Barwy szczęścia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Barwy szczęścia
Gatunek serial obyczajowy
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Główne role Katarzyna Glinka
Michał Rolnicki
Krzysztof Kiersznowski
Ewa Ziętek
Jan Pęczek
Sławomira Łozińska
Olga Jankowska
Marek Molak
Muzyka tytułowa „Barwy szczęścia” – Bartek Wrona,
„Wiem” – LOV
Liczba odcinków 1963[a]
Liczba serii 12
Nagrody Telekamery Tele Tygodnia 2009 (I miejsce w kategorii „Serial obyczajowy”)
Telekamery Tele Tygodnia 2010 (I miejsce w kategorii „Serial polski oryginalny”)
Telekamery Tele Tygodnia 2011 (I miejsce w kategorii „Serial codzienny”)
Telekamery Tele Tygodnia 2012 (Złota Telekamera w kategorii „Serial”)
Produkcja
Produkcja Telewizja Polska – Agencja Filmowa
Reżyseria Natalia Koryncka-Gruz
Krzysztof Rogala
Jakub Skoczeń
Iwona Strzałka
Jacek Gąsiorowski
Jose Iglesias Vigil
Sylwester Jakimow
Grzegorz Waller
Piotr Wereśniak
Grzegorz Dębowski
Scenariusz Ilona Łepkowska
Iwona Strzałka
Tomasz Wojtczuk
Ewa Bartyna
Maria Czudowska-Kin
Marek Modzelewski
Zdena Sisova
Tomasz Wasilewski
Ewelina Chyrzyńska
Magda Fertacz
Muzyka Maciej Zieliński
Zdjęcia Jarosław Szmidt
Łukasz Łasica
Janusz Gauer
Scenografia Marcelina Początek-Kunikowska
Czas trwania odcinka ok. 24 min
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Polska
Data premiery 27 września 2007
Stacja telewizyjna TVP2
Lata emisji od 2007
Status trwający
Format obrazu 16:9
Format dźwięku stereo
Strona internetowa

Barwy szczęściapolski serial obyczajowy, emitowany przez stację TVP2 od 27 września 2007. Przedstawia życie młodych bohaterów i ich rodzin.

W pierwszej serii serial nadawany był w środy i czwartki, po dwa odcinki. Przez kolejne cztery serie emitowany był od poniedziałku do czwartku o 20.10 w 25-minutowych odcinkach. W szóstej i siódmej serii (2012/2013) i (2013/2014) serial był emitowany pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku o 20.05. Od ósmej serii (2014/2015) serial był emitowany cztery razy w tygodniu, od poniedziałku do czwartku o 20.05. Emisję w piątki przywrócono od 4 marca 2016. Obecnie serial jest emitowany od poniedziałku do piątku o 20.10.

W grudniu 2007 został nominowany do nagrody Telekamery 2008 (zajął trzecie miejsce). W 2009 zdobył Telekamerę dla najlepszego serialu obyczajowego. W 2010 został laureatem Telekamery dla najlepszego oryginalnego serialu polskiego, natomiast w 2011 został laureatem Telekamery dla najlepszego serialu codziennego. W 2012 zdobył nagrodę Złotą Telekamerę i tym samym znalazł się w gronie seriali w Polsce, które posiadają już Złotą Telekamerę, czyli M jak miłość i Na dobre i na złe. 4 listopada 2013 został wyemitowany 1000. odcinek serialu, a 23 września 2016 został wyemitowany 1500. odcinek serialu.

Serial uznawany pod względem liczby widzów i popularności za drugi, po M jak miłość, najbardziej lubiany serial telewizyjny[1].

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Obecni[edytuj | edytuj kod]

