Mateusz Krautwurst

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mateusz Krautwurst
Data i miejsce urodzenia 2 maja 1986
Przemków, Polska
Gatunki funk, jazz, pop
Zawód piosenkarz, producent muzyczny
Wydawnictwo Polskie Nagrania Muza
Zespoły
The Positive
Strona internetowa

Mateusz Krautwurst (ur. 2 maja 1986 roku w Przemkowie) – polski piosenkarz i producent muzyczny oraz wokalista zespołu The Positive.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

Studiował na Uniwersytecie Zielonogórskim na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Kariera muzyczna[edytuj | edytuj kod]

Mateusz Krautwurst rozpoczął swoją karierę muzyczną w 2006 roku, kiedy to został liderem zespołu The Positive. W marcu 2008 roku piosenkarz wziął udział w jednym z odcinków programu Szansa na sukces, w którym dostał wyróżnienie za interpretację utworu „Moje paranoje” z repertuaru grupy Daab. W czerwcu tego samego roku razem z zespołem wziął udział w XLV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu „Debiutów”. Jesienią tego samego roku Krautwurst wziął udział w przesłuchaniach do programu Fabryka Gwiazd, w którym zajął ostatecznie siódme miejsce.

W 2009 roku razem z The Positive wystąpił na festiwalu TOPtrendy 2009 podczas koncertu Trendy z utworem „Bond”, z którym zajął szóste miejsce na dziewięciu uczestników. W październiku 2010 roku ponownie wziął udział w programie Szansa na sukces, podczas którego wykonał piosenkę „Andrea Doria” z repertuaru Wojciecha Kordy i zespołu Niebiesko-Czarni. W lutym 2011 roku razem z The Positive wydał swój debiutancki album studyjny zatytułowany The Positive, na której pojawiły się gościnnie m.in. Urszula Dudziak, Frenchy[1] i Natalia Kukulska[2]. W tym samym czasie wydał swoją debiutancką powieść zatytułowaną Pojednanie. Składanie do całości[3]. Na początku marca po raz trzeci wystartował w jednym z odcinków programu Szansa na sukces, który wygrał za interpretację utworu „Nie ma nas” zespołu Poluzjanci. We wrześniu wziął udział w przesłuchaniach do pierwszej edycji programu The Voice of Poland, w którym zajął ostatecznie czwarte miejsce.

W maju 2014 roku ukazał się jego pierwszy solowy album studyjny zatytułowany Gdzieś pomiędzy[4]. Płyta promowana była przez singiel „Niebezpiecznie”[5].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy studyjne[edytuj | edytuj kod]

  • The Positive (2011; razem z The Positive)
  • Gdzieś pomiędzy (2014)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. he Positive (2), Mateusz Krautwurst – The Positive (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2015-11-10].
  2. Mateusz Krautwurst I Zespół The Positive (2) – Kochanie (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2015-11-10].
  3. Damian Tomczyk: Recenzja książki: „Pojednanie. Składanie do całości.” (pol.). W: JazzSoul.pl [on-line]. www.jazzsoul.pl, 2011-05-17. [dostęp 2015-11-10].
  4. Mateusz Krautwurst – Gdzieś Pomiędzy (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2015-11-10].
  5. Mateusz Krautwurst – Niebezpiecznie (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2015-11-10].