Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

17. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 19 zorganizowane przez European Athletic Association w roku 2003. Gospodarzem mistrzostw, które odbywały się między 24 a 27 lipca, było fińskie miasto Tampere.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
100 m Wielka Brytania Leon Baptiste 10,50 Niemcy Till Helmke 10,52 Wielka Brytania Monu Miah 10,54
200 m Niemcy Sebastian Ernst 20,63 Rosja Roman Smirnow 20,86 Niemcy Till Helmke 20,86
400 m Grecja Dimítrios Grávalos 46,54 Niemcy Kamghe Gaba 46,63 Polska Piotr Kędzia 46,69
800 m Niemcy René Bauschinger 1:46,43 Luksemburg David Fiegen 1:49,91 Polska Ireneusz Sekretarski 1:49,97
1500 m Polska Bartosz Nowicki 3:45,01 Wielka Brytania Thomas Lancashire 3:45,60 Szwecja Olle Walleräng 3:46,17
5000 m Rosja Anatolij Rybakow 14:13,41 Rumunia Marius Ionescu 14:16,12 Rumunia Cristinel Irimia 14:17,30
10000 m Rumunia Marius Ionescu 29:40,41 Rosja Aleksiej Rieunkow 29:40,80 Dania Mohammed Bashir 29:42,42
3000 m z przeszkodami Wielka Brytania Ruben Schwarz 8:46,21 Rumunia Maricel Ionascu 8:53,31 Wielka Brytania Christoforos Meroussis 8:55,69
110 m przez płotki Francja Bano Traoré 13,95 Szwajcaria Andreas Kundert 14,18 Niemcy Kai Doskoczynski 14,26
400 m przez płotki Wielka Brytania Rhys Williams 51,15 Francja Mohamed Atig 51,46 Wielka Brytania Rupert Gardner 51,83
Chód na 10000 m Rosja Władimir Parwatkin 41:33,55 Słowacja Michal Blažek 41:54,66 Hiszpania Francisco Arcilla 42:06,15
Skok wzwyż Czechy Jaroslav Bába 2,28 Rosja Aleksiej Dmitrik 2,26 Szwecja Linus Thörnblad 2,23
Skok o tyczce Francja Vincent Favretto 5,50 Rosja Artiom Kupcow 5,50 Niemcy Fabian Schulze 5,40
Skok w dal Portugalia Nelson Évora 7,83 Niemcy Christian Kaczmarek 7,81 Niemcy Tim Riedel 7,65
Trójskok Portugalia Nelson Évora 16,43 Białoruś Dmitrij Decuk 16,13 Ukraina Jewhen Semenenko 16,04
Pchnięcie kulą Szwecja Magnus Lohse 20,28 Rosja Anton Lubosławski 20,10 Bułgaria Georgi Iwanow 19,94
Rzut dyskiem Holandia Erik Cadée 60,42 Chorwacja Martin Marić 58,59 Niemcy Andreas Porth 58,45
Rzut młotem Włochy Lorenzo Povegliano 72,72 Niemcy Kamilius Bethke 72,60 Rosja Andriej Azarienkow 72,10
Rzut oszczepem Finlandia Teemu Wirkkala 79,90 Finlandia Tero Järvenpää 73,66 Finlandia Antti Ruuskanen 72,87
4 × 100  Wielka Brytania
Andrew Matthews,
Lawrence Oboh,
Monu Miah,
Leon Baptiste
40,37  Niemcy
Martin Lohmann,
Kai Doskoczynski,
Sebastian Ernst,
Till Helmke
40,41  Francja
Cédric Fagris,
Jean-Paul Fernandez,
Guillaume Wallard,
Eddy De Lépine
40,50
4 × 400  Niemcy
Lars Förster,
Thomas Wilhelm,
Christoph Gernand,
Kamghe Gaba
3:08,31  Polska
Łukasz Pryga
Karol Grzegorczyk
Rafał Błocian
Piotr Kędzia
3:08,62  Rosja
Konstantin Swieczkar,
Maksim Aleksandrenko,
Iwan Kozhukhar,
Dmitrij Szubin
3:08,81
Dziesięciobój Szwecja Nicklas Wiberg 7604 Rosja Aleksiej Sysojew 7531 Niemcy Steffen Willwacher 7497