 • Artur Chowański – Artur jest biznesmenem, po jednym nieudanym małżeństwie z żoną Elwirą (Dorota Naruszewicz) ma dwójkę dzieci Ernesta i Mikę. Pobrał się z Martą Walawską, z którą wychowywał Ewę. Marta została brutalnie zamordowana, a Artur chciał zemsty na mordercy. Po nieudanej próbie zastrzelenia zabójcy trafił do więzienia, z którego uciekł.
 • Katarzyna Górka – po sześcioletnim pobycie w Londynie, gdzie pracowała w nocnym klubie jako kelnerka topless, wróciła do kraju. Kupiła mieszkanie na Osiedlu „Pod Sosnami” i otworzyła wymarzony klub fitness. Ma synka Ksawerego. Została przewodniczącą wspólnoty mieszkaniowej „Pod Sosnami”. Po zamknięciu klubu wyjechała do pracy w Dubaju, skąd powróciła.
 • Stefan i Waleria Górka – Stefan jest emerytowanym strażakiem, który jest ojcem Kasi, a także Cariny o której istnieniu nie miał przez lata pojęcia. Stefan jest wdowcem po zmarłej Jadzi, później związał się z Oksaną, lecz ich związek się rozpadł, gdyż Oksana nie powiedziała mu, że w Ukrainie ma męża. Obecnie Stefan związany jest z Walerią, z którą się ożenił.
 • Tomasz i Amelia Wiśniewscy – Tomasz jest ojcem Bożeny, zaś Amelia jest mamą Bruna. Amelia była przez wiele lat bezdomną, którą Tomasz znalazł w okolicy śmietników na osiedlu koło Zacisznej. Zaproponował jej pomoc, po czym zamieszkali razem, a z czasem stworzyli związek.
 • Barbara i Zenon Grzelakowie – para w średnim wieku. Oboje doświadczeni przez los, chcą w życiu spróbować zaznać szczęścia jeszcze raz. Basia prowadziła małe biuro rachunkowe na Zacisznej, a Zenek, wspólnie ze Zdzisławem i Jankiem prowadzi firmę taksówkarską. W niewyjaśnionych okolicznościach wyjechali (według nich, na Jamajkę), lecz po kilku miesiącach wrócili do kraju.
 • Anna i Jerzy Marczakowie – Jerzy był burmistrzem Zakrzewia, a Anna dyrektorką szkoły. Po skończeniu kadencji mężczyzna założył firmę wraz z Bogdanem Zwoleńskim. Marczak jest zasadniczy – bardzo ważna jest dla niego reputacja i dobra opinia, podczas gdy Anna jest ciepłą i serdeczną osobą. Marczakowie mają dwie dorosłe córki, Malwinę i Julię. Najstarsza córka Zwoleńskich – Magda jest w istocie córką Jerzego. Anna miała romans ze swoim uczniem, Jakubem.
 • Małgorzata Zwoleńska – mieszka w Warszawie i ma trójkę dzieci ze swoim byłym mężem: najstarszą Magdę, Pawła i Natalię. Małgorzata zajmuje się obecnie handlem nieruchomościami. W trakcie małżeństwa z Bogdanem, zdecydowała się na studia. Kiedy z nich zrezygnowała, wyjechała do Włoch, żeby pomóc synowi i synowej w opiece nad wnukiem, Grzesiem. Rozwiedli się, Bogdan związał się z Alicją, byłą szefową Magdy.
 • Bogdan Zwoleński – mieszka w Zakrzewiu, obecnie jest związany z Alicją, z którą ma syna, z Małgorzatą ma trójkę dzieci: najstarszą Magdę, Pawła i Natalię. Bogdan prowadził sklep z materiałami budowlanymi.
 • Zdzisław i Róża Cieślakowie – Zdzisław przez lata pracował w warsztacie samochodowym Zenona Grzelaka. Cieślakowie mają syna, Władka, który jest gejem. Władek jest ojcem Kajtka (syna Sabiny).
 • Jolanta Grzelak-Kozłowska z domu Barczyk – była żona Zenka Grzelaka, którego w czasie małżeństwa na długi czas porzuciła i wyjechała z córką, Justyną, na wiele lat do Włoch. Jej mężem jest Janek Kozłowski, prowadzący hotel dla psów, z którym ma syna Zenka. Odkupiła klub od Katarzyny Górki klub fitness, który później sprzedała.
 • Magdalena i Sebastian Kowalscy – córka Małgorzaty i Bogdana (jej biologicznym ojcem jest Jerzy Marczak), siostra Natalii i Pawła. Początkowo była związana z Tomkiem, policjantem, jednak bez powodu zaczął tracić do dziewczyny zaufanie. Po jakimś czasie Magda poznała Krzysztofa Redyka, ojca Irka (chłopaka swojej siostry), z którym postanowiła rozpocząć nowy związek. W dniu swoich urodzin została uwięziona przez Tomka we własnym mieszkaniu i przetrzymywana przez niego. Po wielu zawirowaniach miłosnych związała się z Sebastianem Kowalskim, kolegą Marka Złotego i wspólnie wychowywali jego córkę, która po śmierci matki wróciła do kraju. Rozstali się.
 • Natalia Zwoleńska – córka Małgorzaty i Bogdana oraz siostra Magdy i Pawła. Studiowała prawo w Warszawie. Ma córkę.
 • Julita Karaś i Józek Sałatka – on jest piłkarzem, a ona pracuje w klubie fitness jako masażystka. Byli już kiedyś ze sobą związani, ale Józek z nią zerwał, gdy dowiedział się, że jego ukochana okłamała go w sprawie ciąży. Po pewnym czasie okazała się, że Julita rzeczywiście jest w ciąży. W trakcie meczu, w którym grał Józek, wybuchła panika, gdyż psychopata podłożył bombę. Julita została staranowana przez tłum widzów i trafiła do szpitala, gdzie urodziła w 26. tygodniu synka, Józia. Chłopiec nie przeżył.
 • Bożena i Bruno Stańscy – Bożena jest córką Tomasza, zaś Bruno synem Amelii. Oboje są dla siebie przybranym rodzeństwem, ale od pewnego czasu również małżeństwem. Bruno był przedsiębiorcą, który miał własną firmę w Australii. Bożena pracowała kiedyś w pralni, potem w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a obecnie jest pracownicą firmy ochroniarskiej.
 • Urszula Karaś – matka Julity.

Byli[edytuj | edytuj kod]

