Przejdź do zawartości

My Little Pony: Poznajcie kucyki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
My Little Pony: Poznajcie kucyki
My Little Pony: Meet the Ponies
Gatunek

serial animowany

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Liczba odcinków

7

Liczba serii

1

Produkcja
Czas trwania odcinka

25 minut

Pierwsza emisja
Data premiery

2008

Stacja telewizyjna

MiniMini

My Little Pony: Poznajcie kucyki (ang. My Little Pony: Meet the Ponies) – serial animowany produkcji amerykańskiej z 2008 roku, stworzony na podstawie produkowanej przez Hasbro linii zabawek My Little Pony. W Polsce był nadawany na kanale MiniMini od 27 czerwca 2010 roku.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Serial opowiada o przygodach Tooli Rooli, Pinkie Pie, Rainbow Dash, Cheerilee, Starsong, Sweetie Belle i Scootaloo, które codziennie organizują przyjęcia ze swoimi ulubionymi zabawami.

Postacie[edytuj | edytuj kod]

  • Rainbow Dash – kucyk koloru jasnoniebieskiego. Jej grzywa jest różowa, pomarańczowa, żółta i zielona, ogon niebieski, fioletowy i różowy, a oczy różowe. Jej znaczkiem jest tęcza. Uwielbia wszystko, co kolorowe i przebieranie się.
  • Toola Roola – kucyk koloru jasnoróżowego. Jej grzywa jest ciemnoróżowa, pomarańczowa i żółta, ogon jest niebieski, granatowy i fioletowy, a oczy niebieskie. Jej znaczkiem jest pędzel. Lubi malować i jest świetną artystką.
  • Scootaloo – kucyk koloru pomarańczowego. Jej grzywa i ogon są różowo-fioletowe, a oczy fioletowe. Jej znaczkiem jest różowy motylek. Lubi gry i zabawy podwórkowe. Jest siostrą Cheerilee.
  • Sweetie Belle – jednorożec koloru białego. Jej grzywa jest różowa, fioletowa i liliowa, ogon fioletowo-liliowy, a oczy zielone. Jej znaczkiem jest różowe serce. Lubi piec i gotować.
  • Cheerilee – kucyk koloru ciemnoróżowego. Jej grzywa i ogon są fioletowe, różowe i jasnoróżowe, a oczy zielone. Lubi układać fryzury i czytać. Jest siostrą Scootaloo.
  • StarSong – pegaz koloru fioletowego. Jej grzywa i ogon są w różnych odcieniach różowego, a oczy niebieskie. Jej znaczkiem są białe gwiazdy. Lubi wszystko, co się błyszczy, śpiewanie, tańczenie i dekorowanie.
  • Pinkie Pie – kucyk koloru różowego. Ma jasnoróżową grzywę i ogon i niebieskie oczy. Jej znaczkiem są 2 niebieskie i 1 żółty balon. Lubi kolor różowy i wydawanie przyjęć urodzinowych.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wystąpili:

Zgranie: Henrik Vindeby
Dialogi polskie: Agnieszka Farkowska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dźwięk:

Montaż: Paweł Nowacki
Kierownictwo produkcji: Marcin Kopiec
Wersja polska: SUN STUDIO A/S Oddział w Polsce