Mirrodin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mirrodin
Premiera 2 października 2003
Tematyka kart Artefakty, Equipment
Wykorzystywane zdolności Affinity, Imprint, Entwine, Equip
Wielkość 306 kart
Skrót Kodowy MRD
Nazwa Kodowa Bacon
Projektanci Mark Rosewater , Mike Elliott, Brian Tinsman, Tyler Bielman, Bill Rose
Blok Mirrodin
Magic: The Gathering
Kolejność Chronologiczna

Mirrodin - dodatek do kolekcjonerskiej gry karcianej - Magic: the Gathering, pierwszy dodatek w bloku Mirrodin. Imprezy premierowe miały miejsce 2 października 2003 roku, uczestnicy otrzymywali specjalnie na tę okazję przygotowane, foliowane karty promocyjne Sword of Kaldra z alternatywnym rysunkiem.

Fabuła dodatku[edytuj | edytuj kod]

Mirrodin został stworzony przez golema Karna, jako Argentum, świat złożony całkowicie z artefaktów, nieposiadający życia biologicznego. Na jego strażnika wyznaczył zbudowanego przez siebie golema Memnarcha, który nadał nową nazwę powierzonemu sobie światu: Mirrodin. Na skutek kontaktu z Phyrexiańskim Olejem nieświadomie pozostawionym przez Karna, Memnarch dostał obłędu i zaczął zmieniać świat tak by mógł on podtrzymać życie. Korzystając z "pułapek dusz" (ang. soul traps) sprowadził na Mirrodin przedstawicieli wielu żywych gatunków roślin, zwierząt oraz istot inteligentnych. Z czasem, na skutek działania Mycosynthu (podobnego do grzyba organizmu powstałego dzięki phyrexiańskiemu olejowi) metal zaczął pokrywać ciała żywych istot, a ciało artefaktów. Dodatek opowiada historię elfki Glissy, szukającej osoby stojącej za zamachem na nią.

Tematyka[edytuj | edytuj kod]

Główną tematyką dodatku są artefakty. Większość kart w jakiś sposób jest z nimi związana, bądź też jest artefaktem. Sporą rolę odgrywają wprowadzone w tym dodatku karty "Artifact - Equipment" (pl. Artefakt - Ekwipunek), które mają za zadanie obrazować używanie przez stwory takich rzeczy jak zbroje i różnego rodzaju broń (głównie broń biała).

Zestawy Startowe[edytuj | edytuj kod]

  • Wicked Big (Zielony)
  • Sacrificial Bam (Czarno/Czerwony)
  • Little Bashers (Biały)
  • Bait and Bludgeon (Niebiesko/Czarny)

Nowe mechaniki[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Z powodu komplikacji przy drukowaniu kart w nowej ramce, wprowadzonej w Ósmej Edycji głównej, symbole kolorowej many na kartach artefaktów są szare.

W dodatku tym po raz pierwszy karta promocyjna miała alternatywny rysunek oraz po raz pierwszy nie była kartą stwora.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Oficjalna strona dodatku