 • Julia i Paweł Zwoleńscy – pochodzą z Zakrzewia, poznali się w liceum. Po różnych perypetiach – wypadku i uzależnienia się od narkotyków Pawła, zdrad i kłopotów finansowych – mają nadzieję zacząć nowy etap w swoim życiu biorąc ślub kościelny. Po ukończeniu studiów Julia wraz z mężem wyjechała do Włoch na stypendium, gdzie urodziła syna, Grzesia. Później urodziła drugie dziecko córeczkę.
 • Marta Walawska – Marta była dziennikarką. Pracowała m.in. w Damie czy Szoku, prowadziła swoją działalność, jej pierwszym mężem był Piotr Walawski, z którym wychowywała owoc jego zdrady Ewę, drugim Robert Romanowski, a od niedawna była żoną Artura Chowańskiego, z którym wychowywała córeczkę swojego pierwszego męża Piotra. Po pewnym czasie Walawska zostaje brutalnie zamordowana przez Krzepińskiego.
 • Ksawery Rybiński – był mężem Kasi Górki, którą zdradził z Kingą, która była z nim w ciąży. Gdy Kinga straciła dziecko Ksawery informuje Kasię, że dziecko Kingi to było również jego dziecko w czym informuję ją o zdradzie. Wściekła Kasia decyduje się na rozwód z ukochanym. Po pewnym czasie Ksawery dowiaduje się, że ma raka i ponownie zbliża się do Kasi. Kasia urodziła syna a w akcie urodzenia jego za biologicznego ojca podaje Ksawerego. Ksawery umarł po tym, gdy trzymał swoje dziecko na rękach.
 • Maria Pyrka-Złota – ma pięcioro dzieci: Stasia, Wojtka, Agatę, Huberta i Iwonę. Mieszkała w domu na Zacisznej, wraz z rodzicami – Teresą i Fryderykiem. Jej mąż Roman był ratownikiem medycznym, a Maria założyła firmę sprzątającą. Roman zmarł na zawał serca w Sylwestra, będąc na miejscu wypadku samochodowego. Wyszła za mąż za Marka Złotego – informatyka którego poznała gdy sprzątała w jednej z firm. W drodze powrotnej z Finlandii ulegli wypadkowi samochodowemu, wskutek którego w wyniku odniesionych obrażeń zmarła, tracąc przy tym dziecko którego się spodziewali razem z Markiem.
 • Dorota i Michał Jeleniowie – rodzice Franka. Chłopiec od urodzenia jest głuchoniemy. Michał ma własną firmę remontową, w której najlepszym pracownikiem jest Adam Jakubik. Jeleń jest także przewodniczącym wspólnoty mieszkaniowej na osiedlu „Pod Sosnami”. Dorota pracuje na własną rękę jako kosmetyczka i asystentka charakteryzatorki przy sesjach zdjęciowych. Wyjechali do Prowansji w związku z półrocznym kontraktem jaki przyjął Michał.
 • Teresa i Fryderyk Struzikowie – rodzice Marii Pyrki. Mieszkają w jednym domu na ulicy Zacisznej z córką, zięciem i wnukami. Oboje są na emeryturze, Teresa dorabia jako krawcowa. W tej chwili Teresa przebywa w szpitalu z powodu wylewu krwi do mózgu. Specjalnie dla nich została zorganizowana impreza powiązana ze zbiórką pieniędzy pt.: „Wiosłujemy dla Teresy i Fryderyka”.
 • Izabela i Rafał Gordonowie – Rafał jest endokrynologiem. Izabela zajmuje się domem. Po ślubie z Rafałem zerwała kontakty ze swoją rodziną, która nie akceptowała jej małżeństwa. Gordonowie przez kilka lat mieszkali w Australii. Rafał bywał agresywny wobec żony, co stanowi główny powód małżeńskich kłopotów. Mają małego syna Szymka. Wyjechali do Australii.
 • Mariola i Tadeusz Barczykowie – dziadkowie Justyny i Zenusia, rodzice Joli, byli teściowie Zenka. Mieszkają pod jednym dachem z córką, partnerem córki – Jankiem.
 • Kaja Jakubowska – siostra Eweliny, córka Hanny i Andrzeja. Siedziała w więzieniu za malwersacje finansowe, obecnie jest na zwolnieniu warunkowym. Pracowała w firmie sprzątającej Marii Pyrki. Miała romans z Piotrem Walawskim.
 • Hanna i Andrzej Jakubowscy – rodzice Kai i Eweliny, dziadkowie Ewy. Po śmierci córki długo walczyli o prawa rodzicielskie nad wnuczką.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Status
Katarzyna Glinka Katarzyna Górka od 2007
Krzysztof Kiersznowski Stefan Górka od 2007
Izabela Zwierzyńska Iwona Pyrka od 2007
Marek Molak Hubert Pyrka od 2007
Natalia Zambrzycka Agata Pyrka od 2007
Olaf Kaprzyk Staś Pyrka od 2007
Olga Jankowska Klara Pyrka od 2007
Sławomira Łozińska Barbara Grzelak od 2007
Jan Pęczek Zenon Grzelak od 2007
Joanna Moro Zosia Karnicka 2007–2015, od 2017
Piotr Jankowski Piotr Walawski od 2007
Dorota Kolak Anna Marczak od 2007
Bronisław Wrocławski Jerzy Marczak od 2007
Adrianna Biedrzyńska Małgorzata Zwoleńska od 2007
Kazimierz Wysota Bogdan Zwoleński od 2007
Joanna Gleń Malwina Brodzińska od 2007
Marzena Trybała Elżbieta Żeleńska od 2007
Karolina Dafne Porcari Anita Szymczak od 2007
Zbigniew Buczkowski Zdzisław Cieślak od 2007
Anna Gornostaj Róża Cieślak od 2008
Gabriela Ziembicka Ewa Walawska od 2008
Ada Fijał Iga Walawska od 2008
Jacek Kałucki Krzysztof Jaworski 2008–2014, od 2016
Robert Czebotar Zbigniew Szeląg 2008, 2011–2012, 2014, od 2017
Małgorzata Potocka Jolanta Grzelak-Kozłowska od 2008
