Maria Anna Schicklgruber

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Maria Anna Schicklgruber, również Schickelgruber (ur. 15 kwietnia 1795, zm. 7 stycznia 1847) – matka Aloisa Hitlera, babka Adolfa Hitlera.

Okoliczności urodzenia Aloisa Hitlera[edytuj | edytuj kod]

Na podstawie dochodzenia zarządzonego przez kanclerza Austrii, Engelberta Dollfussa, sporządzono dla niego tajny dokument o pochodzeniu Hitlera. Z dokumentu wynikało, iż Schickelgruber, tj. jego babka, podczas pobytu w Wiedniu pracowała u barona Salomona Mayera Rothschilda, tam zaszła w ciążę[1]. Salomon Mayer w 1837 roku był jedynym Rothschildem mieszkającym w Wiedniu.

Po wyjściu na jaw, iż Schickelgruber jest brzemienna, Rothshild wyrzucił ją z pracy[2][3][4].

7 czerwca 1837 w miejscowości Strones urodziła ojca Adolfa Hitlera – Aloisa. W księdze urodzin prowadzonej w parafii Döllersheim, w rubryce imię ojca pozostawiono imię i nazwisko Johann Georg Hüttler (Hütler lub Hiedler, zależnie od pisowni)[5]

Dane na ten temat zostały umieszczone w notatce służbowej oficera Gestapo niejakiego Hansjurgena Koehlera[4], w dopisku do notatki zapisał (Raport dla Dollfußa w naszych szeregach) spowodował takie spustoszenie, jak żadne akta na świecie nigdy wcześniej.[4]

Dalsze życie[edytuj | edytuj kod]

Pięć lat później, w 1842 roku, Maria Anna Schicklgruber poślubiła pomocnika młynarza nazwiskiem Johann Georg Hiedler, jeszcze w tym samym roku oddała dziecko na wychowanie bratu męża, gospodarzowi nazwiskiem Johann von Nepomuk (vel Hütler). Obaj bracia wymieniani byli jako domniemani ojcowie Aloisa. W 1876 roku, tj. 29 lat po śmierci matki i 19 lat po śmierci domniemanego ojca Aloisa, zjawił się w domu parafialnym w Dölersheim brat męża M.A. Schicklgruber, Johann Nepomuk Hütler, aby zaświadczyć, że ojcem prawie 40-letniego Aloisa jest jego zmarły brat Johann Georg Hiedler. Proboszcz poprawił rubrykę z "dziecko pozamałżeńskie" na "dziecko małżeńskie", a poświadczyli to trzej inni świadkowie. Jednakże proboszcz przekręcił nazwisko ojca i zamiast dotychczasowego imienia i nazwiska: Alois Schicklgruber (nazwisko rodowe matki) wpisał w styczniu 1876Alois Hitler[6].

Inna wersja (David Lewis, Człowiek, który stworzył Hitlera, Rozdział III, Hitlerowie z Braunau-am-Inn, str. 32 - 44)

W listopadzie 1876 roku, osiemdziesięcioczteroletni Johann Georg Hiedler w towarzystwie kilku sąsiadów udał się do księdza Josefa Zahnschirma, proboszcza parafii Döllersheim, by potwierdzić swoje ojcostwo w świadectwie chrztu Aloisa. Ksiądz bez namysłu dokonał poprawek w księgach parafialnych, wykreślając z nich sformułowanie płci męskiej, z nieprawego łoża i wpisując nazwisko Georg Hiedler w rubryce ojciec.

W miejscu na uwagi zanotował: Niniejszym potwierdzam, że znany mi osobiście Johann Georg Hiedler, wpisany do akt jako ojciec, uznaje ojcostwo swego syna Alosa, zgodnie ze świadectwem Anny Schicklgruber, matki noworodka[7].

Alois uczcił uprawomocnienie swego pochodzenia dystansując się od Johanna von Nepomuka (Hütlera) i Georga Hiedlera posługując się nazwiskiem Hitler.

Ojcem Aloisa (dziadkiem Adolfa) mógł być Żyd z Grazu o nazwisku Frankenberger, u którego Maria Anna pracowała jako kucharka.

Notabene[edytuj | edytuj kod]

Po dołączeniu Austrii do Rzeszy Niemieckiej armia niemiecka niespodziewanie wysiedliła Dölersheim i przeprowadziła ćwiczebny ostrzał artyleryjski, w wyniku którego budynki parafialne zostały zrównane z ziemią.

Poza dokumentami sporządzonymi dla kanclerza Austrii, E. Dolfussa, przypuszczalną ciążę M.A. Schicklgruber z żydowskim potentatem von Rothschildem uprawdopodabniają też nowe badania nad pochodzeniem jej wnuka, tj. A. Hiltera.

Na podstawie ekspertyz genetycznych przeprowadzonych na zlecenie dziennikarza Jean-Paul Mulders i historyka Marca Vermeeren na 39 krewnych A. Hitlera ustalono, że był on genetycznie w 1/4 Żydem[8][9]. Geny tegoż zawierały haplogrupę E1b1b chromosomów Y[8], czyli tych, które najznaczniej wpłynęły na powstanie ludności żydowskiej na styku Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej[potrzebne źródło].

Przypisy

  1. David Lewis, Człowiek, który stworzył Hitlera, str. 35
  2. Dr. Franz Jetzinger Hitler Youth, Hutchinson & Co, London, 1958.
  3. Ferdinand Lundberg. America's 60 Richest Families, The Vanguard Press, New York, 1937.
  4. 4,0 4,1 4,2 Walter C. Langer,. The Mind of Adolf Hitler, New American Library, New York, 1972.
  5. David Lewis, Człowiek, który stworzył Hitlera, str. 34
  6. Alice Miller, Die Kindheit Adolf Hitlers - vom verborgenen zum manifesten Grauen
  7. Konrad Heiden, Der Führer, str. 40
  8. 8,0 8,1 'Hitler was descended from Jews and Africans' DNA tests reveal | Mail Online
  9. Sensacyjne ekspertyzy na temat pochodzenia Hitlera - Wiadomości - WP.PL

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • David Lewis, Człowiek, który stworzył Hitlera, Tytuł oryginału: The man who invented Hitler. The making of the Führer, ISBN 83-7391-597-4