Million Dollar Money Drop

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Million Dollar Money Drop
Nazwa formatu The Million Pound Drop
Rodzaj programu teleturniej
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Prowadzący Kevin Pollak
Lata emisji 20 grudnia 2010–1 lutego 2011
Liczba odcinków 12 (1)
Czas trwania odcinka 60 minut
Format nadawania 16:9 (HDTV)
Produkcja
Produkcja Endemol USA
Stacja telewizyjna FOX

Million Dollar Money Dropamerykański teleturniej emitowany na kanale FOX, oparty na brytyjskim formacie The Million Pound Drop Live, emitowany w USA i Kanadzie. Pierwszy odcinek programu nadano 20 grudnia 2010 roku, a ostatni 1 lutego 2011. Teleturniej prowadził Kevin Pollak.

Zasady gry[edytuj | edytuj kod]

Dwoje zawodników na początku gry otrzymuje milion dolarów w 50 paczkach po 20.000$. Następnie muszą odpowiedzieć na siedem pytań, starając się przy tym zachować jak największą ilość gotówki.

Najpierw zawodnicy muszą wybrać jedną z dwóch kategorii. Dla pierwszych trzech pytań do wyboru możliwe są cztery odpowiedzi, dla trzech kolejnych trzy odpowiedzi oraz dla ostatniego siódmego, dwie odpowiedzi. Zawodnicy muszą rozłożyć wszystkie pieniądze na dowolnej ilości zapadni, pozostawiając zawsze przynajmniej jedną pustą, po przeczytaniu pytania i odpowiedzi. Jeżeli tego nie zrobią, pieniądze, które nie znalazły się na zapadniach, przepadają. Po zakończeniu odliczania zapadnie otwierają się, czasami jedna po drugiej, czasami wszystkie jednocześnie. Pieniądze, które umieszczone są na zapadni, do której przypisana jest błędna odpowiedź, spadają do pomieszczenia, w którym przebywają strażnicy. Układają oni je do specjalnej walizki. Gdy zawodnicy stracą całą swoją gotówkę, gra się kończy.

Pytanie Ilość odpowiedzi Limit czasu
1-3 4 60 sekund
4-5 3 75 sekund
6 3 90 sekund
7 2 brak limitu

W tej wersji teleturnieju, zawodnicy mają do dyspozycji koło ratunkowe, "Szybka zmiana". Można je wykorzystać tylko raz, po zakończeniu odliczania. Po jego użyciu zawodnicy otrzymują 30 sekund, aby przenieść pieniądze na wybrane zapadnie Po zakończeniu odliczania zapadnie otwierają się.

Wygrane[edytuj | edytuj kod]

W tej wersji programu tylko jednej parze udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Byli to Nathan Moore oraz Lana McKissack. Wygrali oni 300 000$. Dwanaście par nie wygrało nic lub zostało wyeliminowanych z gry.