Przemysław Redkowski Jan Kozłowski od 2009
Przemysław Stippa Władek Cieślak od 2009
Barbara Kurzaj Sabina Tomala od 2010
Krzysztof Wach Aleksander Korycki od 2010
Jakub Dmochowski Kajetan Cieślak od 2010
Anna Adamus Zuzia od 2010
Beniamin Ziontek Zenuś Kozłowski (#2) 2011–2016, od 2018
Julian Wiszniewski Oribhabor John Jakubik 2011–2015, od 2018
Maria Dejmek Natalia Zwoleńska (#2) od 2012
Marcin Perchuć Marek Złoty od 2012
Ewa Ziętek Waleria Koszyk-Górka od 2012
Jacek Rozenek Artur Chowański od 2012
Marek Krupski Sebastian Kowalski od 2012
Emilia Warabida Lidka Wierzbicka od 2012
Hanna Bieluszko Krystyna Złota od 2013
Witold Sosulski Witek Elsner od 2013
Jakub Tolak Zbyszko Dobroń od 2013
Anita Jancia-Prokopowicz Beata Saganowska od 2013
Sebastian Perdek Klemens Górecki od 2014
Kazimierz Mazur Tomasz Wiśniewski od 2014
Michał Rolnicki Łukasz Sadowski od 2014
Stanisława Celińska Amelia Wiśniewska od 2014
Ewa Konstancja Bułhak Grażyna Wasilewska od 2014
Krystian Kukułka Ernest Chowański od 2014
Ewa Kuzyk-Florczak Marianna Tomala od 2015
Marieta Żukowska Bożena Stańska od 2015
Jakub Wieczorek Borys Grzelak od 2015
Jakub Kwinta Miłosz Walawski 2015–2016, od 2018
Lena Parol Maja Tomala od 2015
Bożena Stachura Urszula Karaś od 2015
Katarzyna Sawczuk Julita Karaś od 2015
Filip Kosior Radek Morawski od 2015
Andrzej Niemyt Darek Janicki od 2015
Natalia Żyłowska Monika Walawska (#2) 2016, od 2018
Wiktoria Gąsiewska Oliwia Zbrowska od 2016
Lesław Żurek Brunon Stański od 2016
Marek Siudym Anatol Koszyk od 2016
Danuta Kowalska Eliza od 2016
Elżbieta Romanowska Aldona Grzelak od 2016
Maciej Czachowski Kołecki od 2016
Krzysztof Stawowy dyrektor sportowy od 2016
Mateusz Rzeźniczak Paweł Piasecki od 2016
Hubert Wiatrowski Aleks od 2016
Monika Dryl Alicja Umińska od 2016
Daniel Misiewicz Krzysztof Radecki od 2017
Adam Szczyszczaj Maciej Wilk od 2017
Emilia Korsak Alina od 2017
Julia Zielińska Luiza Wójcik od 2017
Oliwier Kozłowski Mirek Wójcik od 2017
Zacharjasz Muszyński Jewgienij od 2017
Jakub Mróz Tadeusz Nawrot od 2017
Joanna Śnieżyńska Marysia Pyrka od 2017
Patryk Pniewski Józef Sałatka od 2017
Jessica Sara Witeńko Weronika Wilk od 2017
Paulina Janczak Kama od 2017
Zofia Zborowska Aneta Dylska od 2017
Agnieszka Mrozińska Mariola Kłos od 2017
Anna Karwan Ula Skowrońska od 2017
Sebastian Stankiewicz Ryszard Gawron od 2017
Hanna Klepacka Żabcia od 2017
Tomasz Błasiak Tomasz Górski od 2018
Anna Stela Marzena Kubiak od 2018
Noah Culbreth Grześ od 2018
Grzegorz Mielczarek Kazik (#2) od 2018
Michał Lesień Damian Wójcik od 2018
Michał Witkowski Waldemar Kniewski od 2018
Konrad Skolimowski Patryk od 2018
Divine Kitenge-Martyńska Carina Kandal od 2018
Krzysztof Antkowiak Piotr Wolan od 2018
Henryk Gołębiewski Leszek od 2018
Kamila Kamińska Regina Czapla od 2018
Kuba Dyniewicz Filip Lisicki od 2018
Mateusz Banasiuk Franek Palkowski od 2018
Lena Sobota Lea od 2018
Bartosz Gruchot Ksawery Rybiński (#3) od 2018
Marcel Borowiec Winicjusz Ziemiński od 2018
Tomasz Mandes trener od 2018
Jasper Sołtysiewicz Justin od 2018
Kim Grygierzec Laura od 2018
Eryk Martyński Stefanek od 2018
Rafał Szałajko Leon od 2018
Honorata Witańska Magda Zwoleńska-Kowalska 2007–2018
Katarzyna Zielińska Marta Walawska 2007–2017
Izabela Kuna Maria Pyrka-Złota 2007–2016
Olaf Lubaszenko Roman Pyrka 2007–2011
Marta Nieradkiewicz Julia Marczak-Zwoleńska 2007–2012, 2014
Marcin Hycnar Paweł Zwoleński 2007–2012, 2014–2015
Anna Piróg-Karaszkiewicz Dorota Jeleń 2007–2014
Daniel Cygler Franek Jeleń 2007–2014
Krzysztof Respondek Michał Jeleń 2007–2015
Małgorzata Buczkowska Blanka Filipska 2008–2012
Edward Lubaszenko Ryszard Pyrka 2008
Teresa Dzielska Ewelina Jakubowska 2007–2008
Teresa Dzielska Kaja Jakubowska 2008–2012
Samuel Palmer Sam Smith 2008–2009
Małgorzata Lipmann Mary Smith 2008–2009
Malwina Buss Natalia Zwoleńska (#1) 2007–2012
Agnieszka Pilaszewska Jadwiga Górka 2007–2010
Jan Hencz Fryderyk Struzik (#1) 2007–2010
Paweł Nowisz Fryderyk Struzik (#2) 2010–2017
Jolanta Lothe Teresa Struzik 2007–2017
Jakub Małek Wojtek Pyrka 2007–2018
Kalina Hlimi-Pawlukiewicz Weronika Puszczyk 2008–2011, 2014–2015
Piotr Borowski Antonio Casalli 2009–2010
Patrycja Soliman Karolina Tarnowska 2010–2011
Wojciech Brzeziński Feliks Tarnowski 2011
Agnieszka Mandat Helena Rowicka 2008–2011
Aleksandra Nieśpielak Anna 2007–2010
Magdalena Boczarska Patrycja 2007–2008
Tomasz Raczek Barczak 2008–2011
Joanna Trzepiecińska Renata 2008–2011
Dorota Segda Danuta Śliwińska 2008–2012
Jarosław Boberek Radosław Golonko 2011–2012
Agnieszka Żulewska Sylwia Krajewska 2011
Łukasz Garlicki Cezary Janicki 2010
Zofia Kucówna Nadia Orłowska 2011
Małgorzata Niemirska Beata Sacewicz 2011
Ewa Hornich Laura 2010–2011
Piotr Dąbrowski Mikołaj Walawski 2007–2010
