Perks and Tit

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Perks and Tit
Album koncertowy zespołu Deep Purple
Wydany 2004
Nagrywany 9 kwietnia 1974
Gatunek Hard rock
Wydawnictwo Wielka Brytania Purple Records
Album po albumie

Perks & Tit – koncertowy album zespołu Deep Purple zarejestrowany w San Diego Sports Arena 9 kwietnia 1974, podczas amerykańskiego tournée zespołu promującego płytę Burn. Album wydano w roku 2004 w jego 30. rocznicę i 29. rocznicę rozpadu zespołu (Mark III). Album został wyprodukowany oficjalnie (dostępny tylko w sprzedaży wysyłkowej) przez Purple Records oraz Deep Purple Appreciation Society (DPAS)[1] i przez ograniczony czas tłoczony w Sonic Zoom. Jednak w ciągu 30 lat ukazało się wiele bootlegów tego koncertu.

Album został zarejestrowany na ostatnim koncercie bardzo dobrze przyjętego amerykańskiego tournée – pierwszego przedstawiającego nowych członków Davida Coverdale'a (śpiew) i Glenna Hughesa (gitara basowa, śpiew), którzy zmienili Iana Gillana i Rogera Glovera, tylko 3 dni po legendarnym występie na California Jam. Wielu fanów oglądających obydwa koncerty zgadzało się, że zespół poradził sobie z tym koncertem, osiągając nowy poziom muzycznej świetności.

Chociaż koncert ten uważany jest za jeden z najlepszych w karierze zespołu, album nie zawiera jego całości. "Oficjalnie" nie było planów aby rejestrować koncert (fakt ten potwierdził sam Hughes podczas występu). Na płycie brakuje utworów "You Fool No One" i bisu "Space Truckin". Czas zapisu wynosi około 50 minut, podczas gdy koncert trwał blisko 80 minut.

Koncert ponownie wydany został przez Purple Records (Sonic Zoom) 3 września 2007 roku i zatytułowany Live in San Diego 1974. Materiał muzyczny został w pełni odrestaurowany i wyczyszczony ale nadal przedstawia tę samą, niekompletną listę utworów – podobnie jak wydanie oryginalne.

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie napisali David Coverdale, Ritchie Blackmore, Jon Lord, Glenn Hughes i Ian Paice, z wyjątkiem opisanych.

1. "Burn"
2. "Might Just Take Your Life"
3. "Lay Down, Stay Down"
4. "Mistreated" (Coverdale, Blackmore)
5. "Smoke on the Water" (Ian Gillan, Blackmore, Roger Glover, Lord, Paice)
6. "Keyboard Solo" (Lord)

Wykonawcy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]