Marian Klepacki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Marian Klepacki
Maniek vel Klepak
Data i miejsce urodzenia 1947
Polska
Data i miejsce śmierci zamordowany 31 marca 1999
Warszawa

Marian Klepacki ps. Maniek vel. Klepak (ur. 1947, zamordowany 31 marca 1999 r. w Warszawie) - polski mafioso, jeden z członków gangu wołomińskiego. Z zawodu był tokarzem.

Właściciel kantoru i lombardu, mieszczących się na warszawskiej Pradze-Północ. Wielokrotnie sądzony za napady, kradzieże, oraz włamania.

Znany głownie z afery w 1994 roku, kiedy to jego ludzie napadli na restauracje, kawiarnie i galerie na warszawskiej Starówce wymuszając haracze.

Okradał hurtownie spożywcze i sklepy, przemycał na dużą skalę spirytus i papierosy , zajmował się wymuszeniami i porwaniami dla okupu . Sam zaprzeczał jednak zarzutom, iż zajmował się haraczami.

Był ojcem gangstera gangu wołomińskiego Jacka Klepackiego ps. Klepak , zastrzelonego 17 sierpnia 2002 r. w Restauracji Okoń w Mikołajkach. Głównym podejrzanym jest Andrzej Tyburski ps. Tyburek (ur. 1972) poszukiwany listem gończym od 1999 roku [1][2] i zatrzymany 8 listopada 2009 r. w wyniku akcji CBŚ.

Strzelanina w Restauracji "Gama"[edytuj | edytuj kod]

Marian Klepacki zginął 31 marca 1999 roku, podczas strzelaniny w Restauracji Gama (ul. Wolska 38) na warszawskiej Woli.Miał 52 lata. Wraz z nim w strzelaninie tej zginęli również 48-letni Ludwik Adamski ps. "Lutek", 26-letni Mariusz Ł. ps."Oskar", 34-letni Piotr S. ps."Kurczak", oraz 38-letni Olgierd W ps. "Łysy".[3][4]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]