Piotr Gembarowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Piotr Gembarowski
Data i miejsce urodzenia 13 sierpnia 1970
Warszawa
Zawód dziennikarz

Piotr Gembarowski (ur. 13 sierpnia 1970 w Warszawie) – polski dziennikarz i prezenter, obecnie właściciel firmy i trener z zakresu komunikowania z mediami i wystąpień publicznych.

Życiorys[edytuj]

Piotr Gembarowski jest absolwentem XLV Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Warszawie. Od 1994 do 2004 pracował w TVP1 W latach 19942003 był prezenterem Teleexpressu. W latach 19942003 prowadził także poranny program Kawa czy herbata? , natomiast latach 19982004 za prezesury Roberta Kwiatkowskiego prowadził program publicystyczny Gość Jedynki. Latem 2004 roku zakończył pracę w TVP.

Po odejściu z TVP założył autorską firmę Art&Media Productions, zajmującą się szkoleniami medialnymi, kreowaniem wizerunku oraz treningami zachowań dla kadr menedżerskich i polityków. Szkolił z zakresu prezentacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych zarządy wielu firm, w tym w Polsce, m.in. Henkel, GTC (Gdańsk Transport Company, konsorcjum zajmujące się budową autostrady A1) oraz za granicą – polityków ukraińskich przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi na Ukrainie. Prowadził szkolenia dla warszawskiej agencji reklamowej Fila Production. Pisał także teksty motoryzacyjne dla miesięcznika Golf & Life. W roku 2006 podjął współpracę z warszawskim Antyradiem, gdzie prowadził codzienne wywiady z politykami. Współpraca trwała do 2008 roku.

14 października 2012 powrócił do pracy w telewizji po ośmiu latach przerwy, prowadzi w Superstacji autorski program Debata Piotra Gembarowskiego, w którym przeprowadza wywiady z politykami.

Kontrowersje[edytuj]

  • Piotr Gembarowski negatywną sławę zawdzięcza incydentowi, gdy tuż przed wyborami prezydenckimi w 2000 roku podczas wywiadu w programie Gość Jedynki w którym strofował kandydata na prezydenta Mariana Krzaklewskiego. Krzaklewski zarzucił dziennikarzowi nieobiektywne prowadzenie rozmowy , zaś Gembarowski zarzucił Krzaklewskiemu że nie odpowiada na zadawane pytania przez niego . Po tym programie tygodnik Wprost rozpropagował akcję bojkotu Gembarowskiego i namawiał do kupowania mu w restauracjach ciepłej wódki[1].

Przypisy

  1. Robert Mazurek, Igor Zalewski, "Z życia koalicji", Wprost, nr 47/2003 (1095).