Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012
2011 2013
Data 25 stycznia - 2 lutego 2012
Gospodarz Słowacja Osrblie
Zwycięzcy
Sprint Ukraina Ołena Pidhruszna

Rosja Aleksiej Wołkow
Bieg indywidualny Rosja Anastasija Zagorujko

Niemcy Daniel Böhm
Bieg na dochodzenie Ukraina Ołena Pidhruszna

Rosja Aleksiej Wołkow
Sztafeta
Sztafeta  Ukraina (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2012 odbyły się w słowackiej miejscowości Osrblie, w dniach 25 stycznia - 2 lutego 2012 roku. Rozegranych zostało 5 konkurencji: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów, sztafeta kobiet i mężczyzn oraz sztafeta mieszana juniorów. W sumie odbyło się 15 biegów.

Program zawodów[edytuj]

Data Mężczyźni Kobiety
Godzina Kategoria Godzina Kategoria
25 stycznia Trening
26 stycznia Trening, oficjalne otwarcie
27 stycznia 10:00 Juniorzy - sprint 13:00 Juniorki - sprint
28 stycznia 10:00 Seniorzy - sprint 13:00 Seniorki - sprint
29 stycznia 10:00
11:00
Seniorzy - bieg pościgowy
Juniorzy - bieg pościgowy
13:15
14:15
Seniorki - bieg pościgowy
Juniorki - bieg pościgowy
30 stycznia 13:00 Juniorzy - sztafeta mieszana
31 stycznia 13:30 Seniorzy - bieg indywidualny 11:00 Seniorki - bieg indywidualny
1 lutego 13:30 Juniorzy - bieg indywidualny 11:00 Juniorki - bieg indywidualny
2 lutego 11:30 Seniorzy - sztafeta Seniorki - sztafeta

Seniorzy[edytuj]

Wyniki kobiet[edytuj]

Bieg sprinterski[edytuj]

Pierwszą rozegraną konkurencją wśród seniorek był bieg sprinterski na dystansie 7,5 km. Odbył się 28 stycznia 2012 roku. W zawodach wystartowało 53 zawodniczki, w tym cztery reprezentantki Polski. Złoty medal wywalczyła Ukrainka Ołena Pidhruszna, która wyprzedziła na mecie swoją rodaczkę Wałentynę Semerenko oraz Polkę Weronikę Nowakowską-Ziemniak.

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ołena Pidhruszna  Ukraina 0+0 20:23,0
Silver medal with cup.svg Wałentyna Semerenko  Ukraina 1+1 20:52,4 +29,4
Bronze medal with cup.svg Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+1 20:58,3 +35,3
4. Nadine Horchler  Niemcy 0+0 21:07,9 +44,9
5. Daria Usanowa  Kazachstan 0+1 21:09,2 +46,2
... ... ... ... ... ...
22. Karolina Pitoń  Polska 1+0 22:15,5 +1:52,5
37. Katarzyna Leja  Polska 0+2 23:47,5 +3:24,5
46. Beata Szymańczak  Polska 1+1 24:38,6 +4:15,6

Bieg pościgowy[edytuj]

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ołena Pidhruszna  Ukraina 0+0+0+2 31:28,0
Silver medal with cup.svg Wałentyna Semerenko  Ukraina 0+1+0+2 31:40,4 +12,4
Bronze medal with cup.svg Anastasija Zagorujko  Rosja 0+0+0+0 31:40,9 +12,9
4. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 0+1+0+1 31:41,4 +13,4
5. Nadine Horchler  Niemcy 0+0+0+0 32:03,2 +35,2
... ... ... ... ... ...
6. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+1+0+1 32:13,0 +45,0
20. Karolina Pitoń  Polska 1+1+0+1 35:14,3 +3:46,3
31. Katarzyna Leja  Polska 0+0+1+2 38:27,3 +6:59,3
LAP. Beata Szymańczak  Polska 2+4 LAP LAP

Bieg indywidualny[edytuj]