Jan Jurewicz Wiesio 2007–2008
Joanna Bogacka Grażyna Walawska 2007–2010
Grzegorz Grabowski Marek Walawski 2007–2009
Barbara Lauks Krystyna Puszczyk 2008
Elżbieta Kijowska Irena Jeleń 2008
Sebastian Cybulski Ksawery Rybiński 2007–2013
Bartosz Porczyk Adam Jakubik 2007–2010, 2012, 2015
Paweł Prokopczuk Jarosław Jabłoński 2007–2010, 2012–2014
Marcin Czarnik Robert Romanowski 2008–2015
Adam Cywka Kostek Jeleń 2008–2015
Elena Leszczyńska Ludmiła Jeleń 2010–2015
Krzysztof Szczerbiński Witek 2007–2008, 2010
Małgorzata Sadowska Marianna 2008, 2010
Zbigniew Konopka Grzegorz Miguła 2009–2011
Karolina Chapko Dominika 2009–2011
Kamil Cetnarowicz Kamil 2008–2010
Henryk Nolewajka Henryk Filipski 2009–2011
Sylwia Juszczak Aldona 2010–2011
Piotr Głowacki Kazik (#1) 2010–2012
Agnieszka Kawiorska Kinga Zawadzka 2010–2013
Grzegorz Goch Gabriel 2011–2012
Andrzej Konopka Ryszard Mikiciuk 2011–2012
Agnieszka Wagner Izabela Gordon 2008–2012
Jacek Mikołajczak Rafał Gordon 2008–2012
Anna Sandowicz Maja Dąbrowska 2008–2012
Krystian Barej Szymek Gordon 2010–2012
Anna Radwan-Gancarczyk Gabriela Gordon 2009–2010
Marta Chodorowska Klaudia Nowakowska 2009–2012
Paweł Deląg Łukasz Halicki 2009–2011
Dorota Chotecka Celina Halicka 2009–2011
Dorota Bierkowska Hanna Jakubowska 2008–2012
Sławomir Orzechowski Andrzej Jakubowski 2008–2012
Halina Łabonarska Zofia Filipska 2009–2012
Karol Celiński Zenuś Kozłowski (#1) 2010–2011
Mariusz Wojciechowski Eryk Najman 2010–2012
Piotr Domalewski Szymon 2010–2012
Hubert Jarczak Tymon 2010–2012
Antonina Choroszy Ilona 2010–2013
Maria Mamona Bożena Nowakowska 2009–2013
Agnieszka Fórmanowska Oliwia Halicka 2009–2011
Piotr Grabowski Borys Sacewicz 2010–2012
Dariusz Kwaśnik Majewski 2011–2013
Sergiusz Olejnik Jacek Sobisiak 2011–2012
Justyna Bojczuk Żaneta Mikiciuk 2011–2012
Beata Kawka Janina Mikiciuk 2011–2012
Franciszek Serwa Gniewosz Dudka 2011–2013
Piotr Nowak Mietek 2011–2012
Paweł Ławrynowicz Tomasz Bogusz 2011–2013
Cezary Morawski Bogumił Karaś 2012–2013
Michał Milowicz Cezary Bąk 2012
Leszek Teleszyński Konrad Mazurski 2012
Mariusz Zaniewski Damian Niedzielski 2012
Krzysztof Pluskota Darek 2012
Karolina Muszalak Eliza 2012
Michał Bogdanowicz Asim 2012
Conrado Moreno Manuel 2012
Eric Folly Bob 2012
Grzegorz Ciągardlak egzeminator 2012
Jędrzej Taranek Arkadiusz Kowalski 2010–2014
Magdalena Wrani-Stachowska Sylwia 2012–2014
Grzegorz Kwiecień Juliusz Lipiński 2013–2014
Ilona Kucińska Mirosława Korycka 2010–2014
Krzysztof Bochenek Selim Korycki 2010–2014
Konrad Jałowiec Rick 2012–2014
Łukasz Nowicki Sławomir Wolski 2012–2014
Nadia Kurzelewska Ksenia 2013–2014
Marcin Janos Krawczyk Jacek Guzowski 2013–2014
Kamil Przystał Kordian Sawicki 2013–2014
Michał Sitarski Wiktor 2014
Hanna Stankówna Mariola Barczyk 2007–2015
Emil Karewicz Tadeusz Barczyk 2007–2015
Anna Borowiec Halina Marczak 2007–2015
Maurycy Wysocki Kacper Jabłoński 2007–2015
Marcin Grzymowicz lekarz 2007–2015
Dobromir Dymecki Przemek Brodziński 2010–2015
Kinga Ilgner Alicja Pokas 2012–2015
Emilia Krakowska Antonina 2012–2015
Ewa Skibińska Urszula Korzeniak 2012–2015
Eryk Kulm Kuba 2010–2015
Marta Dobecka Patrycja Tomaszewska 2011–2015
Bartosz Waga Dawid Wierzbicki 2011–2014, 2016
Dominika Kimaty Sara Brown-Jakubik 2011–2015
Dawid Kartaszewicz Daniel Rosiak 2012–2015
Michalina Olszańska Tina 2012–2015
Piotr Gawron-Jedlikowski Kamil Krawczyk 2012–2015
Tymoteusz Litwiniak Kazik 2014–2015
Paweł Ciołkosz Szymon Kaleta 2014–2015
Katarzyna Dorosińska Nadia Wojciechowska 2014–2015
Tadeusz Chudecki Gabriel Nowak 2014–2016
Barbara Sołtysik Wanda Jarzębska 2008–2015
Edmund Karwański Remigiusz Jarzębski 2009–2015
Agnieszka Wosińska Edyta Jeleń 2010–2015
Izabela Januszko Zuzanna Jeleń 2012–2015
Krzysztof Franieczek Kukliński 2015
Natalia Keber Ola Redyk 2013–2014
Oliwier Wieciński Ksawery Rybiński (#1) 2013–2014
Paweł Domagała Arek 2013–2015
Rafał Majewski Marcin Strągowski 2013–2015
Katarzyna Trzcińska Zofia Redyk 2013–2015
Magdalena Smalara Renata Kwiatkowska 2013–2015
Piotr Gawron-Jedlikowski Kamil Krawczyk 2012–2015
Dorota Kamińska Ewelina Krawczyk 2013–2015
Anna Smołowik Honorata Rosiak 2014–2015
Dorota Naruszewicz Elwira Chowańska 2014–2015
Mateusz Ławrynowicz Norbert Kwiatkowski 2008–2015
Piotr Żukowski Sasza Sokołowski 2010–2015
Olena Leonenko Oksana Górka 2010–2015
Marcin Sztabiński Kris Baranowski 2015
Aldona Orman Konstancja Dudzińska 2011–2014, 2016
Vadim Afanassiev Wadim Aleksandrowicz 2015–2016
Paval Kryksunou Władimir Kuzniecow 2015–2016
Aleksandra Justa Matylda Pawłowicz 2014–2016
Tomasz Mycan Maciej Kołodziejski 2009–2016
Hanna Dunowska Alina Rybińska 2009–2016
Jacek Romanowski Waldemar Rybiński 2009–2016
Wojciech Sikora Artur 2012–2016
