Polska na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2010
Polska
Kod EA POL
Federacja Polski Związek Lekkiej Atletyki
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2010
Barcelona
Liczba zawodników 71
Medale Złoto
3
Srebro
1
Brąz
5
Razem
9

Polska na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce 2010 – reprezentacja Polski podczas zawodów liczyła 71 zawodników: 29 kobiet oraz 42 mężczyzn[1]. Kapitanem reprezentacji był młociarz Szymon Ziółkowski[2].

Początkowo w składzie znajdowała się także aktualna mistrzyni świata w skoku o tyczceAnna Rogowska, która jednak wycofała się z zawodów z powodu kontuzji[3].

Także kontuzja uniemożliwiła występ w biegu na 400 metrów przez płotki Annie Jesień – medalistce mistrzostw świata i Europy w tej konkurencji[4].

Występy reprezentantów Polski[edytuj | edytuj kod]

Marcin Lewandowski po zwycięstwie w biegu na 800 metrów

Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 9 medali: 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe i chód[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Rezultat Poz. Rezultat Poz. Rezultat Poz.
Paweł Stempel 100 m 10.58 24 q 10.53 21
Robert Kubaczyk 10.51 20 Q 10.55 22
Dariusz Kuć 10.53 22 q 10.65 23
Piotr Wiaderek 200 m 21.20 26
Kamil Kryński 20.81 (=PB) 12 Q 20.81 (=PB) 10
Marcin Marciniszyn 400 m 46.31 16 Q 45.58 (SB) 10
Kacper Kozłowski 45.97 7 Q 45.24 (PB) 6 q 46.07 8
Piotr Klimczak 46.81 23 Q 46.68 21
Marcin Lewandowski 800 m 1:49.78 7 Q 1:48.15 6 Q 1:47.07 1 Złoto !!!
Adam Kszczot 1:50.08 14 Q 1:47.84 3 Q 1:47.22 3 Brąz !
Mateusz Demczyszak 1500 m 3:42.15 10 Q 3:44.42 8
Marcin Chabowski 10 000 m 29:15.65 11
Adam Draczyński Maraton DNF
Mariusz Giżyński 2:21:54 12
Henryk Szost DNF
Tomasz Szymkowiak 3000 m z p. 8:30.02 3 Q 8:23.37 4[5]
Hubert Pokrop 8:32.77 14
Artur Noga 110 m p.p. 13.68 12 Q 13.53 5 Q 13.44 5
Dominik Bochenek 13.58 5 Q 14.13 14
Rafał Omelko 400 m p.p. 52.54 24
Rafał Augustyn Chód 20 km 1:22:40 10
Jakub Jelonek 1:22:24 (SB) 8
Dawid Tomala 1:25:50 19
Grzegorz Sudoł Chód 50 km 3:42:24 (PB) 2 Srebro !!
Łukasz Nowak 3:51:31 8
Artur Brzozowski DNF
Paweł Stempel
Robert Kubaczyk
Dariusz Kuć
Kamil Kryński
4 × 100 m 39.20 4 Q 38.83 5
Marcin Marciniszyn
Piotr Klimczak
Jan Ciepiela
Daniel Dąbrowski
4 × 400 m 3:04.51 5 Q 3:03.42 5

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Kwalifikacje Finał
Rezultat Poz. Rezultat Poz.
Skok wzwyż Sylwester Bednarek 2.23 12 q 2.19 10
Konrad Owczarek 2.19 16
Wojciech Theiner 2.23 13
Skok o tyczce Przemysław Czerwiński 5.60 10 q 5.75 (SB) 3 Brąz !
Mateusz Didenkow 5.60 12 q 5.50 11
Łukasz Michalski 5.65 4 Q 5.65 7
Pchnięcie kulą Tomasz Majewski 20.36 3 Q 21.00 1 Złoto !!
Jakub Giża 19.69 11 q 19.73 10
Rzut dyskiem Piotr Małachowski 63.69 7 Q 68.87 1 Złoto !!
Przemysław Czajkowski 61.97 13
Rzut młotem Szymon Ziółkowski 75.75 4 Q 77.99 (SB) 5
Wojciech Kondratowicz 74.22 11 q 75.30 7
Konkurencja Zawodnik 100 m Skok w dal Pchnięcie kulą Skok wzwyż 400 m 110 m p.p. Rzut dyskiem Skok o tyczce Rzut oszczepem 1500 m Finał
Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Poz.
Dziesięciobój Marcin Dróżdż 11.31 793 6.85 778 14.02 (SB) 730 2.04 840 51.26 757 15.18 (SB) 828 45.54 (SB) 778 4.85 865 58.79 720 5:01.97 548 7637 pkt. 18

