiek, który stworzył Hitlera, Rozdział III, Hitlerowie z Braunau-am-Inn, str. 32 - 44)

W listopadzie 1876 roku, osiemdziesięcioczteroletni Johann Georg Hiedler w towarzystwie kilku sąsiadów udał się do księdza Josefa Zahnschirma, proboszcza parafii Döllersheim, by potwierdzić swoje ojcostwo w świadectwie chrztu Aloisa. Ksiądz bez namysłu dokonał poprawek w księgach parafialnych, wykreślając z nich sformułowanie płci męskiej, z nieprawego łoża i wpisując nazwisko Georg Hiedler w rubryce ojciec.

W miejscu na uwagi zanotował: Niniejszym potwierdzam, że znany mi osobiście Johann Georg Hiedler, wpisany do akt jako ojciec, uznaje ojcostwo swego syna Alosa, zgodnie ze świadectwem Anny Schicklgruber, matki noworodka[7].

Alois uczcił uprawomocnienie swego pochodzenia dystansując się od Johanna von Nepomuka (Hütlera) i Georga Hiedlera posługując się nazwiskiem Hitler.

Ojcem Aloisa (dziadkiem Adolfa) mógł być Żyd z Grazu o nazwisku Frankenberger, u którego Maria Anna pracowała jako kucharka.

Notabene[edytuj]

Po dołączeniu Austrii do Rzeszy Niemieckiej armia niemiecka niespodziewanie wysiedliła Dölersheim i przeprowadziła ćwiczebny ostrzał artyleryjski, w wyniku którego budynki parafialne zostały zrównane z ziemią.

Poza dokumentami sporządzonymi dla kanclerza Austrii, E. Dolfussa, przypuszczalną ciążę M.A. Schicklgruber z żydowskim potentatem von Rothschildem uprawdopodabniają też nowe badania nad pochodzeniem jej wnuka, tj. A. Hitlera.

Na podstawie ekspertyz genetycznych przeprowadzonych na zlecenie dziennikarza Jean-Paul Mulders i historyka Marca Vermeeren na 39 krewnych A. Hitlera ustalono, że był on genetycznie w 1/4 Żydem[8][9]. Geny tegoż zawierały haplogrupę E1b1b chromosomów Y[8], czyli tych, które najznaczniej wpłynęły na powstanie ludności żydowskiej na styku Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej[potrzebny przypis].

Przypisy

  1. David Lewis, Człowiek, który stworzył Hitlera, str. 35
  2. Dr. Franz Jetzinger Hitler Youth, Hutchinson & Co, London, 1958.
  3. Ferdinand Lundberg. America's 60 Richest Families, The Vanguard Press, New York, 1937.
  4. a b c Walter C. Langer,. The Mind of Adolf Hitler, New American Library, New York, 1972.
  5. David Lewis, Człowiek, który stworzył Hitlera, str. 34
  6. Alice Miller, Die Kindheit Adolf Hitlers - vom verborgenen zum manifesten Grauen
  7. Konrad Heiden, Der Führer, str. 40
  8. a b 'Hitler was descended from Jews and Africans' DNA tests reveal | Mail Online
  9. Sensacyjne ekspertyzy na temat pochodzenia Hitlera - Wiadomości - WP.PL

Bibliografia[edytuj]

  • David Lewis, Człowiek, który stworzył Hitlera, Tytuł oryginału: The man who invented Hitler. The making of the Führer, ISBN 83-7391-597-4