Aleksander Mikołajczak Kosecki 2013–2016
Jakub Wróblewski Adam Majewski 2014–2016
Paweł Iwanicki Józef Kasprzak 2015–2016
Diana Krupa Inka 2015–2016
Wojciech Dąbrowski Roman Janiszewski 2015–2016
Dominika Figurska Karolina Florczak 2013–2016
Dawid Zawadzki Wojciech Florczak 2015–2016
Aleksandra Woźniak Dominika Sadowska 2015–2016
Paweł Ferens Mirek Kubiak 2015–2016
Małgorzata Kocik Marika 2015–2016
Magdalena Kuta Judyta Walczak 2015–2016
Sylwia Madejska Roma 2015–2016
Mariusz Ostrowski Jacek Brożek 2015–2016
Kamil Maćkowiak Marcel Lasota 2015–2016
Bartosz Gelner Bartosz Koszyk 2012–2016
Justyna Grzybek Rawicz 2015–2016
Katarzyna Herman Kornelia Wagner 2015–2016
Kalina Kajper Monika Walawska (#1) 2015–2016
Edyta Herbuś Stanisława Cieplak 2016
Dariusz Toczek Maniewski 2016
Ewa Pająk Felicja Koszyk 2016
Daniel Salman Nabil Maris 2016
Alaa Gomaa Basem 2016
Aleksandra Radwan Żaneta 2016
Zbigniew Dziduch Ryszard Borecki 2016
Malwina Bielicka Lara Dębowska 2015–2016
Piotr Miazga Radosław Drabik 2015–2016
Dariusz Jakubowski Janusz 2015–2016
Anna Dereszowska Agnieszka Walczak 2015–2016
Antonina Respondek Ada 2008–2012, 2014–2016
Jakub Konieczny Jędrek 2014–2016
Lidia Sadowa Justyna Kwiatkowska 2007–2016
Michał Kitliński Czarek Nowacki 2014–2016
Włodzimierz Matuszak Leon Małkowski 2015–2016
Agnieszka Homańska Ela Małkowska 2015–2016
Marek Lewandowski Ludwik Sadowski 2015–2016
Ewa Serwa Regina Sadowska 2015–2016
Janusz Łagodziński Damian 2013, 2015–2017
Tomasz Kozłowicz Krzysztof Redyk 2012–2015, 2017
Aleksandra Szwed Liliana 2013–2017
Adrianna Drozd Hania Florczak 2013–2017
Magdalena Grąziowska Marlena Czerwińska 2012–2017
Monika Kwiatkowska Zofia Wichrowska 2016–2017
Joanna Kurowska Franceska Leoni 2017
Jarosław Budnik Rafał Rybicki 2016–2017
Przemysław Cypryański Jacek Madejski 2016–2017
Cezary Żak Roman Berg 2016–2017
Otar Saralidze Irek Redyk 2010–2017
Paulina Komenda Sandra Grzybowska 2015–2017
Aneta Todorczuk-Perchuć Danuta Szostak 2015–2017
Stanisław Brudny Jan Szuman 2017
Ylan Anoufa Nicolas 2017
Anna Grycewicz Klaudia Zbrowska 2016–2017
Przemysław Bluszcz Wiktor Nawrot 2017
Jerzy Dudek Jerzy Dudek 2017
Milena Staszuk Janka 2017
Włodzimierz Adamski Zawadzki 2017
Natalia Klimas Brygida Szumska 2016–2017
Tomasz Sobczak Olgierd Śliwiński 2009–2010, 2013–2014, 2017
Andrzej Strzelecki Czarnoleski 2017
Grzegorz Wons Wojciechowski 2017
Radosław Krzyżowski Bernard Urbański 2017
Katarzyna Ucherska Hanna 2017
Zofia Schwinke Kinga Brzeska 2017
Aleksandra Popławska Nina Elsner 2013–2017
Sambor Czarnota Adrian Świderski 2013–2017
Maria Dębska Jaga 2014–2017
Amin Bensalem Fayad Maris 2016–2017
Andrzej Niemirski Wiesław „Modest” Solicha 2016–2017
Tadeusz Borowski Karol Żeleński 2007–2012, 2014–2015, 2018
Bastian Węglewski Ksawery Rybiński (#2) 2014–2018
Marzena Rogalska Edyta Szatkowska 2013–2018
Grzegorz Małecki Mikołaj Dąbrowski 2013–2015, 2017–2018
Alan Andersz Grzegorz 2018
Anna Mrozowska Renata 2018
Marcelina Szozda Nika Kasperczuk 2018
Leszek Żukowski Janusz Piekarski 2018
Wacław Szklarski Jan Roztocki 2018
Małgorzata Krukowska Diana 2018
Olga Bończyk Sylwia Paszkowska 2016–2018
Piotr Witkowski Michał Grzybowski 2016–2018
Mirosław Baka Jakub Nasielski 2017–2018
Aleksandar Milićević Feliks Zaleski 2017–2018
Magdalena Łaska Karolina Dobroń 2018
Hacen Sahraoui Hashim Bensadu 2018
Marcel Wiercichowski Waldemar Kasperczuk 2018
Katarzyna Taracińska-Badura Greta Kasperczuk 2018
Robert Kalinowski Gustaw Dzikowski „Dziku” 2018
Agnieszka Sztuk Danuta Pietrzyk 2018
Michał Nastula Jan Banasiuk 2016–2018
Maciej Gisman Sławek 2018
Tomasz Borkowski Cezary Plaskota 2018
Mikołaj Krawczyk Oliwier Jakubczyk 2015–2018
Helena Englert Angela Kowalska 2016–2018
Patryk Cebulski Eryk Skalski 2016–2018
Arkadiusz Janiczek Szczepan Zbrowski 2016–2018
Józef Grzymała Robert Milewicz 2017–2018
Andrzej Bienias Janusz Sałatka 2017–2018
Marianna Kowalewska Kamila Skowrońska 2017–2018
Marcin Błaszak Dobrzyński 2018
Jakub Przebindowski Barański 2018
Marianna Czerczak Lena 2016, 2018
Karol Donda Tobiasz 2018
Karolina Honchera Dagmara 2018
Bartosz Bednarski Gregor 2018
Aleksander Machalica Czesław 2018
Anna Wojton Ruta Saganowska 2018
Sebastian Skoczeń Zbigniew Turkowski 2015–2018
Weronika Lewoń Marta Krzepińska 2018
Ewa Kuryło Maryla 2018
Dariusz Kordek Karol Badeński 2018
Magdalena Żak Jowita 2018
Jolanta Olszewska Aniela Gwizdoń 2017–2018
Mariusz Drężek Adam Czapla 2018
Maciej Marczewski Szymon Jabłoński 2018
Modest Ruciński Kowaluk 2018
Maurycy Łyczko Janusz Bilski 2018
Orina Krajewska Celina 2018
Tomasz Dedek Matuszewski 2018
Natalia Łągiewczyk Melania Czapla 2018
Bartłomiej Nowosielski Andrzej Tomala 2013–2018
Marek Kossakowski Rafał Krzepiński 2017–2018

