Przejdź do zawartości

Miho Hatori

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Miho Hatori
Ilustracja
Miho Hatori (2014)
Miejsce urodzenia

Tokio

Gatunki

Alternative, Electric+Acoustic

Zawód

Wokalistka, autor tekstów piosenek

Aktywność

od 1995

Wydawnictwo

Rykodisc

Powiązania

Cibo Matto, Smokey & Miho

Strona internetowa

Miho Hatori (jap. 羽鳥美保 Hatori Miho)japońska wokalistka i autorka tekstów piosenek. Współzałożycielka nowojorskiego zespołu muzycznego Cibo Matto. Miho już w młodości przejawiała zainteresowanie muzyką. Pracowała w sklepie z płytami, a także okazyjnie występowała w klubach jako DJ.

W roku 1993 przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała sztukę. Bariera językowa zmusiła ją do szukania innych form komunikacji. Dzięki temu Miho znów zainteresowała się muzyką. Powróciła do występów jako DJ, a także założyła zespół punkrockowy Laito Lychee.

W okresie, kiedy była wokalistką tego zespołu, spotkała Yukę Hondę, z którą potem założyła zespół muzyczny Cibo Matto. Wraz z grupą wydała dwa albumy muzyczne - Viva la Woman (1996) i Stereo Type A (1999). W 1998 roku uczestniczyła w pracach nad płytą Seana Lennona, pt. Into the Sun.

W latach 20012003 Miho tworzyła wraz z Smokey Hormelem grupę Smokey & Miho, która grała muzykę z gatunków samba i bossa nova. Miho uczestniczyła także w nagraniach pierwszej płyty zespołu Gorillaz, jako Noodle.

W roku 2005 Miho wydała swój pierwszy solowy album muzyczny - Ecdysis.

Dyskografia

[edytuj | edytuj kod]

Albumy

[edytuj | edytuj kod]

Single

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]