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje biegowe i chód[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Rezultat Poz. Rezultat Poz. Rezultat Poz.
Marika Popowicz 100 m 11.80 27
Weronika Wedler 200 m 23.62 12 q 23.30 10
Marta Jeschke 23.60 11 q 23.36 (SB) 12
Ewelina Ptak 23.66 14 Q 23.48 14
Agata Bednarek 400 m 54.16 17
Angelika Cichocka 800 m 2:01.17 (PB) 13
Renata Pliś 1500 m 4:07.20 14
Sylwia Ejdys 4:05.76 8 q 4:24.82 12
Lidia Chojecka 5000 m DNF
Karolina Jarzyńska Maraton DNF
Katarzyna Kowalska 3000 m z p. 9:41.14 3 Q 9:42.47 10
Wioletta Frankiewicz 9:46.38 7 Q 9:34.13 5
Joanna Kocielnik 100 m p.p. 13.25 15 Q 13.06 9
Marzena Kościelniak 400 m p.p. 56.52 (PB) 15 q 56.72 14
Agnieszka Dygacz Chód 20 km 1:34:51 12
Paulina Buziak DSQ
Weronika Wedler
Marta Jeschke
Marika Popowicz
Daria Korczyńska
4 × 100 m 43.30 3 Q 42.68 (NR) 3 Brąz
Anna Jesień
Agata Bednarek
Izabela Kostruba-Rój
Aneta Jakóbczak
4 × 400 m 3:35.25 12

Konkurencje techniczne[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Finał
Rezultat Poz. Rezultat Poz.
Skok w dal Anna Jagaciak 6.74 (PB) 3 Q 6.36 10
Trójskok Małgorzata Trybańska 14.44 (NR) 6 Q 13.82 11
Anna Jagaciak 14.03 15
Rzut dyskiem Joanna Wiśniewska 58.93 7 q 62.37 (SB) 3 Brąz !
Żaneta Glanc 55.50 13
Wioletta Potępa 60.45 3 Q 55.48 12
Rzut młotem Anita Włodarczyk 71.17 3 Q 73.56 3 Brąz !
Małgorzata Zadura 65.45 16
Konkurencja Zawodniczka 100 m p.p. Skok wzwyż Pchnięcie kulą 200 m Skok w dal Rzut oszczepem 800 m Finał
Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Pkt. Rez. Poz.
Siedmiobój Karolina Tymińska 13.54 (PB) 1044 1.74 (SB) 903 14.08 799 23.77 (SB) 1003 6.11 883 35.43 (SB) 580 2:06.44 (SB) 1018 6230 pkt. (SB) 5

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. SKŁAD REPREZENTACJI NA ME W BARCELONIE, Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki [dostęp 2010-07-21] (pol.).
  2. Lekkoatletyczne ME. Ziółkowski kapitanem reprezentacji, sport.pl [dostęp 2010-07-26] (pol.).
  3. ME W BARCELONIE: REPREZENTACJA POLSKI BEZ ANNY ROGOWSKIEJ! (ang.). Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. [dostęp 24 lipca 2010].
  4. ME W BARCELONIE: Jesień tylko w sztafecie (ang.). Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. [dostęp 24 lipca 2010].
  5. Barcelońska korekta, Oficjalny portal Polskiego Związku Lekkiej Atletyki [dostęp 2011-02-03] (pol.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]