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
100 m Bułgaria Iwet Łałowa 11,43 Francja Véronique Mang 11,56 Wielka Brytania Jade Lucas Read 11,60
200 m Bułgaria Iwet Łałowa 22,88 Szwecja Jenny Ljunggren 23,35 Francja Virginie Michanol 23,36
400 m Rosja Marija Driachłowa 52,65 Irlandia Joanne Cuddihy 53,62 Wielka Brytania Christine Ohuruogu 54,21
800 m Rumunia Simona Barcău 2:02,76 Wielka Brytania Charlotte Moore 2:03,40 Wielka Brytania Jemma Simpson 2:03,42
1500 m Ukraina Nela Neporadna 4:12,57 Wielka Brytania Dani Barnes 4:16,91 Rumunia Corina Dumbrăvean 4:17,56
3000 m Łotwa Inna Poluskina 9:07,85 Turcja Binnaz Uslu 9:23,10 Holandia Adrienne Herzog 9:26,01
5000 m Włochy Silvia La Barbera 15:52,20 Łotwa Inna Poluskina 15:55,69 Wielka Brytania Charlotte Dale 16:07,26
100 m przez płotki Niemcy Sophie Krauel 13,28 Wielka Brytania Symone Belle 13,53 Szwajcaria Sabrina Altermatt 13,59
400 m przez płotki Rosja Jekatierina Kostieckaja 57,52 Rosja Irina Obiedina 57,57 Czechy Zuzana Hejnová 58,30
Chód na 10000 m Rosja Irina Pietrowa 47:12,77 Rosja Anna Bragina 47:17,56 Portugalia Ana Cabecinha 47:36,15
2000 m z przeszkodami Rumunia Catalina Oprea 6:21,78 Rumunia Ancuţa Bobocel 6:32,03 Rosja Jekatierina Biespałowa 6:35,11
Skok wzwyż Niemcy Ariane Friedrich 1,88 Niemcy Aileen Herrmann 1,86 Szwecja Emma Green 1,86
Skok o tyczce Niemcy Silke Spiegelburg 4,15 Niemcy Floé Kühnert 4,15 Rosja Aleksandra Kiriaszowa 4,15
Skok w dal Niemcy Sophie Krauel 6,47 Rumunia Adina Anton 6,46 Szwecja Daniela Lincoln-Saavedra 6,35
Trójskok Rosja Anastazja Taranowa 13,61 Rumunia Cristine Spătaru 13,54 Rosja Swietłana Bolszakowa 13,37
Pchnięcie kulą Rosja Anna Awdiejewa 16,71 Białoruś Julija Leanciuk 16,29 Niemcy Petra Lammert 16,16
Rzut dyskiem Niemcy Ulrike Giesa 53,75 Niemcy Nadine Müller 53,44 Rosja Daria Piszczalnikowa 52,39
Rzut młotem Polska Katarzyna Kita 66,08 Białoruś Maria Smaliaczkowa 65,89 Hiszpania Berta Castells 65,64
Rzut oszczepem Niemcy Julia Zandt 56,96 Niemcy Mareike Rittweg 54,74 Łotwa Ilze Gribule 52,76
4 × 100  Francja
Natacha Vouaux,
Lina Jacques-Sébastien,
Aurélie Kamga,
Veronique Mang
44,60  Wielka Brytania
Anyika Onuora,
Kadi-Ann Thomas,
Amy Spencer,
Jade Lucas-Read
44,81  Finlandia
Siina Pylkkä,
Elina Korjansalo,
Sari Keskitalo,
Elisa Hakamäki
45,00
4 × 400  Rosja
Tatiana Popowa,
Jekaterina Kostetskaja,
Jelena Migunowa,
Marija Driachłowa
3:33,48  Francja
Doura Jémaa,
Thélia Sigčre,
Rose Ndje,
Virginie Michanol
3:37,78  Wielka Brytania
Christine Ohuruogu,
Sian Scott,
Vicky Griffiths,
Gemma Nicol
3:38,96
Siedmiobój Rosja Olga Lewienkowa 5748 Niemcy Kathrin Geissler 5631 Rosja Anna Kriażewa 5603

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Europe medals.PNG
1  Niemcy 9 10 7 26
2  Rosja 9 8 7 24
3  Wielka Brytania 4 5 8 17
4  Rumunia 3 5 2 10
5  Francja 3 3 2 8
6  Szwecja 2 1 4 7
7  Polska 2 1 2 5
8  Bułgaria 2 0 1 3
 Portugalia 2 0 1 3
10  Włochy 2 0 0 2
11  Finlandia 1 1 2 4
12  Łotwa 1 1 1 3
13  Czechy 1 0 1 2
 Holandia 1 0 1 2
 Ukraina 1 0 1 2
16  Grecja 1 0 0 1
17  Białoruś 0 3 0 3
18  Szwajcaria 0 1 1 2
19  Chorwacja 0 1 0 1
 Irlandia 0 1 0 1
 Luksemburg 0 1 0 1
 Słowacja 0 1 0 1
 Turcja 0 1 0 1
24  Hiszpania 0 0 2 2
25  Dania 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]