Million Dollar Money Drop

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Inne znaczenia Ten artykuł dotyczy amerykańskiej wersji teleturnieju. Zobacz też: artykuł o oryginalnej i międzynarodowych wersjach tego teleturnieju.
Million Dollar Money Drop
The Million Pound Drop Live
Rodzaj programu teleturniej
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Prowadzący Kevin Pollak
Lata emisji 20 grudnia 2010-1 lutego 2011
Liczba odcinków 12 (1)
Czas trwania odcinka 60 minut
Format nadawania 16:9 (HDTV)
Produkcja
Produkcja Endemol USA
Stacja telewizyjna FOX
Nagrody 1 000 000 $ oraz 49 niższych do 20 000 $

Million Dollar Money Drop - amerykański teleturniej emitowany na kanale FOX. Jest on oparty na brytyjskim formacie The Million Pound Drop Live, emitowany w USA i Kanadzie. Pierwszy odcinek programu nadano 20 grudnia 2010 roku, a ostatni 1 lutego 2011. Teleturniej prowadził Kevin Pollak.

Zasady gry[edytuj | edytuj kod]

Dwoje zawodników na początku gry otrzymuje milion $ w 50 paczkach po 20 000$. Następnie muszą odpowiedzieć na siedem pytań, starając się przy tym zachować jak największą ilość gotówki.

Najpierw zawodnicy muszą wybrać jedną z dwóch kategorii. Jeżeli nie mogą się zdecydować, prowadzący za pomocą monety losuje kategorię. Dla pierwszych trzech pytań do wyboru możliwe są cztery odpowiedzi, dla trzech kolejnych trzy odpowiedzi oraz dla ostatniego siódmego, dwie odpowiedzi. Zawodnicy mogą ułożyć pieniądze na dowolnej ilości zapadni, pozostawiając zawsze jedną pustą. Po przeczytaniu pytania oraz odpowiedzi zawodnicy mają od jednej minuty do 90 sekund, aby rozłożyć wszystkie pieniądze.

Pytanie Ilość odpowiedzi Limit czasu
1-3 4 60 sekund
4-5 3 75 sekund
6 3 90 sekund
7 2 brak limitu

Jeżeli zawodnicy nie rozłożą wszystkich pieniędzy, to te które nie znalazły się na zapadniach, przepadają. Zawodnicy mają też prawo zatrzymać czas przed jego upływem. W tej wersji teleturnieju, zawodnicy mają do dyspozycji koło ratunkowe, "Szybka Zmiana". Można je wykorzystać tylko raz, po zakończeniu odliczania. Po jego użyciu zawodnicy otrzymują 30 sekund, aby przenieść pieniądze na wybrane zapadnie Po zakończeniu odliczania zapadnie otwierają się. Ta, która jest przyporządkowana poprawnej odpowiedzi, nie otwiera się. Gdy zawodnicy stracą całą swoją gotówkę, muszą zakończyć grę.

Wygrane[edytuj | edytuj kod]

W tej wersji programu tylko jednej parze udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Byli to Nathan Moore oraz Lana McKissack. Wygrali oni 300 000$. Dwanaście par nie wygrało nic, lub zostali wyeliminowani z gry.