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Anastasija Zagorujko  Rosja 0+0+0+1 42:44,1
Silver medal with cup.svg Juliane Döll  Niemcy 1+1+0+0 43:30,6 +46,5
Bronze medal with cup.svg Carolin Hennecke  Niemcy 0+0+1+0 43:51,5 +1:07,4
4. Jekatierina Szumiłowa  Rosja 0+0+0+2 43:54,4 +1:10,3
5. Nadine Horchler  Niemcy 0+0+1+0 44:01,9 +1:17,8
... ... ... ... ... ...
12. Weronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 0+0+0+3 45:42,3 +2:58,2
18. Karolina Pitoń  Polska 2+0+0+1 46:33,5 +3:49,4
25. Beata Szymańczak  Polska 0+0+0+2 48:57,1 +6:13,0
40. Katarzyna Leja  Polska 2+4+1+1 55:38,1 +12:54,0

Sztafeta[edytuj]

Lp. Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Ukraina
Julija Dżyma
Wałentyna Semerenko
Wita Semerenko
Ołena Pidhruszna
0 + 7
0+0 0+1
0+2 0+1
0+0 0+0
0+2 0+1
1:15:14,3
Silver medal with cup.svg  Rosja
Anastasija Zagorujko
Aleksandra Alikina
Jewgienija Siedowa
Jekatierina Szumiłowa
0 + 7
0+0 0+0
0+3 0+2
0+0 0+1
0+0 0+1
1:16:32,4 +1:18,1
Bronze medal with cup.svg  Niemcy
Maren Hammerschmidt
Nadine Horchler
Carolin Hennecke
Juliane Döll
0 + 9
0+0 0+2
0+1 0+2
0+0 0+3
0+0 0+1
1:17:07,0 +1:52,7
4.  Czechy
Veronika Zvařičová
Gabriela Soukalová
Barbora Tomešová
Lea Johanidesová
1 + 11
0+1 0+0
1+3 0+1
0+0 0+0
0+3 0+3
1:21:32,4 +6:18,1
5.  Białoruś
Daria Jurkiewicz
Ala Talkacz
Daria Nesterczik
Marija Czelaczowa
0 + 7
0+0 0+1
0+0 0+2
0+0 0+1
0+1 0+2
1:22:12,1 +6:57,8
6.  Polska
Karolina Pitoń
Monika Hojnisz
Beata Szymanczak
Katarzyna Leja
0 + 8
0+0 0+1
0+2 0+0
0+0 0+1
0+2 0+2
1:22:52,2 +7:37,9

Wyniki mężczyzn[edytuj]

Bieg sprinterski[edytuj]

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Aleksiej Wołkow  Rosja 0+0 23:14,2
Silver medal with cup.svg Artem Pryma  Ukraina 0+0 23:32,7 +18,5
Bronze medal with cup.svg Siergiej Klaczin  Rosja 0+1 23:33,8 +19,6
4. Serhij Semenow  Ukraina 1+0 23:34,6 +20,4
5. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1 23:51,3 +37,1
... ... ... ... ... ...
35. Grzegorz Bril  Polska 0+0 25:11,6 +1:57,4
39. Rafał Lepel  Polska 0+0 25:22,7 +2:08,5
46. Łukasz Szczurek  Polska 1+1 25:56,6 +2:42,4
58. Adam Kwak  Polska 0+5 26:48,9 +3:34,7

Bieg pościgowy[edytuj]

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Aleksiej Wołkow  Rosja 1+0+0+0 31:48,0
Silver medal with cup.svg Serhij Semenow  Ukraina 0+0+1+0 32:04,2 +16,2
Bronze medal with cup.svg Daniel Böhm  Niemcy 0+0+0+1 32:06,5 +18,5
4. Artem Pryma  Ukraina 0+1+0+1 32:24,7 +36,7
5. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1+1+1 32:45,1 +57,1
... ... ... ... ... ...
39. Łukasz Szczurek  Polska 0+0+2+1 36:39,7 +4:51,7
43. Rafał Lepel  Polska 1+1+1+1 37:24,4 +5:36,4
47. Grzegorz Bril  Polska 1+2+1+4 38:21,8 +6:33,8
LAP Adam Kwak  Polska 2+2+4 LAP LAP

Bieg indywidualny[edytuj]

