My Little Pony: Gwiazdka spełnionych życzeń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
My Little Pony: Gwiazdka spełnionych życzeń
My Little Pony: Twinkle Wish Adventure
Gatunek animowany
Rok produkcji 2009
Data premiery Ziemia 2009
Polska 26 grudnia 2009
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Czas trwania 44 minuty
Reżyseria John Grusd

My Little Pony: Gwiazdka spełnionych życzeń (ang. My Little Pony: Twinkle Wish Adventure, 2009) – amerykański film animowany, stworzony na podstawie produkowanej przez Hasbro linii zabawek My Little Pony. W Polsce premiera filmu odbyła się 26 grudnia 2009 roku na kanale MiniMini.

Opis fabuły[edytuj]

Cheerilee wygrywa konkurs na najładniejsze wieszadełko, w którym nagrodą jest powieszenie gwiazdki spełnionych życzeń na czubku choinki. Kiedy Scootaloo ogląda skrzynkę z gwiazdką, przez przypadek, upuszcza ją, wtedy gwiazdka z niej wypada i zabiera ją smoczyca Whimsey Weatherbee na górę ni z tego ni z owego. Kucyki lecą balonem Pinkie Pie na tę górę, aby odzyskać gwiazdkę. W tym czasie pani burmistrz zaczyna coś podejrzewać. Kucyki docierają na górę ni z tego ni z owego i zastają tam Whimsey, która sądzi, że gwiazdka jest zabawką i że pomoże jej zdobyć przyjaciół. Kucyki tłumaczą jej co to jest przyjaźń, ta nie chcę jednak oddać im gwiazdki. Kucyki wracają do domu aby przyznać się do wszystkiego. Po krótkim czasie wraca Whimsey i mówi im, że woli mieć przyjaciół niż gwiazdkę, która nie jest jej. Cheerilee pozwala Scootaloo zawiesić gwiazdkę na czubku choinki, gdyż to ona dała jej guzik, dzięki któremu Cheerilee wygrała. Na końcu gwiazdka spełnia życzenie o różowym śniegu.

Postacie[edytuj]

  • Rainbow Dash – kucyk koloru niebieskiego. Ma różową, pomarańczową, żółtą i zieloną grzywę związaną tęczową gumką w kitę, niebieski, fioletowy i różowy ogon oraz fioletowe oczy. Jej znaczkiem jest tęcza z chmurami. Uwielbia kolorowe rzeczy i przebieranie się. Ma około 15 lat.
  • Toola Roola – kucyk koloru jasno różowego. Ma krótką, prostą purpurowo-pomarańczową grzywę z żółtą grzywką, niebieski, granatowy i fioletowy ogon, oraz niebieskie oczy. Jej znaczkiem jest pędzel i spiralka. Lubi malować i jest świetną artystką. Ma około 14 lat.
  • Scootaloo – kucyk koloru pomarańczowego. Ma różowo-fioletową grzywę związaną fioletową gumkę, różowo-fioletowy ogon i fioletowe oczy. Jej znaczkiem jest różowy motylek. Lubi gry i zabawy podwórkowe. Jest siostrą Cheerilee. Ma około 8 lat.
  • Sweetie Belle – jednorożec koloru białego. Ma różową, fioletową i liliową grzywę, liliowo-fioletowy ogon i zielone oczy. Jej znaczkiem jest różowe serce. Lubi piec i gotować. Ma około 6 lat.
  • Cheerilee – kucyk koloru ciemno różowego. Ma różową, fioletową i jasnoróżową grzywę uczesaną w dwa kucyki, jej ogon jest w takich samych kolorach, a oczy zielone. Lubi układać fryzury i czytać. Jest siostrą Scootaloo. Ma około 13 lat.
  • StarSong – pegaz koloru fioletowego. Ma różową (różne odcienie) grzywę i ogon i niebieskie oczy. Jej znaczkiem są białe gwiazdy. Lubi wszystko, co się błyszczy, śpiewanie, tańczenie i dekorowanie. Ma około 11 lat.
  • Pinkie Pie – kucyk koloru różowego. Ma jasnoróżową grzywę i ogon oraz niebieskie oczy. Jej znaczkiem są 2 niebieskie i 1 żółty balon. Lubi kolor różowy i wydawanie przyjęć urodzinowych. Ma około 12 lat.

Wersja polska[edytuj]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dialogi polskie: Agnieszka Farkowska
Teksty piosenek: Tomasz Robaczewski
Kierownictwo muzyczne: Juliusz Kamil Kuźnik
Wystąpili:

Chórki: Anna Sochacka, Małgorzata Kunc

Ciekawostki[edytuj]

  • Podczas piosenki i locie balonem kucyki nie mają swoich zimowych ubrań, a po piosence mają je ponownie.
  • Pani Burmistrz jedzie po Cheerilee najpierw do domu Pinkie Pie, a następnego dnia do domu Sweetie Belle.

Linki zewnętrzne[edytuj]