Spis serii[edytuj | edytuj kod]

Seria Lata Odcinki Premiera serii Finał serii
1 2007/2008 1–128 (128) 27 września 2007 19 czerwca 2008
2 2008/2009 129–293 (165) 1 września 2008 18 czerwca 2009
3 2009/2010 294–448 (155) 31 sierpnia 2009 10 czerwca 2010
4 2010/2011 449–610 (162) 6 września 2010 16 czerwca 2011
5 2011/2012 611–770 (160) 5 września 2011 7 czerwca 2012
6 2012/2013 771–955 (125) 3 września 2012 31 maja 2013
7 2013/2014 956–1149 (194) 2 września 2013 13 czerwca 2014
8 2014/2015 1150–1307 (158) 1 września 2014 11 czerwca 2015
9 2015/2016 1308–1475 (168) 31 sierpnia 2015 9 czerwca 2016
10 2016/2017 1476–1679 (204) 22 sierpnia 2016 9 czerwca 2017
11 2017/2018 1680–1884 (205) 21 sierpnia 2017 15 czerwca 2018
12 2018/2019 od 1885 (?) 27 sierpnia 2018[2]

Oglądalność[edytuj | edytuj kod]

 • 27 września 2007 premierowy odcinek obejrzało 5 625 286 widzów[3].
 • Według danych Nielsen Audience Measurement obecnie oglądalność plasuje się powyżej 4,5 mln widzów[4].
 • Najchętniej oglądany odcinek Barw szczęścia wyemitowany został 4 kwietnia 2011, który zobaczyło 6 825 396 widzów. Przełożyło się to na 41,03% udziałów na rynku w grupie widzów 4+ oraz 42,56% udziałów w grupie 16–49[5].