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Daniel Böhm  Niemcy 0+0+0+0 48:20,7
Silver medal with cup.svg Artem Pryma  Ukraina 0+0+0+0 49:27,4 +1:06,7
Bronze medal with cup.svg Erik Lesser  Niemcy 0+1+0+1 49:52,4 +1:31,7
4. Siergiej Klaczin  Rosja 0+1+0+0 50:03,2 +1:42,5
5. Martin Eng  Norwegia 0+0+0+1 50:38,9 +2:18,2
... ... ... ... ... ...
52. Grzegorz Bril  Polska 0+1+2+3 58:02,1 +9:41,4
56. Rafał Lepel  Polska 2+2+2+2 59:26,9 +11:06,2
58. Łukasz Szczurek  Polska 2+1+3+2 59:56,0 +11:35,3
DNS Adam Kwak  Polska

Sztafeta[edytuj]

Lp. Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Daniel Böhm
Matthias Bischl
Johannes Kühn
Erik Lesser
0 + 10
0+0 0+0
0+1 0+2
0+2 0+2
0+1 0+2
1:16:54,1
Silver medal with cup.svg  Norwegia
Jan Olav Gjermundshaug
Martin Eng
Dag Erik Kokkin
Henrik L'Abée-Lund
0 + 6
0+0 0+1
0+0 0+0
0+1 0+3
0+0 0+1
1:17:04,9 +10,8
Bronze medal with cup.svg  Rosja
Nikołaj Jakuszow
Siergiej Klaczin
Aleksandr Żirnyj
Aleksiej Wołkow
1 + 7
0+0 0+1
0+0 1+3
0+0 0+3
0+0 0+0
1:17:59,3 +1:05,2
4  Austria
Bernhard Landertinger
Michael Reiter
David Komatz
Julian Eberhard
0 + 14
0+0 0+3
0+3 0+1
0+3 0+2
0+1 0+1
1:18:40,4 +1:46,3
5  Ukraina
Ołeksandr Kolos
Artem Pryma
Witalij Kilchyckyj
Serhij Semenow
2 + 9
0+0 1+3
0+1 0+1
0+1 1+3
0+0 0+0
1:19:00,5 +2:06,4
... ... ... ... ...
13  Polska
Łukasz Szczurek
Rafał Lepel
Grzegorz Bril
Adam Kwak
0 + 8
0+0 0+1
0+3 0+0
0+1 0+2
0+1 0+0
1:23:36,4 +6:42,3

Juniorzy[edytuj]

Wyniki kobiet[edytuj]

Bieg sprinterski[edytuj]

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Nija Dimitrowa  Bułgaria 0+0 21:09,3
Silver medal with cup.svg Iryna Wawriniec  Ukraina 0+1 21:24,4 +15,1
Bronze medal with cup.svg Elisa Gasparin  Szwajcaria 1+0 21:38,4 +29,1
... ... ... ... ... ...
21. Monika Hojnisz  Polska 2+2 23:09,9 +2:00,6
27. Karolina Batożyńska  Polska 0+2 23:52,6 +2:43,3
43. Anna Mąka  Polska 1+3 25:16,0 +4:06,7
45. Maria Bukowska  Polska 1+2 25:31,8 +4:22,5

Bieg pościgowy[edytuj]

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Iryna Wawriniec  Ukraina 0+1+0+0 32:20,8
Silver medal with cup.svg Elisa Gasparin  Szwajcaria 1+0+0+0 32:57,9 +37,1
Bronze medal with cup.svg Nija Dimitrowa  Bułgaria 0+0+1+0 33:00,7 +39,9
... ... ... ... ... ...
20. Monika Hojnisz  Polska 2+3+2+1 37:58,7 +5:37,9
26. Karolina Batożyńska  Polska 0+2+2+1 39:17,3 +6:56,5
29. Anna Mąka  Polska 0+0+0+3 39:37,5 +7:16,7
35. Maria Bukowska  Polska 1+0+2+0 40:47,7 +8:26,9

Bieg indywidualny[edytuj]

