Piotr Gembarowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Piotr Gembarowski
Data i miejsce urodzenia 13 sierpnia 1970
Warszawa
Zawód dziennikarz

Piotr Gembarowski (ur. 13 sierpnia 1970 w Warszawie) – polski dziennikarz i prezenter, obecnie właściciel firmy i trener z zakresu komunikowania z mediami i wystąpień publicznych.

Życiorys[edytuj]

Piotr Gembarowski jest absolwentem XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie. Od 1994 podjął pracę w TVP1 jako dziennikarz i prezenter Teleexpressu (1994–2003) oraz prowadzący poranny program Kawa czy herbata? (1994–2003). W latach 19982004 przeprowadził około 700 wywiadów "na żywo" na antenie ogólnopolskiej z czołowymi politykami Polski w programie Gość Jedynki. To on prowadził "Teleexpress" 11 września 2001 roku. Latem 2004 roku odszedł z TVP.

Przeprosił Polską Agencję Prasową za "nieporozumienie" w programie Gość Jedynki podczas wywiadu z wicepremierem, ministrem finansów Grzegorzem Kołodką z 9 grudnia 2002, w którym zarzucił nierzetelność PAP stwierdzając, że Agencja nierzetelnie przekazuje informacje pochodzące z Ministerstwa Finansów. Negatywną sławę[według kogo?] zawdzięcza incydentowi, gdy tuż przed wyborami prezydenckimi w 2000 roku podczas wywiadu strofował kandydata na prezydenta Mariana Krzaklewskiego. Po tym programie tygodnik Wprost rozpropagował akcję bojkotu Gembarowskiego i namawiał do kupowania mu w restauracjach ciepłej wódki[1].

Po odejściu z TVP założył autorską firmę Art&Media Productions, zajmującą się szkoleniami medialnymi, kreowaniem wizerunku oraz treningami zachowań dla kadr menedżerskich i polityków. Szkolił z zakresu prezentacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych zarządy wielu firm, w tym w Polsce, m.in. Henkel, GTC (Gdańsk Transport Company, konsorcjum zajmujące się budową autostrady A1) oraz za granicą – polityków ukraińskich przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi na Ukrainie. Prowadził szkolenia dla warszawskiej agencji reklamowej Fila Production. Pisał także teksty motoryzacyjne dla miesięcznika Golf & Life. W roku 2006 podjął współpracę z warszawskim Antyradiem, gdzie prowadził codzienne wywiady z politykami. Współpraca trwała do 2008 roku.

14 października 2012 powrócił do pracy w telewizji po ośmiu latach przerwy, prowadzi w Superstacji autorski program Debata Piotra Gembarowskiego, w którym przeprowadza wywiady z politykami.

Przypisy

  1. Robert Mazurek, Igor Zalewski, "Z życia koalicji", Wprost, nr 47/2003 (1095).