Czołówka i napisy końcowe[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza czołówka serialu przedstawiała Pawła i Julię Zwoleńskich, Stefana, Jadwigę i Kasię Górków, Iwonę, Huberta, Agatę, Wojtka i Stasia Pyrków, Marię i Romana Pyrków, Martę i Piotra Walawskich, Barbarę Jakubik i Zenona Grzelaka oraz Michała, Dorotę i Franka Jeleniów. Przedstawione zostały wizerunki postaci lub rodzin oraz imię i nazwisko aktora. W 2008 dokonano zmian: dodano do nazwiska Anny Piróg, jej ślubne nazwisko – Karaszkiewicz. Od 2010 w wizerunku rodziny Górków występują tylko Stefan i Kasia. Podkład muzyczny czołówki to fragment piosenki Bartka Wrony pt. „Barwy szczęścia”.

W 2011 powstała druga czołówka. Emitowana była od odcinka 643 do odcinka 1501. Występowali w niej Marysia z dziećmi (Pyrkowie), Alek i Iwona, Marta z Robertem i Ewunią, Jeleniowie z synem, Ludmiła i Kostek, Stefan i Oksana, Kasia z Ksawerym, Zenek i Basia, Sara i Jaś oraz Władek z Sabiną i Kajtkiem. Od odcinka 771 w czołówce nie występuje Ksawery. Podkład muzyczny czołówki pochodzi z piosenki zespołu LOV pt. „Wiem”.

W 2016 powstała trzecia czołówka. Emitowana była od odcinka 1502 do 1906. Występowali w niej Hubert, Klara, Agata, Paweł i Iwona (Pyrkowie), Kasia z Łukaszem, Tomasz z Amelią i Bożeną, Magda i Natalia, Zenek i Basia, Marta z Arturem i Ewunią, Stefan i Waleria, Władek i Sabina oraz Kajtek z Oliwią i Angelą.

W 2018 powstała czwarta czołówka. Emitowana jest od odcinka 1907. Występują w niej Hubert, Klara, Agata, Paweł i Iwona (Pyrkowie); Kasia z Łukaszem; Tomasz, Amelia, Bożena i Bruno; Julita i Józek; Zenek i Basia; Borys, Aldona i Regina; Natalia i Lea; Stefan i Waleria; Władek i Sabina oraz Kajtek z Oliwią, Zuzią i Filipem.

W przeszłości serial kończyła m.in. piosenka „Tajemnica” zespołu Manchester, „Jesteś częścią mnie” zespołu For Teens czy „Niekochanie” zespołu Pin. Następnie serial kończyły „Mamy czas” Ewy Jach, „Dzwonię do Ciebie” Mariusza Urbaniaka, „Jesteś częścią mnie” grupy For Teens, „Winny” Mateusza Mijala i Libera, „1000 m nad Ziemią” Mroza i „Za każdym razem” Juli. Później kończyły: „Nie patrzę w dół” Natalii Szroeder i Libera, „Szkoła marzeń” grupy Pectus, „Czystego serca” grupy Wilki, „Nie powiem jak” Honoraty „Honey” Skarbek, „We mgle” Eweliny Lisowskiej, „Jak pierwszy raz” Kombii, „Prywatna Madonna” Ani Wyszkoni, „Lecę tam” Kasi Popowskiej, „Między słowami” Kasi Cerekwickiej, „Poza mną” Marty Bijan, „Naucz mnie” Sarsy, „7 rzeczy” Libera i Mateusza Ziółko, „Pomimo burz” Antka Smykiewicza, „Dach”, „Nadzieja” oraz „Sens” Tabba i Sound’n’Grace, „W płomieniach” Mateusza Ziółko, „Dobrego dnia” oraz „Milion słów” Juli, „Bezdroża” Sylwii Grzeszczak i Mateusza Ziółko, „Na niby” Arka Kłusowskiego, „Szkło” Mateusza Ziółko, a także „100” Sound’n’Grace i Filipa Lato, „Tętno” Juli i „Czy chcesz czy nie” Filipa Lato. Obecnie serial kończą: „Dobre myśli” Sylwii Grzeszczak i Libera.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Stan na 14 grudnia 2018; numeracja według serwisu TVP VOD.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Gwiazdy i programy TVP w plebiscycie Telekamery 2011 (pol.). W: TVP [on-line]. tvp.pl, 2 listopada 2010. [dostęp 2017-09-08].
 2. Cennik – Sierpień – TVP – Telewizja Polska. [dostęp 2018-07-27].
 3. 'Tylko miłość' obniża oglądalność Polsatu (pol.). W: Wirtualne Media [on-line]. wirtualnemedia.pl, 1 października 2007. [dostęp 2017-09-08].
 4. Najpopularniejsze w TVP (pol.). W: Świat Seriali [on-line]. swiatseriali.pl, 14 maja 2012. [dostęp 2017-09-08].
 5. Kolejny rekord oglądalności „Barw szczęścia” – prawie 7 mln widzów (pol.). W: Poradnik [on-line]. poradnik.portale.nazwa.pl, 5 kwietnia 2011. [dostęp 2017-09-08].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]