Lp. Zawodniczka Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Marion Rønning Huber  Norwegia 0+0+0+1 39:13,7
Silver medal with cup.svg Olga Galicz  Rosja 0+0+1+1 40:37,6 +1:23,9
Bronze medal with cup.svg Nicole Gontier  Włochy 1+1+0+1 40:51,6 +1:37,9
... ... ... ... ... ...
8. Monika Hojnisz  Polska 1+1+1+0 41:59,8 +2:46,1
17. Maria Bukowska  Polska 1+0+0+0 43:47,4 +4:33,7
31. Anna Mąka  Polska 0+2+1+2 47:52,0 +8:38,3
34. Karolina Batożyńska  Polska 0+2+2+2 48:04,2 +8:50,5

Wyniki mężczyzn[edytuj]

Bieg sprinterski[edytuj]

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Vetle Sjastad Christiansen  Norwegia 0+1 23:55,7
Silver medal with cup.svg Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0 23:56,7 +1,0
Bronze medal with cup.svg Maksim Cwietkow  Rosja 0+1 24:30,1 +34,4
... ... ... ... ... ...
35. Mateusz Zawól  Polska 1+1 27:18,6 +3:22,9
41. Bartłomiej Gwałt  Polska 0+3 27:49,7 +3:54,0
44. Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 2+2 28:21,8 +4:26,1
47. Kamil Cymerman  Polska 3+1 28:39,9 +4:44,2

Bieg pościgowy[edytuj]

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Aleksandr Łoginow  Rosja 0+0+1+1 32:10,2
Silver medal with cup.svg Vetle Sjastad Christiansen  Norwegia 1+0+1+0 32:33,7 +23,5
Bronze medal with cup.svg Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0+0+1 32:33,9 +23,7
... ... ... ... ... ...
41. Kamil Cymerman  Polska 1+0+2+2 41:43,3 +9:33,1
LAP Mateusz Zawól  Polska 2+3 LAP LAP
LAP Bartłomiej Gwałt  Polska 2+1+1 LAP LAP
LAP Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 1+1+2 LAP LAP

Bieg indywidualny[edytuj]

Lp. Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Aleksandr Łoginow  Rosja 1+0+0+0 36:59,3
Silver medal with cup.svg Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+0+1+0 37:05,9 +6,6
Bronze medal with cup.svg Vetle Sjastad Christiansen  Norwegia 0+1+0+1 38:47,8 +1:48,5
... ... ... ... ... ...
37. Bartłomiej Gwałt  Polska 2+0+0+1 45:07,6 +8:08,3
45. Mateusz Zawól  Polska 1+3+0+1 46:57,6 +9:58,3
46. Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 1+3+0+1 47:01,9 +10:02,6
48. Kamil Cymerman  Polska 1+0+2+2 47:17,6 +10:18,3

Sztafeta mieszana[edytuj]

Lp. Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Norwegia
Thekla Brun-Lie
Marion Rønning Huber
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjastad Christiansen
0 + 9
0+3 0+0
0+1 0+0
0+1 0+2
0+1 0+1
1:14:48,1
Silver medal with cup.svg  Rosja
Olga Galicz
Jelena Badanina
Maksim Cwietkow
Aleksandr Łoginow
0 + 10
0+0 0+2
0+1 0+2
0+0 0+2
0+1 0+2
1:15:31,9 +43,8
Bronze medal with cup.svg  Ukraina
Anastasija Merkuszyna
Iryna Wawriniec
Iwan Morawskyj
Ołeksandr Dachno
0 + 10
0+1 0+2
0+0 0+1
0+1 0+3
0+1 0+1
1:17:32,7 +2:44,6
... ... ... ... ...
LAP  Polska
Anna Mąka
Karolina Batożyńska
Kamil Cymerman
Mateusz Zawól
2+17
0+0 1+3
0+3 0+2
0+3 1+3
0+2 0+1
LAP LAP

Przypisy

  1. Women 7.5 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  2. Women 10 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  3. Women 15 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  4. Women 4 x 6 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  5. Men 10 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  6. Men 12,5 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  7. Men 20 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-06].
  8. Men 4 x 7,5 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  9. Junior Women 7.5 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  10. Junior Women 10 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  11. Junior Women 12,5 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  12. Junior Men 10 km Sprint (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  13. Junior Men 12,5 km Pursuit (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  14. Junior Men 15 km Individual (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].
  15. Mixed 2 x 6 + 2 x 7,5 km Relay (ang.). IBU. [dostęp 2012-02-07].