Piotr Borkowski (informatyk)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Piotr Borkowski

Piotr Borkowski – polski informatyk, specjalizujący się w zastosowaniu matematyki obliczeniowej, w tym metod sztucznej inteligencji, w wybranych problemach nawigacji morskiej.

W 2006 roku na Politechnice Szczecińskiej uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka, a następnie w 2018 roku w Wojskowej Akademii Technicznej stopień doktora habilitowanego w tej samej dziedzinie i dyscyplinie[1]. Zawodowo związany z Akademią Morską w Szczecinie, gdzie na Wydziale Nawigacyjnym był głównym inicjatorem i organizatorem kierunku studiów Informatyka[2]. Jest pomysłodawcą oraz organizatorem ogólnopolskiego konkursu informatycznego Interaktywny produkt IT[3]. Swoimi działaniami rozwinął ofertę edukacyjną dla studentów z wadą słuchu chcących podnieść swoje informatyczne kompetencje zawodowe[4]. Jest współtwórcą nawigacyjnego systemu wspomagania decyzji NAVDEC oraz współkoordynatorem procesu jego komercjalizacji[5].

Za swoją działalność otrzymał liczne wyróżnienia i odznaczenia, w tym m.in.: Medal Komisji Edukacji Narodowej, Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego[6].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Dr hab. Piotr Adam Borkowski, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2014-10-15].
  2. Dane z Portalu Miasta Szczecin [dostęp 15.10.2014].
  3. Dane z witryny internetowej czasopisma PC Format [dostęp 15.10.2014].
  4. Dane z witryny internetowej czasopisma Forum Akademickie [dostęp 05.12.2018].
  5. Dane z Portalu Innowacji [dostęp 15.10.2014].
  6. Dane ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego [dostęp 15.10.2014].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]