Piachy (zbiornik)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Zalew Piachy
Ilustracja
Piachy wczesną wiosną
Państwo

 Polska

Data budowy

do lata 60

Typ zapory

bezzaporowy

Powierzchnia

0,14 km²

Funkcja

rekreacyjna

Położenie na mapie Starachowic
Mapa konturowa Starachowic, na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Zalew Piachy”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum po prawej na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Zalew Piachy”
Położenie na mapie województwa świętokrzyskiego
Mapa konturowa województwa świętokrzyskiego, u góry nieco na prawo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Zalew Piachy”
Położenie na mapie powiatu starachowickiego
Mapa konturowa powiatu starachowickiego, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Zalew Piachy”
Ziemia51°01′16″N 21°04′45″E/51,021111 21,079167

Piachysztuczny zbiornik wodny[1] powstały w wyrobisku pokopalnianym piasku w południowo-wschodniej części Starachowic w dzielnicy Michałów. Zbiornik[2] powstał w latach 60. XX w[3]. Leży między osiedlem Przy Szosie a Michałowem Fabrycznym.

Zbiornik pełni funkcję rekreacyjną, zarządzany jest przez MCRiW w Starachowicach. Przy zalewie urządzono kąpielisko strzeżone i wypożyczalnię rekreacyjnego sprzętu wodnego czynną w sezonie letnim. Woda w kąpielisku ma wysoką klasę czystości.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]