Rekordy mistrzostw Europy juniorów w lekkoatletyce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rekordy mistrzostw Europy juniorów w lekkoatletyce – najlepsze rezultaty uzyskane podczas mistrzostw Europy juniorów w lekkoatletyce. Jeden z tych rekordów należy do reprezentanta Polski - Marcina Chabowskiego w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Rezultat Zawodnik Miejsce uzyskania Data
bieg na 100 m 10,04 Francja Christophe Lemaître Serbia Nowy Sad 24 lipca 2009
bieg na 200 m 20,33 Azerbejdżan Ramil Quliyev Serbia Nowy Sad 25 lipca 2009
bieg na 400 m 45,36 Wielka Brytania Roger Black Niemiecka Republika Demokratyczna Chociebuż 24 sierpnia 1985
bieg na 800 m 1:45,90 Hiszpania Roberto Parra Węgry Nyiregyhaza 29 lipca 1995
bieg na 1500 m 3:38,96 Wielka Brytania Graham Williamson Polska Bydgoszcz 16 sierpnia 1979
bieg na 5000 m 13:44,37 Wielka Brytania Steve Binns Polska Bydgoszcz 16 sierpnia 1979
bieg na 10 000 m 29:04,06 Włochy Christian Leuprecht Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Varaždin 26 sierpnia 1989
bieg na 3000 m z przeszkodami 8:37,94 Rosja Ilgizar Safiułlin Estonia Tallinn 24 lipca 2011
bieg na 110 m przez płotki (99 cm) 13,35 Rosja Siergiej Szubienkow Serbia Nowy Sad 24 lipca 2009
bieg na 400 m przez płotki 49,70 Niemcy Varg Königsmark Estonia Tallinn 24 lipca 2011
skok wzwyż 2,33 Białoruś Maksim Niedasekau Włochy Grosseto 22 lipca 2017
skok o tyczce 5,60 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Maksim Tarasow Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Varaždin 26 sierpnia 1989
skok w dal 8,17 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Oczkan Wielka Brytania Birmingham 7 sierpnia 1987
trójskok 16,93 Niemiecka Republika Demokratyczna Volker Mai Niemiecka Republika Demokratyczna Chociebuż 25 sierpnia 1985
pchnięcie kulą (6 kg) 22,40 Niemcy David Storl Serbia Nowy Sad 25 lipca 2009
rzut dyskiem (1,750 kg) 65,73 Ukraina Mykyta Nesterenko Serbia Nowy Sad 24 lipca 2009
rzut młotem (6 kg) 81,75 Ukraina Hlib Piskunow Włochy Grosseto 21 lipca 2017
rzut oszczepem 81,53 Łotwa Zigismunds Sirmais Estonia Tallinn 23 lipca 2011
dziesięciobój 8435 pkt Niemcy Niklas Kaul Włochy Grosseto 23 lipca 2017
chód na 10 000 m 39:28,45 Rosja Andriej Ruzawin Litwa Kowno 23 lipca 2005
sztafeta 4 × 100 m 39,24  Wielka Brytania
Tyrone Edgar
Dwayne Grant
Timothy Benjamin
Mark Lewis-Francis
Włochy Grosseto 22 lipca 2001
sztafeta 4 × 400 m 3:04,58  NRD
Preusche
Löper
Trylus
Jens Carlowitz
Holandia Utrecht 23 sierpnia 1981

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Rezultat Zawodnik Miejsce uzyskania Data
bieg na 100 m 11,18 Wielka Brytania Jodie Williams Estonia Tallinn 22 lipca 2011
bieg na 200 m 22,85 Niemiecka Republika Demokratyczna Bärbel Eckert Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg 26 sierpnia 1973
bieg na 400 m 51,27 Niemiecka Republika Demokratyczna Christina Brehmer Grecja Ateny 23 sierpnia 1975
bieg na 800 m 2:00,25 Niemiecka Republika Demokratyczna Katrin Wühn Austria Schwechat 27 sierpnia 1983
bieg na 1500 m 4:07,47 Szwecja Inger Knutsson Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Duisburg 26 sierpnia 1973
bieg na 3000 m 8:50,97 Rumunia Gabriela Szabó Hiszpania San Sebastian 1 sierpnia 1993
bieg na 5000 m 15:21,12 Turcja Elvan Abeylegesse Włochy Grosseto 20 lipca 2001
bieg na 3000 m z przeszkodami 9:43,69 Norwegia Karoline Bjerkeli Grøvdal Serbia Nowy Sad 25 lipca 2009
bieg na 100 m przez płotki 13,09 Ukraina Ołena Owczarowa Węgry Nyiregyhaza 28 sierpnia 1995
bieg na 400 m przez płotki 55,89 Czechy Zuzana Hejnová Litwa Kowno 23 lipca 2005
skok wzwyż 1,95 Rosja Maria Kuczina Estonia Tallinn 24 lipca 2011
1,95 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Jelesina Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Varaždin 27 sierpnia 1989
skok o tyczce 4,57 Szwecja Angelica Bengtsson Estonia Tallinn 23 lipca 2011
skok w dal 6,80 Rosja Daria Kliszyna Serbia Nowy Sad 24 lipca 2009
trójskok 14,12 Rosja Anastasija Ilyina Włochy Grosseto 20 lipca 2001
pchnięcie kulą 19,53 Niemiecka Republika Demokratyczna Astrid Kumbernuss Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Varaždin 25 sierpnia 1989
rzut dyskiem 70,58 Niemiecka Republika Demokratyczna Ilke Wyludda Wielka Brytania Birmingham 8 sierpnia 1987
rzut młotem 68,59 Rumunia Bianca Perie Serbia Nowy Sad 24 lipca 2009
rzut oszczepem 61,52 Węgry Nikolett Szabó Łotwa Ryga 8 sierpnia 1999
siedmiobój 6465 pkt Niemiecka Republika Demokratyczna Sybille Thiele Austria Schwechat 28 sierpnia 1983
chód na 10 000 m 42:59,48 Rosja Jelena Łaszmanowa Estonia Tallinn 21 lipca 2011
sztafeta 4 × 100 m 43,27  Niemcy Włochy Grosseto 23 lipca 2017
sztafeta 4 × 400 m 3:30,29  NRD Holandia Utrecht 23 sierpnia 1981

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]